Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz ennek az idézetnek a...

Igaz ennek az idézetnek a mondanivalója?

Figyelt kérdés
„Amikor az asszony szül, fájdalma van, mert eljött az ő órája, de amikor megszülte gyermekét, nem emlékszik többé a gyötrelemre az öröm miatt, hogy ember született a világra.”

2017. júl. 25. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Én tisztán emlékszem a fájdalomra. És nem enyhít rajta, hogy itt a fiunk. Ettől még szeretnék gyereket, de tudom, hogy mi vár rám.
2017. júl. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem az baj, ha az idő múlásával sem tudja az öröm csillapítani a fájdalmas gondolatokat.
2017. júl. 25. 22:25
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Hülyeség
2017. júl. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Semmiféle gondolatokról nincs itt szó. Konkrétan durván fáj a szülés, és miután megszületett a baba, az anya annyira örül neki, hogy elfelejti, milyen régóta vajúdott már.
2017. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Öt gyereket szültem, mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül, spontán. Én igaznak tartom. Nem arról szól, hogy nem emlékszem, hanem arról, hogy az öröm feledteti a fájdalmakat. Igazából még az ötödiknél is szinte váratlanul ért a fájások erőssége, pedig előtte négyszer már átéltem azt. Ha az ember pontosan emlékezne a fájásokra, már a másodikat sem biztos, hogy vállalná, mondom én, akinek könnyű és gyors szülései voltak.
2017. júl. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Emlékszem,hogy bele akartam dögleni annyira fájt,de magát a fájdalmat,hogy milyen érzés volt nem tudnám felidézni,azt tényleg elfelejtettem amint megszületett a kislányom.
2017. júl. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Az idézeteket sosem szó szerint kell érteni, hanem értelmezni kell. Itt ez azt jelenti hogy a szülés fájdalma nem értelmetlen, hiszen a végén ott a kezedben a gyerek. Nem fogod elfelejteni, nem lesz kisebb a fizikai fájdalom, csak látod majd az értelmét.
2017. júl. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mind a két gyerkőccel csak a vajúdásig jutottam, de abból kijutott bőven. Az elsőt indították. Két napig voltak 8, majd 5 perces fájásaim. Azokat nem tudom felidézni. Emlékszem, hogy nagyon fájt, de a konkrét érzést elfelejtettem. Aztán a harmadik nap bekötötték az oxitocint. Na, az a fájdalom belém égett. A második szülés magától megindult. Kb. 1 napig jöttek 3 percenként az összehúzódások. Azokat sem tudom felidézni. Aztán leálltak az összehúzódások, és jött egy másik, pokoli fájdalom. Az előző császár hege kezdett el fájni. Az is olyan éles fájdalom, hogy beégett az agyamba. Összessègében azt tudom mondani, hogy azokat a fájásokat elfelejtettem, amik "kellettek". Amik bajt jeleztek, azok megmaradtak.
2017. júl. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pontosan emlékszem rá, csak nem érdekel. Pedig évekkel ezelőtt született a második.
2017. júl. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!