Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az egy nap...

Mi a véleményetek az egy nap utáni hazaengedésről szülés után?

Figyelt kérdés
Személy szerint én nagyon nem örülök ennek.Tudom hogy borzasztó az a pár nap bent de eddig is túlélte mindenki. De ami a lenyomósabb indok hogy sokan nem tudjak de vannak olyan fejlődési rendelleneségek amik első jelei napokkal később jelennek meg.Egy védőnő ezek felismerésére nem alkalmasak, olyan fizikai vizsgálatra van szükség ami hazaküldéskor jó esetben precízen el van végezve. Saját tapasztalatból írok, komplikáció mentes könnyű terhesség, császár farfekvés miatt.4. napon hazaengedtek,zarójelentés elött utolsó baba vizsgálat és akkor vett észre egy jelet,amit elmondása szerint korábban fel se lehetett volna ismerni.Igy időben elkezdődött a megfigyelés és kontroll.szerencsére nem súlyos de lehetne súlyos típus is. Ha súlyosabb lett vopna és hónapokkal később veszik csak észre komoly komplikációk alakulhatott vopna ki.A haziorvos fél évvel később mondta elöször hogy most már ő is hallja..Aki ezt megúszta könnyen mondja hogy elég lett volna egy nap.ebbe bele se gondol..
2017. jún. 22. 17:47
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
50%

Én sem örülök neki. És igazad van hogy egy védőnő nem tudja felismerni, mivel nincs hozzá eszköze. Kivéve mondjuk egy aorta stenosist, fallot tetralogiát, vagy a ductus botalli nem megfelelő záródását mert ezek felismeréséhez nem szükséges eszköz.


Ráadásul nem csak a babánál, hanem az anyánál is léphetnek fel komplikációk(embólia stb)ami kórházi körülmények között megoldható, de ha otthon lesz rosszul, meghal mire kiér a mentő.

2017. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
64%

Én boldog lennék, ha akkor szülnék, de most fogok. Elhiszem, hogy sokan túlélték, de én a túlélésnél jobbat is el tudok viselni. Nyilván az 1 nap után hazaengedés nem azt jelenti, hogy a szükséges vizsgálatokat nem fogják elvégezni. Pusztán annyit jelent, hogy az ember pár nappal korábban kerül vissza EMBERI körülmények közé, a vizsgálatokat pedig ambulánsan elvégzik.

(És ha már a túlélésnél tartunk, külföldön is túléli mindenki az 1 napos hazaengedést.)

2017. jún. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
73%

Én a nagyobb gyerekeimmel még 5 napig dekkoltam a kórházban. Hiába volt baba-mama szoba, az apjuk csak üvegfalon át láthatta őket. Mindannyian nehezen viseltük a helyzetet.

A két kisebb több évvel később született, kevéssé merev szabályok mellett, és bizony màsfél naposan hazajöttünk. Kérnünk kellett a gyerekorvosunktól egy nyilatkozatot, hogy ellenőrzi a picit, és elvégzi a szürővizsgálatokat.

Nem feltétlenül jobb egy kórházi doki, ha éppen fáradt, túlterhelt.

Szerintem ha minden rendben volt a szülés körül, az anya és a baba is jól van, plusz egy felkészült gyerekorvos ellenőrzi a kicsit, teljesen felesleges több napot a kórházban tölteni.

Én láttam a különbséget. Nagyon nem mindegy az apává válás folyamatában, hogy 5 napig csak az anyàval van a kicsi, csak ők ismerik meg egymást, vagy minimális idő után együtt lehet a család.

2017. jún. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
64%

Ahhoz előbb a feltételeket kell megteremteni.

Ha a vizsgálatok alaposak, akkor minden további nélkül. Elég csak a párom élményére gondolnom. A hozzátartozó nem mehet be a főajtón túl, kivéve ha ad egy kis hozzájárulást. A szülés után a kismama csomagjaival nem lehet bemenni a szobákba (látogató nem mehet be), a kismama csomagolhat ki magának. Persze ez sem érvényes mindenkire, mert a kiccsalád simán be van engedve ilyen esetben is bárhova, és a napi 5 órás látogatóidő sem vonatkozik rájuk, ott dekkolnak egész nap és szó szerint bűz van az egész osztályon (mert ha 2-3 purdé is születik, akkor tele van velük a szülészet). Nővérkék fosnak szólni, vagy megkapták a jutalmat. Ilyen esetben a fene maradna 4-5 napot, bőven elég az egy is.

A jelenlegi káoszban ezt elképzelhetetlennek tartom, talán 20 év múlva.

2017. jún. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon nem örülnék neki. Első babát várom, halvány fogalmam sincs az újszülöttekről, és bizonyos okok miatt se az anyám, se az anyósom nem fog beköltözni egy hétre miután hazajöttünk. Szóval nagyon is igénylem, hogy tudjak az első pár napban kérdezni, tanulni, meg persze pihenni is.
2017. jún. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
62%

Hát, kedves 5-ös, én minden rosszindulat nélkül mondom, hogy elég szkeptikus vagyok. Én egy oktatókórházban fogok szülni, és a neten csak rossz véleményeket hallottam a csecsemősökről. Hogy nem segítenek, ráadásul még bunkók is. Amikor voltunk szülőszobát nézni, kint kb. 22 fok volt, bent legalább 30, most kint van 35, a szobában is lesz minimum ennyi vagy kicsit több, én ebben nem tudok pihenni, és gyógyulni sem. Az esetleges sebeknek sem tesz jót. És ahol 6-an vannak egy szobában, ott szintén nem lehet pihenni, bár kétségtelen, hogy köztük biztos van tapasztaltabb anyuka, aki esetleg hajlandó segíteni. Ráadásul nem ehetek egy bizonyos táplálékfajtát, ami szinte mindenben van (nem "hobbiból", hanem egészségügyi okból), viszont nem az ismertebb allergiák közül való, tehát nem tudok olyan menüt se kérni, amit megehetek.

Lehet, hogy ez hisztinek és nyafogásnak tűnik, és ahogy írták, túlélhető, de véleményem szerint mint stresszforrás egyik sem segíti sem a kötődést, sem a tej megindulását.


Szóval szerintem erre is mondható, hogy van, akinek jobb lesz, van, akinek rosszabb.


2.

2017. jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
59%
Nekem teljesen mindegy. Eddig sem volt kötelező bent maradni, ezután sem lesz kötelező a szülést követő napon hazamenni.
2017. jún. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
72%

Elvileg eddig is lehetett, de valójában nem nagyon működött, mert minden eszözzel igyekezett akadályozni, ellehetetleníteni a kórház. Igény pedig eddig is lett volna rá, most majd végre élhet vele, aki szeretne. Nyilván nem fognak mindenkit kidobálni, meg nem azt, aki nem akar.


Amúgy nem gondolod komolyan kérdező, hogy a baba vizsgálata csak akkor végezhető el, ha te azon kívül is a fennmaradó 23.5 órát a kórházban töltöd? Arról nem beszélve, hogy nem a kórházban maradás kérdése volt az, hogy a te gyerekorvosod meg nem hallotta hónapokig. Ez annak a kérdése, hogy az orvos mennyire tapasztalt és körültekintő, és hát ilyen is meg olyan is van mindenhol. Ennyi erővel a kórházban is vizsgálhatta volna olyan, aki meg nem hallja. Olyanra is van példa nem egyszer, hogy a kórházban nem vesznek észre semmit, aztán a háziorvos meg kiszúrja. Legvadabbak azok az esetek, mikor a kórházban senki se mond semmit, aztán hazavitel után meg a gyerekorvos szól, hogy szerinte down-os a gyerek.


Nyilván az, hogy előbb haza lehet menni nem azt jelenti, hogy nem lesz a gyerek tisztességesen megvizsgálva, meg utána leszarják azokat a dolgokat, amiket nézni kell. Egyszerűen nem kell a kórházban rostokolni non-stop. Ott is veled van a gyerek épp csak megvizsgálják, szóval mi különbség van ahhoz képest, hogy akkor már hazaviszed és onnan viszed el/vissza vizsgálatra?

2017. jún. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
44%

Amikor meghallottam a hírt, egyből az villant be, hogy na biztosan azért, mert meg kell húzni a gatya madzagot a kórházakban.

A kórház szempontjából nagy felelősség, mert így 1 napba kell sűríteni minden vizsgálatot, minden szűrést és valljuk be, 3 napig voltunk/vagyunk bent és még a harmadik napon is van vizsgálat. Szegény csecsemősök hogy fogják bírni? És a babák? Alig lehetnek majd az anyukákkal, mert folyton vizsgálni kell majd vinni őket. De lehet nem így néz majd ki, de nekem ez az elképzelésem.


Anyai szempontból én örültem volna ha hamarabb hazamehetnénk, mert macerás volt a szoptatásra hangolódni, stb. Viszont! Ahogy korábban is írták: mi van akkor ha a csecsemő második napra produkál olyat, amit kórházi környezetben könnyen tudnának kezelni? Mi van, ha a gyerekorvos vagy védőnő nem ismeri fel a gondot?

Úgy tudnám ezt a rendszert elképzelni, hogy oké, hazamehet az anyuka-baba, de otthon kötelező vizitet kell csinálnia a gyerekorvosnak vagy bárkinek, akinek van szaktudása az ilyen helyzetekre. De akkor megint ott vagyunk, hogy 3 napig akkor is kell ellátás, csak kimarad a kórházi szállás, tb és a kaja költsége.


Hát nem tudom. Ha a gyermek egészséges és nem sárgul be durván, nem történik baj akkor kényelmesebb otthon. De a biztonságérzet nem biztos, hogy meglenne bennem..

2017. jún. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
68%
nagyon örülnék neki. A csecsemősök nagy átlaga nem segítség, aki meg igen, az segíteni fog abban az 1 napban is. A koszból, közös fertő wcből meg a bunkóskodásból meg elég 1 nap is. Nyilván nem az lesz, hpgy kirúgnak és utána rá se néz senki a babára, gondolom ezzel együtt bevezetnék, hogy 3 napig minden nap megy a háziorvos+védőnő, vagy pl 10-11ig csak az újszülötteket lehet vinni a rendelőbe.
2017. jún. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!