Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor meg nem teljesen...

Amikor meg nem teljesen egyértelmű, hogy megindult a szülés, de mondjuk nem érzem jól magam es úgy döntök, hogy bemegyek a kórházba (hogy nézzenek ra a babara) akkor érdemes vinni a cókmókom?

Figyelt kérdés

Tudom ez egy huszadrangu (sőt talan buta) kérdés de bennem felmerult.. kb 15p-re lakom a városi szuleszettől gyalog, vagy 3 percre kocsival.. Szóval ha kellene hazaugrik érte a férjem ha hazaér.. Vagy cipeljem be?

Első baba bar ez gondolom egyértelmű es 38h2n vagyok.



2017. aug. 22. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Én úgy csinálnám, hogy nem vinném magammal, de összepakolnék mindent az utolsó apróságig a babának is és saját részre is és megmutatnám a baba apjának, hogy majd ezt a csomagot kell behozni, ha eljön az ideje. A biztonság kedvéért, tudja ő is. :)

Egyébként, ha szülsz, azt tudni fogod! Annyira fáj, hogy levegőt se tudsz venni.

2017. aug. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

:) igen. Anyukám is ezt mondta, a szules részéről. Meg hogy "kevesebbet olvasgassak a neten" (na, ha ezt látná)


Szerencsére össze vagyok pakolva, nincs is ezzel gond csak kicsit le vagyok betegedve es előbb gyanúsan fáztam es mertem egy lázat es hőemelkedésem van (de semmi durva) 37.6. Most megvárom a párom, mert délutános, nala van a kocsi. Aztán zuhizok es ujra lazmerek. Ha megy fel bemegyünk, ha nem alszom. Éjjel ugyis 7-10szer ki kell mennem pisilni, majd megmérem párszor.

Picit gorcsolgetek is meg ment ma a hasam, de semmi rendszer nincs benne ahogy neztem. Szerintem ez meg nem a szules, csak a hőemelkedés/torokfajas aggaszt, nehogy laz legyen belőle.

2017. aug. 22. 21:21
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Ha 38 fok fölé menne, aszpirint és algopirint nyugodtan vehetsz be. Jobbulást és könnyű szülést majd!
2017. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Dehogy vehet be aszpirint!!

Algoryrint igen, de aszpirint nem!


Szerintem elég, ha a párod hazaugrik érte, vagy dobjátok be a csomagtartóba, akkor sem kell sok időre magadra hagynia.

2017. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem fog ugy tűnik. Mertem, most mar csak 37.1. Az terhesen szájban semmi. Ezek a gyógyszerek nincsenek sajna itthon de van panadol. Ha valami lesz az ügyeletes gyógyszertár sincs messze. :) bízom benne, hogy szepen kialszom es ennyi. Köszi a választ.
2017. aug. 22. 21:46
 6/11 A kérdező kommentje:

Kiolvastam. Egyiket sem. Nos az aszpirint azt sejtettem, szedtem asa protectet mielőtt terhes lettem de abbahagyatta velem a doki.


A másik ugye venykoteles eleve. Nem adnak oda, bar en abbol is inkabb a panalgorint szedtem (hatóanyag azonos) de vmi remlett h elso es harmadik trimeszterben nem szedhető terhesen. Nem tartunk most ilyesmit egyedül algoflexet, mert a férjem migrénes de azt o maganal tartja.


"A terhesség első három és utolsó három hónapjában az Algopyrin tabletta nem alkalmazható, a köztes időszakban (4-6. hónap) pedig csak az előny/kockázat orvos által végzett gondos mérlegelését követően alkalmazható."

2017. aug. 22. 21:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért szerintem addig ne várj az indulással, mint amit írt itt valaki hogy amikor majd annyira fáj, hogy levegőt sem kapsz, akkor szülsz. Én totojáztam-5 perc a kh gyalog. Á, de még nem megyek. Nem fáj még annyira. Mire beértünk, már 4 ujjnyi volt. Orvosom épp, hogy beért.Lihegett a futástól-komolyan.
2017. aug. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:) ennél beszaribb vok. :) nekem már csak cx1210 volt a méhszájam pár hete, szóval valszleg korábban elindulunk ha észreveszem.
2017. aug. 22. 22:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Ma reggel hívd fel a nőgyógyászodat és mondd el, hogy milyen tüneteid vannak. Javasoljon HATÓANYAGOT. Azt háziorvossal is fel lehet íratni és általában több termék közül választhatsz hatóanyag alapján.


Egyébként nekem a 18. hét körül volt brutális, napokig tartó fejfájásom. Végül felhívtam a nőgyógyászomat, hogy vagy ő mond rá gyógyszert, vagy ott tartok, az első kezem ügyébe esőt beveszem, nem bírom tovább. Akkor ibuprofen (pl Algopyrin) hatóanyagot javasolt. Elmondta a dozírozást. Nekem elmúlt a fejfájásom, a gyerek meg azóta egészséges óvodás.

2017. aug. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hjo, amúgy abszolút gyogyszerellenesek. Nekem fejfájásra azt mondta (kb annyi idos terhes lehettem, mint ahogy te írtad) h "sétálnak" Ő is meg a hazidokim is. :) sztem en ezzel meg is kapom a kórházi beutalomat.

Mondaná, h jo éjszakám vold, de nem.. Ma délutánra van időpontom egyébként a dokimhoz.

2017. aug. 23. 06:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!