Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha 52 évesen esnétek teherbe,...

Ha 52 évesen esnétek teherbe, megtartanátok a gyereket?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem a helyes válasz az igen, de a társadalom egy része előítélettel kezeli a dolgot.

2017. aug. 19. 12:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%

Én biztosan nem.

Édesanyám most ennyi idős, kimerült, öregszik, alig lát (van 23 szemüvege, mind másra használja), kissé kezd romlani a hallása is, ülve el tud aludni (ájulni) bármikor, fájnak a lábai, a dereka sokszor becsípődik stb.

Ő már biztosan nincs olyan állapotban hogy kibírjon egy terhességet és ellásson egy kisbabát.

Ha abból indulok ki, hogy én is ilyen állapotban leszek 52 évesen, akkor teljesen biztos hogy nem vállalnám.

De ettől függetlenül sem akarnék egy ilyen bizonytalan világban magára hagyni egy gyermeket túl fiatalon.


De ha te úgy érzed akkor vállald.

2017. aug. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%

Nem, kizárt. De ha megnézem a nőrokonaimat, addigra 99 %, hogy menopauzás leszek.

40 a határ nálam.

2017. aug. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
68%
Milyen nehéz kérdés. Már harmadszor kezdek neki. A szívem azt mondja, hogy igen, az eszem pedig azt, hogy nem. Persze úgyis tudom, hogy a végén az lenne, hogy megtartom. Esetleg elgondolkodnék azon, hogy örökbe adom. Közben meg azon jár az eszem, hogy a család és az ismerősök mit szólnának hozzá. Úgy érzem egyszerre írnék igent és nemet, de ilyen opció az életben sajnos nem létezik.
2017. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
39%

én biztos nem tartanám meg.

jelenleg 26 éves vagyok, és max 30éves koromig akarok szülni. már van két gyerekem, 3 éves és egy 1 hónapos. 23 és 26 évesen szültem őket.

2017. aug. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
39%
Én tennék ellene h ne legyek terhes ilyen egyszerű. Védekezés... ha csoda történne és mégis teherbe esnék megtartanám, miért vennék el egy életet?
2017. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
56%
Kizárt. Szegény gyerekkel nem szúrnék így ki
2017. aug. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%

Nem tartanám meg, addig nem zavarna a becsúszott baba, amíg én elég erős és türelmes vagyok hozzá, nem érdekel a kevesebb pénz vagy hogy van e kapcsolatom, amíg klassz anyának érzem magam.


52 évesen nem érezném magam annak. Lehet, hogy sokkal több pénzem lenne, de kevesebb türelmem és kevesebb energiám, kevésbé lennék képes alkalmazkodni és kevesebb minőségi időt tudnék vele tölteni. Félnék attól, hogy korán magáramarad, a gyerekeinek nem lennének nagyszülei, attól is tartanék, hogy beteg lesz, vagy mindketten tönkremegyünk a szülésben.


Vagy örökbe adnám, vagy elvetetném.


Valószínűbb a második

2017. aug. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
43%
Én se tartanám meg semmiképpen sem.
2017. aug. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
53%

Egyértelműen nem.

Egy gyereknek nagyon sok foglalkozásra, türelemre, érzelmi háttérre van szüksége minden más mellett és pici baba korától fogva még igen hosszú ideig. Ezt nem lennék képes ennyi idősen biztosítani számára.

2017. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
50%

Egyértelműen igen.


Kizárólag azért nem mennék abortuszra, mert más mit gondol.


Ha magam egészséges lennék, s a magzat is: boldogan! A családunkban az átlagéletkor 90 fölött úgyis.

2017. aug. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!