Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális ez a fajta félelem?

Normális ez a fajta félelem?

Figyelt kérdés

Nemsokára megszületik a gyermekem, akit nagyon vártam már (első baba, 34 évesen). Ám ha szülésre gondolok, olyan szintű félelem, sírógörcs, és pánik lesz rajtam úrrá, hogy legszívesebben visszaforgatnám az időt, és visszacsinálnék mindent.

Borzasztóan szégyenlem magam emiatt.



2017. jún. 30. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az izgalom, egy kis félelem szerintem normális, hiszen mindig van kockázata a szülésnek, fizikailag megterhelő, kb. mint valami extrém sport. De az ilyen szintű rettegés már biztos nem az. Lehet valami trauma is az oka, ezzel szerintem érdemes lenne foglalkoznod. De ne szégyelld magad semmiképp!
2017. jún. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Gondolom tisztában voltál vele mikor nem védekeztél hogy nem szivárványon fog az öledbe csúszni... Tök felesleges félni és pánikolni, attól nem lesz jobb
2017. jún. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: Igen tisztában voltam vele, mivel tervezett baba, és közel egy év alatt fogant meg.

Nagyon örültünk neki, vártuk már, ha rá gondolok elérzékenyülök. Soha nem voltam bizonytalan alkat, mindig minden problémát megoldottam, kihívásnak tekintettem. Ezzel szemben ebben a helyzetben egyszerűen nem tudok mit tenni, megbénít a félelem. Próbálok meditálni, nyugtatni magam, de egyszerűen nem megy, és emiatt egy csődtömegnek érzem magam.

2017. jún. 30. 18:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A szülésben is az idő a legjobb. Nem tudod megállítani az időt, hogy ne történjen, de halad előre, minden pillanattal haladsz afelé, hogy megszülessen :)

Gondolj arra, hogy minden nő tud szülni, minden baba a világra jön. Ki van találva erre minden a testekben.


Amikor az ágyon feküdtem már órák óta, arra gondoltam sosem lesz vége. De aztán rájöttem, miért is ne lenne vége? Persze, hogy vége lesz. Aztán semmire se fogok emlékezni a fájdalomból. És így is lett. Felidézni se tudom.. Csak a párom emlékszik rá :D

2017. jún. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is igy voltam. Az orvosom pszichológust javasolt, de én szégyelltem elmenni. A fogadott szülésznőmmel tudtam valamennyire beszélgetni a témáról, illetve az orvossal. Az sokat segített, hogy minden kérdésemre részletes választ adott, bár sok kérdést nem mertem feltenni. Illetve én tudtam az okát a félelemnek (gyerekkori baleset és azt követő mutet). Végül egy gyors és könnyű szülésem volt. Pedig mindenhol azt mondják, hogy a félelem blokkol. Nálam nem így volt szerencsére. Viszont mivel nem mertem előre semmit megbeszelni és ott sem mertem kérni, ezért pár dolog nem úgy történt, ahogy szerettem volna. De a következőnel nem így lesz, most már át mertem beszélni a dokival a kéréseimet is.
2017. jún. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Normális.

Én is így vagyok vele,ahogy te,Csak nekem pluszba van mellette halálfélelmem is.

Nagyon félek a szüléstől ,de mindig arra gondolok,hogy úgyis túl leszek rajta.

Nekem már volt sima és császáros szülésem is. Egyik sem kellemes de inkább ha lehet simán szeretnék majd szülni,mert úgy gyorsabb a felépülés.

2017. jún. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én még az ötödiknél is annyira bepánikoltam a végére, hogy a fej megszületése előtt közvetlen fel akartam állni, hogy én ezt nem csinálom tovább és hazamegyek :)))


Normális amit érzel.

2017. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én is nagyon féltem. Nekem az oldotta meg a gyomorgörcsöt h kértem Edát. Asszem a 36.hét környékén intéztem. Úgy voltam vele h ígyis fájni fog de legalább enyhít rajta. Hát nagyon jól tettem h kértem! Végig kaptam az oxitocint mert nekem csak elfolyt a magzatvíz és fájás sehol! Az ugye művileg generálja a fájásokat és az jobban fáj mintha magától jönne. Ha van rá lehetőséged akkor kérjed én nagyon ajánlom! Engem úgy megnyugtatott h se szorongás nem volt semmi! És nem maradt meg rossz emlékként a szülés se mert csak a vége fájt amikor már ugye nem adták az érzéstelenítőt.
2017. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hű, előttem szóló, én is oxit kaptam ugyanezért, azt mondod, jobban fáj így, mintha magától jönne? Mert én emlékszem a fájdalmakra, ütősek voltak, de azt hittem, rosszabb lesz. Mondjuk az lehet, hogy azért volt így, mert fokozatosan adagolták, lassan növelték a szintet, hosszú szülésem is volt, volt időm hozzászokni a fájdalomhoz. De néha komolyan azt hittem, hogy már sose lesz vége.
2017. jún. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sokan mondták, hogy majd ha odakerülök már nem fogok ezen rugózni, mert annyira sodornak az események. Én mondjuk annyira nem gondolkoztam a dolgon, mint te, szóval annyi volt bennem, hogy "biztosan nehéz lesz". Aztán ott tudatosultak bennem a dolgok. Előtte nem gondoltam annyira bele, hogy mi is történhet és emlékszem, hogy amíg mentünk be a kórházba (nem sokkal azután, hogy beértünk meglett, még le sem vehettem az utcai ruháimat), azt mondtam egész úton a páromnak, hogy "nem akarok meghalni" :D Oké, ez most így vicces utólag, de akkor szörnyen féltem, halálfélelmem volt.

Szerintem viszont te tipikusan az lehetsz, aki tényleg majd úgy sodródik az árral, mivel te már előre kiidegeled magad. Hidd el, más élethelyzetben én is jártam már így!

2017. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!