Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek ha a fogadott...

Mit tegyek ha a fogadott orvosunk túl sok pénzt kér el a szülésért?

Figyelt kérdés
Évek óta hozzájárok a magánrendeléseire de ugye terhesség előtt csak évi kétszer. Terhességem alatt szinte minden hónapban voltam nála, és most hogy beszéltünk az anyagiakról kicsit kikerekedett a szemem az összeg hallatán...miért a kisembertől kell ennyit elkérni? Mit tegyek? Adjak annyit amennyit én gondolok? De félek hogy rossz bánásmódot fogok a kórházban kapni vagy ha kesőbb is megyek majd hozzá :(

2017. jún. 14. 11:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%

Én alapból nem értem, hogy hogy lehet előre pénzt kérni a kismamától.

És ha pl kifizetsz 150ezret, és ott sem lesz szüléskor? Akkor hívogatod, hogy adja vissza???


Az én magándokim nem kért előre, és utólag is annyit adtam, amennyit gondoltam. A fiam már 4 éves, azóta is hozzá járok, jó a viszonyunk.


Szerintem másnál szülj.

Amúgy mekkora összeget mondott?

2017. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%

Hagyd mér ezt a kisemberezést a fenébe, annyira szánalmas ... Nem tartozik ide, hogy te mennyire jelentéktelennek tartod magad.


Megkérdezted, mi az ára a szolgáltatásnak: vagy kifizeted vagy másik szolgáltatást veszel meg, amire futja.


Egy hotelben sem fizetsz csak azért ötezret az elnöki lakosztályért, mert te kisember vagy ...


vagy kifizeted vagy keresel mást.

2017. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
Szabad tudni mennyit mondott?
2017. jún. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom milyen összeget mondott neked.80-120 ezer között szoktak kérni.nem kicsit túlzás,de sajnos ez van 😕 kihasználják hogy az ember biztonságra vágyik.érdemben nem nagyon tudok segíteni.nehéz döntés.én valószínűleg megpróbálnám vele őszintén megbeszélni hogy ennyi nincs.sokszor van hogy megegyeznek a szülőkkel,hogy felét szüléskor,felet a 6 hetes kontrolnál kapják meg.szerintem a legrosszabb döntés az lenne,ha megegyeznétek,aztán mégse annyit adnátok
2017. jún. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
35%

nyugodtan panaszt tehetsz. Ha nem magánorvosként szülsz nála, hanem pl egy klinikán, akkor nem szabhat meg tarifát a szülés levezetéséért. A magánpraxis az más. Ha ott megvan, hogy egy adott vizsgálat x összeg, azt jogo kéri el.

Szülésnél, kórházban, klinikán az a normális, ha nem kér előre, de te adhaszt.

Párom nődokija is a magánrendelésen elkérte az alkalmankénti pénzt, nem is háborogtunk érte. Szülésnél nem mondott semmit, nem is volt szó pénzről. Minden rendben ment kvázi, és amikor jöttünk el, vittük haza a kislányunkat, akkor megkerestem a dokit, és a kezébe nyomtam egy borítékot, x összeggel. Megköszönte udvariasan, látszott rajta, hogy örült az elismerésnek (mert akárhogy is, az elismerés, és az elégedettség kifejezésére a legjobb a pénz ilyen esetben), kezet ráztunk, és mindenki ment a dolgára. Ez lenne a természetes. Ha előre mondja, hogy ennyi meg annyi lesz a szülés, azt azonnal jelenteni kell az illetékeseknek, ez gusztustalan.

2017. jún. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

Ez ilyen. Ugyeletesnel is lehet szulni tb alapin, de ha maganorvost fogadsz, aki mindig rendelkezesedre all, ejjel kettokor is hivhatod, stb. annak ara van mint barmi masnak.

Ez a "miert a kisembertol" meg egy ostobasag, egy rinya! Kepzeld el, ha pl. szekrenyt cserelsz, es TE mahagonibol akarsz ciradas-berakasos egyedit akkor specko asztalost fogadsz. Ha MEGTEHETED. Ha nem, mesz az Ikeaba es osszerakod magad. A kisember az utobbit valasztja.


A fogadott orvos szerintem jo dolog, de valljuk be: uri muri. Ha nem tehetem meg, nem fogadok. Az ugyeletes orvos is szakember, megszuleszt o is, csak nem kapok extrat, azaz nem nyom be mindenhova, nem csinalja meg a vizsgalataimat munkaidejen kivul es nem hivhatom egy szurkalassal ejjel. Ha felfogadok egy dokit, penzert megkapom ezeket a "szolgaltatasokat" is.


Az meg suttyosag, hogy felfogadom, megkerdezem mennyiert vallal, aztan atbaxom es kevesebbet fizetek.....az en dokim szamlat adott elso gyereknel, es most masodiknal is minden vizsgalatnal. Vissza is igenyeljuk egeszsegpenztartol mert lehet. O is korrekt, es mi is azok vagyunk. Ha megkerdezel egy szemelyi edzot mennyiert vallal teged, annak sem adsz az edzes vegen kevesebbet.....ha meg ugy merlegelsz hogy nem fer bele, keresel olcsobbat vagy nem hasznalod a szolgaltatasat.

2017. jún. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
A tudatlanoknak: a fogadott orvosod NEM elore keri a szulesert a penzt, hanem utana, vagy hathetes kontrollon. Ha nincs ott szuleskor, termeszetesen nem kell fizetni.
2017. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszaj dokit felfogadni. Ha nem fogadsz fel, nem kerul egy fillerbe sem.


Ne fogadj orvost ha nincs ra keret. A szules nem kerul penzbe, csak ha orvost kersz fel a szulesre akit behivsz ha szulsz mert mondjuk csak benne bizol. Ez nem olyan bonyolult.

2017. jún. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ne fogadd fel. De azt ne játszd el, hogy nem annyit adsz, amennyit kér. Vagy keress másik orvost. Nem mindenki méregdrága. Az én dokim pl azt momdta, hogy annyit adjunk, amennyi nem terheli meg a családi kasszát, nekünk fiatal szülőként nagyobb szükségünk van a pénzre.
2017. jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%

A 80-120 sok? Egy magánklinikán 500 ezertől indul a pvn, 700-tól a programcsászár.


Egy ny-európai országban te nem tudsz annyit fizetni átlag polgárként, hogy egy állami kórház bármely legkisebb orvosa is felkeljen az éjszaka közepén a "kisember" elfolyt magzatvizéhez. Tetszik menni magánkórházba horribilisért, vagy lehet szülni az ügyeletesnél. Az angolszász országokban orvos addig rád sem néz, ameddig a szülésznő nem szól, hogy dokikám, baj van.


Nem bántásból írom, de az összes hálapénzes, korrupt országban mint a mienk is, iszonyatosan el vannak tájolva nemcsak az orvosok, de a kliensek is...


(Amúgy állítom, hogy nem egy magyar kórházban jobb fogadott orvos nélkül szülni, mert nem jön negyedóránként alányúlni az anyukának, hanem a szülésznő foglalkozik vele, és csak akkor van piszkálva a vajúdó, ha tényleg muszáj.)

2017. jún. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!