Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell a mentő vagy elég bemenni?

Kell a mentő vagy elég bemenni?

Figyelt kérdés

Még kicsit később fogok szülni, de mindenki a mentőről beszél, hogy az majd hova visz stb. Ahogy olvastam, sok anyuka a magzatvíz elfolyása, illetve a fájások után is haláli nyugalommal fürdött, öltözött, pakolt esetleg, megvárta a férjét, és szépen kényelmesen elindultak a kórházba.

Első babánk lesz, úgy tudom, nem várható gyors szülés, és azt hittem, nem kell sietnenm. Egyáltalán milyen esetekben van szükség mentőre? És honnan tudjam, hogy baj van vagy nincs? Kell mentő vagy nem?



2017. jún. 6. 18:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Ha vérzel vagy zöld a m.víz hívj inkább mentőt
2017. jún. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%

Normál esetben szükségtelen a mentő. Ha koraszülés fenyeget, erős vérzés van, akkor mindenképpen mentő - kétség esetén nyugodtan felhívhatjátok őket.


Viszont a mentő nem taxi, ha minden oké, nincs rájuk szükség. Gondolj rá, hogy ha normál vajúdó nőket szállítanak, akkor mondjuk egy infarktusos esethez nem lesz kocsi és főként orvos, aki segíteni tudna rajta.

2017. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%

A mentő nem taxi, arra nincs kapacitás, hogy minden szülni készülő nőt bevigyenek. (Abszolút szükségtelen is amúgy.)


Akkor kell mentőt hívni, ha erősen (menstruáció-szerűen) vérzel, vagy hirtelen ömleni (nem szivárogni!) kezd a magzatvíz.

2017. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
38%
Akkor kellhet a mentő, ha nem tudod másképp megoldani vagy gond van. Pl. Apa a nagyobbikra vigyáz és nincs autótok. De volt olyan barátnőm is, akinek nem akárhány perces fájásai voltak, hanem egy egybefüggő és mozdulni sem tudott.
2017. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
Nekem azt mondta a dokim, hogyha erős vérzést tapasztalok, akkor azonnal hívjak rohammentőt. Ha elfolyt a magzatvíz és zöld, akkor öltözzek fel és induljunk a kórházba. Ha elfolyt a magzatviz0es tiszta, akkor nyugodtan zuhanyozzak le, egyek egyet és kb egy óra múlva induljunk be. Fajasoknal akkor, ha már öt percesek. Végül magzatvíz elfolyással indult a szülésem.
2017. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
20%

Nekem is első baba.

Mivel a kocsink szervízben volt, egyértelmű volt, hogy mentőt hívunk.


Ami fontos ilyenkor: ha máshol laksz, mint ahol szülni akarsz akkor a mentő nem oda fog vinni, hanem a legközelebbi kórházhoz.


Nekem fájással indult a szülés, egy idő után (6 óra) már nem tudtam várni, hogy rendeződjenek a fájások, hívtuk a mentőt. 1-2 óra és szobán is voltam már.

Ha fájással indultok ti is, mindenképp figyeld mennyire fáj, mennyire sűrű és hogy elmúlik-e ha forró zuhanyt veszel. Ha még nem a szülés miatt fáj, akkor a fürdéstől el szokott múlni pl. Nekem nem múlt, emiatt tudtam, hogy szülő félben vagyok :)


A mentő mindig elvisz a kórházba, főleg ha vannak már fájásaid. Ha túl korán mentek akkor is bevisz, de lehet a doki azt mondja, hogy A lehetőség: ó még elég lesz egy délutánt eltölteni a vajúdóban vagy B lehetőség: menjetek haza.

Mi azért sem rokont kértünk meg a bevitelre, mert ha véletlenül dugóba kerül vagy nem találunk jó parkolót vagy bármi lesz, ne legyen kényelmetlen vagy késő.. A mentő ajtóig visz.


Szóval igen, általában van idő, de nem érdemes játszani vele. Azt javasolják, hogy 5 perces fájásoknál már el lehet indulni a kórházba.

2017. jún. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
36%

Saját tapasztalatomból kiindulva én hívtam. 50 km re van a kórház második babámat szültem. Elfolyt a magzatvíz mikor telefonáltam de akkor már 2 órája fájásaim voltak. Beértem a mentővel már alig volt méhszáj és 3 ujjnyira nyitva voltam. Fél óra múlva a kezembe volt a kislányom. A szülésznőm mondta h kovsival nem értem volna be ez tuti. A mentősök meg hajtottak.

Könnyű szülést Neked és sok boldogságot a Babához.

Ui. Hallgass a szivedre. Tudni fogod akkor és ott mi lesz a helyes.

2017. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
37%

Egy barátnőm mentős, a férje pedig mentőorvos, a fiam meg mentőtisztnek tanul és mind a három egyöntetűen mondták, hogy nyugodtan lehet hívni vajúdó nőnek mentőt, sőt ajánlott is.

Hogy miért mondják páran, hogy a mentő nem taxi, azt nem tudom, de abszolút elsőbbsége van egy szülő nőnek bárki előtt.

2017. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
30%

Hívd nyugodtan a mentőt, ha már fájásokat érzel, vagy ha jobbnak látod az adott helyzetben. Én is hívtam őket 5 perces fájásokkal, de már a 10 perceseknél is gondolkodtam. Meg is kérdeztem még a telefonban, hogy nem baj-e, hogy hívtam őket, és azt a választ kaptam egy nagyon kedves férfi diszpécsertől, hogy dehogy baj, inkább hívjam őket hamarabb, minthogy késő legyen.

Amúgy ha a magzatvíz elfolyik, nem kell lezuhanyozni, meg enni, hanem amint lehet fekvő helyzetbe kell kerülni és szólni a mentőknek!

2017. jún. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%

9!

Persze te jobban tudod mint az orvosok. Akkor kell feküdni, ha nincs a gyerek beékelődve és ömlik a magzatvíz. Ekkor van esélye a köldökzsinór előreeesésnek. Egyéb esetben nem kell feküdni.

És szülő nő nem élvez mindenki előtt elsőbbséget, csak ha pl erős vérzés van. Szépen néznénk ki, ha előbb küldenének mentőt egy fajasokkal szépen haladó, problemamentes vajúdó nőhöz, akinek 9 hónapja volt rá, hogy megoldja az utat, ha nincs semmi kóros mint egy agyvérzéses beteghez. Ha gond van, akkor persze mentő.

2017. jún. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!