Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lanyok! Milyen erzes a beontes...

Lanyok! Milyen erzes a beontes? Hogy csináljak? Mindenki kap?

Figyelt kérdés

2017. jún. 13. 18:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Minden beavatkozást jogodban áll visszautasítani, ha nem életmentő. A beöntés nem az.
2017. jún. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%
nálunk nem lehetett visszautasítani, és nem is ajánlom, hogy visszautasítsad. kellemetlen, de nem vészes. külön szobába át kell menni, vízzel tele pumpálnak, 20 percet kell sétálgatni, és utána wc-re menni. sokkal jobb utána, hogy nem kell emiatt is aggódni. tényleg nem olyan vészes.
2017. jún. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Vissza lehet utasítani. Alap jog. Nem kórhág függő. És ha neki nem jó, nem akarja, akkor nem kell. Minden ilyen beavatkozás lassíthatja a szülést, ha aza anyának rossz érzést okoz.
2017. jún. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Na attól nem kell parázni, hidd el. Szerintem ne utasítsd vissza, neked is jobb lesz így, mint utána azt kérdezgetni hogy ciki-e az orvos orra alá pakolni :D.
2017. jún. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Semmi különlegességre ne számíts, a szülés során ez semmiség. Persze, vissza lehet utasítani, de hidd el, azért adják, hogy neked könnyebb legyen. Semmilyen hátrányod nem származik belőle, és gondot sem fog okozni.

Ha esetleg szégyellős vagy, és ezért zavar a dolog, hidd el, ez tényleg semmi a szüléshez képest. Ne érezd magad kellemetlenül.

2017. jún. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem kérsz, nem kapsz, ha kérsz, kapsz. De én ajánlom. Már ha az zavarna, ha tolófájás közben bekakilnál és kakiszag lenne a szülőszobán. Mást nem zavar, engem baromira zavart volna. Egyébként nem fáj!
2017. jún. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Kitolás közben nekem érkezett más is. Egyetlen mozdulattal letörölte a szülésznő, az alattam levő amúgy is véres-magzatvizes-dzsuvás lepedőt átcserélte. Nem volt semmilyen szag, sőt, én észre se vettem, hogy mi történt.


A hólyagomat viszont az orvos csapolgatta, mert elakadt a baba és féltek, hogy megreped. Gondolhatod, hogy nem szórakoztak tasakkal, tálkával. Az is oda folyt, ahová a gravitáció engedte. Alám.


Mondok jobbat: szülés közben eltört a farokcsontom, ráadásul rögtön utána műteni is kellett. Az őrzőben noszogattak, hogy pisiljek. Behoztak egy ágytálat, alám tették. Ahogy a farokcsontomra helyeztem a súlyomat, üvöltöttem a fájdalomtól. Ágytál kilőve, katétert én utasítottam vissza, felállni nem tudtam segítséggel sem..

A szülésznő teljesen nyugodtan mondta, hogy most mindenki kimegy, mert közönség előtt tudja, hogy nehezebb, aztán eresszem ki. Kérdeztem, hogy hova, az ágyba? Persze, egész nap testnedvekben nyúlkálnak, 5 perc múlva visszajön, áthúzza az ágyat, engem egy szivaccsal lemos és meg van oldva.


Úgyhogy 3 éves korom óta először ismét ágyba vizeltem. Mindenféle undor vagy ellenérzés nélkül, mosolyogva áthúzta az ágyat (engem görgetni kellett, mert nem tudtam magamtól mozogni!), közben lemosogatott, aztán két perc múlva tiszta volt minden, én is.

De felajánlotta, hogy amíg nem tudok lábra állni, bármit odaereszthetek, csak szóljak időben, hogy eltakaríthassa.

2017. jún. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én szültem, ott már nem beöntést adnak, hanem kúpot. Elvileg vissza lehetett volna utasítani, de erősen ajánlott volt. Ennek ellenére mondták a szülésfelkészítőn is, hogy a kúp ellenére is előfordulhat baleset és hogy ez teljesen természetes. Itt gyakorin is sokan írták, hogy kaptak beöntést/kúpot, de kitolás közben mégis bekakiltak.

Egyébként nálam kimaradt, mert amikor beértem szült egy másik nő is és elfelejtette beadni a szülésznő. Én is féltem tőle, így nem szóltam. A férjemet kérdeztem utólag, hogy jött-e valami a gyereken kívül, de azt mondta, hogy nem és én sem éreztem, bár nagyon gyors szülés volt. Ha jött is valami, azonnal levette alólam a lepedőt a szülésznő, nem éreztem a szagát, tehát valószínű nem volt.

Egyébként a WHO megszüntetendő eljárásnak tartja a beöntést. Külföldön sok helyen nem is adnak (mert ugye ettől függetlenül is jöhet a végén).

2017. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
98%

Ahol én szültem, ott az előkészítés része volt a beöntés, nem igazán végeztek közvélemény kutatást, hogy ki akarja és ki nem...Féloldalra kell feküdni kissé felhúzott lábakkal, aztán egy vékony csövet feldugnak a fenekedbe (bocsánat, nem tudom finomabban leírni) és azon át belenyomnak kb.

egy liter vizet (megijedtem a mennyiség láttán, de ennyi simán befér:) Igazából nem érzel semmi fájdalmat, csak kicsit feszítő érzés. Aztán le kell szállni az ágyról (előtte mondta a nővér, hogy szorítsam össze a fenekem, nehogy felállás közben kifolyjon) és átsétálni a wc-be. Ott aztán eltölt az ember egy vidám félórát (gyakorlatilag minden kijött belőlem), úgy képzeld el, mint amikor vízszerűen megy a hasad, és ezt szorozd meg legalább kettővel... És igencsak kellett igyekeznem, hogy elérjem a budit (nem tudom, hogy mások hogy tudnak sétálgatni bármennyit is a beöntés után). Ja, és amikor már azt hittem, hogy végeztem, csalódnom kellett, mert megint jött belőlem egy jó adag. Totál el voltam hűlve, mert aznap reggel (még otthon) voltam wc-n és elég sokat kakiltam (bocsi), sosem gondoltam volna, hogy a beöntéssel még ennyi minden kijön belőlem...Hát, valahogy így tudom leírni részleteiben.

2017. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
progrsmozott cdaszarom volt harantfekves miatt.nekem a beontes volt a legkellemetlenebb elmeny..konkretan fajt amikor a csovet bedugtak...az hogy utana tronoltam a wcn nem erdekelt kulonosebben.
2017. jún. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!