Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elítélendő, ha valaki érzéstel...

Elítélendő, ha valaki érzéstelenítést kér?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sokat nem tudok a szülésről, első babámat várom, de több helyen olvastam már olyan véleményeket, miszerint gáz érzéstelenítést kérni, meg ki kell bírni. Ezt nem igazán értem, és nekem kicsit ahhoz hasonlít, mikor a természetesen szülő nők szidják a császárosokat, hogy nem tolják ki azért is. Sajnos ilyet is hallottam már.

Szóval szerintetek miért rossz kérni?

Én azért nem nagyon értem, mert még egy sima piercingnél is adnak érzéstelenítést, akkor szülésnél főleg jól jöhet, és egyébként sem hiszem, hogy az anyuka akkor semennyit nem szenved.

Miért kell egyesek szerint szenvedni, ha nem muszáj? Nagyon érdekelne főleg az anyukák véleménye erről. Hozzátenném, nem akarok vitát szítani, csak tájékozódni a közvéleményről, mert nem sok ismerősöm szült mostanában.



2017. jún. 2. 15:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%

Mindenképp fájni fog. Az érzéstelenítést csak az elején kérheted, egy ponton túl már veszélyes. Pl belassul a baba..


Én amiatt se kértem, mert nem érzed mit kell csinálnod. Mármint több véleményt hallottam, hogy érzéstelenítéssel az anyuka nem feltétlenül érezte, hogy most mit is kellene csinálnia. Ebben látok logikát.

Rettegek a fogorvostól, ott kérek érzéstelenítőt. De a szülésnél eszembe se jutott. Nem tudom miért. Valószínű, mert ÉN úgy gondolom, hogy az anyává váláshoz ez is kell. Hogy fájjon.


Azért azt is figyelembe kell venni, hogy igen fáj, de utána semmire nem emlékszel belőle. Ez tényleg így van.


Igen, sajnos sokan ítélkeznek emiatt, a szülésznők is. A kórház ahol szültem, ott is ezt vallották: Lehet kérni, de nem javasolják. Mert a fájdalom érzése kell a "sikerességhez". Úgy tudod irányítani a gyereked születését.

2017. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Én még nem hallottam olyat hogy valakit ezért leszóltak volna. Mindenkinek a saját dolga hogyan szeretne szülni. És persze, hogy a kórházban adnak-e.
2017. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Ne az motiváljon, hogy a véranyák szerint ez gáz, meg ciki. HA Te úgy érzed, hogy szükséged van rá, akkor kérj! Én is kértem, és nem érzem magam emiatt kevesebbnek. A szülés marhára fáj, van, aki jobban bírja a fájdalmat, van aki kevésbé. NEm gáz egyáltalán.
2017. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Soha nem hallottam ilyent, hogy bárkit leszólnának ezért. Első babámat szültem tavaly novemberben, és jobb szülésznőm nem is lehetett volna.

Ő külön javasolta, hogy nyugodtan kérjek. Kértem is, és milyen jól tettem. Ettől még nem lettem rossz anya. Így is 14 órát vajúdtam, és megis természetes úton szültem. Fájni azzal is fog, meg anélkül is. A fájdalom, része a szülésnek. Ha van lehetőséged akkor kérj, én ezt tanácsolom. Nem leszel tőle kevesebb, meg rossz ember. Senki nem fog emiatt lenézni. A szobában ahol feküdtem 3 napig, folyamatosan cserélődtek az anyukák, és az összes kért érzéstelenítőt.


Az más, és az nekem sem szimpatikus ha valaki azért dönt a programozott császár mellett, hogy a szenvedés részét megspórolja magának. Sosem fogom megérteni. Pedig aki Az életmentő- sürgősségi kivétel, természetesen.

2017. jún. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Érzésteleníteni semmi nem fog. :)


Fájdalomcsillapítás van, Eda vagy gáz, ami konkrétan nekem egyáltalán nem hatott. Kétszer szúrtak meg, semmi könnyebbséget nem éreztem.

Akkor felajánlották a gázt, de az se volt tuti. Ilyen is van. :)

2017. jún. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon pozitívak és megnyugtatóak. Azt hiszem, én mindenképp kérni fogom, egyrészt, mert én is így gondolom, hogy avval is épp elég lesz, plusz a párom is jelen lesz, és kissé tartok ettől, hogy milyen lesz neki szenvedni látni.
2017. jún. 2. 16:17
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, vannak nők, akiknek életük egy teljesítménye, hogy a világra potyogtattak pár gyereket, és ezt fájdalomcsillapítás nélkül mártírkodták végig. Hadd örüljenek, téged ne érdekeljen.


Van többféle fájdalomcsillapítási lehetőség, egy jó anesztes szépen be is szúrja az EDA-t (itthon azért hatástalan az EDA sokszor, mert a szülészek pénzéhségükben maguk szúrják azt, amihez semmi joguk). Nem muszáj szenvedni és rettegni a következő szüléstől. Tojd le, ki mit mond. (Nyilván egyik módszer sem 100%-os, de könnyít.)

2017. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

A kérés egy dolog, sajnos itthon sok helyen EDA nincs is, hiába kéred.


Egyébként ahogy írják, hogy nem érzi mit kell csinálni... Egyrészt ez így nem igaz. Érezni érzel, működsz, de nem fáj. A másik meg az, hogy ha az lenne, hogy nem is érzel, az se feltétlen baj, mert az orvos/szülésznő úgy is mondja mikor és mit csinálj, én a saját nézőpontomból tudom azt mondani, hogy nekem sokkal rosszabb volt, mikor jött a fájdalom és a nagyon sürgető inger, erre közölték, hogy jaj hát most meg ne nyomjak. Köszi.

2017. jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekem született. Szülések előtt úgy gondoltam, éljen a természetesség. A szülések után úgy gondolom, hogy embertelenül fáj és akinek kell hozzá segítség, az kérjen, ha megteheti!
2017. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

"egy jó anesztes szépen be is szúrja az EDA-t (itthon azért hatástalan az EDA sokszor, mert a szülészek pénzéhségükben maguk szúrják azt, amihez semmi joguk)."


Ha esetleg ez az én (5-ös) kommentemről jutott eszedbe: mindkétszer anesztes szúrta (direkt hívták másodjára a legtapasztaltabbat), nem az orvos. És ez az elég híres DEKK-en történt.

De én egy kicsit egyedi vagyok, mert lázcsillapítóból is ami hat, arra allergiás lettem, a többi pedig semmit nem ér.

2017. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!