Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, anyukák, első...

Kismamák, anyukák, első babások. Nálatok hogy indult be a szülés? Mit éreztetek pontosan? Honnan fogom biztosan érezni, hogy "ez már az" és szülni fogok? Hányadik héten érkezett a babátok?

Figyelt kérdés
Első babánk lesz, és tulajdonképpen az érdekelne, hogy ki mit érzett mikor elérkezett a pillanat.

2017. szept. 8. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
39+4-en indult be, tavozott a nyakdugo, rendszeresedtek az osszehuzodasok, el kezdett szivarogni a magzatviz. Mertem az osszehuzodasokat, abbol is latszott, meg egyre intenzivebbek voltak. Ajanlom Noll Andrea Vajudastamogatas c. konyvet, abban pontosan le van irva minden.
2017. szept. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elfolyt a magzatvíz. Nekem fájásaim nem voltak, azaz amit éreztem akkor, azt simán lehetett volna egy nehezebb, fűszeresebb vacsora vagy egy enyhébb menstruációs fájdalom hatásaként érzékelni. De a legtöbbünknek vannak normális fájásai. Az biztos, hogy minden eset kicsit más, de szerintem észre fogod venni, ha itt az idő.
2017. szept. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Azt nem írtam, elnézést, hogy a 38+5 héten történt.
2017. szept. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Keményedéseim az egész terhesség alatt voltak, kellemetlenek voltak, de nem fájtak. A 36. hétig szedtem rá magnéziumot. Utána is keményedett, egyre többet.

39 hetesen (4 nappal a kiírt dátum előtt) egyik este azt vettem észre, hogy a szokásos keményedések most sűrűbben jönnek, bár nem fájtak. 2 órán keresztül mértem az időt, kb. 5 percenként jöttek, de volt ami között 8, volt ami között csak 4 perc telt el. Utána összeszedtem a cuccomat, indultunk a kórházba. Az autóban volt 1-2 fájás, ami már tényleg fájdalmas volt, és nem csak kellemetlen. Az első gondolattól kezdve 2,5 óra telt el az első méhszájvizsgálatig, ekkor 3 ujjnyira voltam kitágulva. Fogadott orvosom volt sajnos, aki sietett haza aludni, ezért siettette a dolgot: rá 3 órára már meg is szültem. Azaz az első gyanús jel után 5,5 órával született meg a lányom, ebből az első 2 óra nem fájt.

2017. szept. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

40. héten egyik este menstruációs görcshöz hasonló görcseim voltak. Behúzta a hasam majd elengedte. Eleinte bírtam. Sétáltam, aludni próbáltam. Amikor már zavaróan fájt, elmentem fürdeni, nem múlt el utána sem, egyből tudtam, hogy ez az.

Aztán ahogy teltek az órák, egyre nagyobb területen húzott össze. Az a fajta fájdalom, amiben egyhelyben maradsz, akár lábujjhegyre is állsz összehúzódva.

2017. szept. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 40+4-nél indult be, így majdnem egyértelmű volt, hogy "EZ MÁR AZ", bár előző 2 este is jóslóztam. Nekem teljesen más volt a jósló és a "normális" fájás. 10 percesekkel indult a Sparba (😂) Délután 5-kor, aztán még elmentem vásárolni máshova, mert nagyon lightos volt. Hazaértem, beültem egy kád vízbe, nem múltak a fájások. Előző 2 este a meleg fürdőtől múlt el, úgyhogy tudtam, hogy indul a buli.
2017. szept. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel elpukkant a burok,és elázott a hálószoba. Intő jel volt,nem lehetett eltéveszteni :) 39+1 hetesen.
2017. szept. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
40. héten befektettek, másnap reggel lett volna programcsászár. Este még neteztem az ágyban, filmet néztem, 10-kor terveztem lefeküdni, de csak forgolódtam. 11-kor esett le, hogy fájásaim vannak egy órája. :) Teljesen hülyének éreztem magam, mikor leesett a tantusz, hogy kb. 1 órája vannak mensi szerű görcseim. Akkor elkezdtem mérni, majd hajnal 1 körül bementem a szülészetre, de ctg után visszaküldtek a szobába, hogy marad a reggel 8-as műtéti időpont, ezek csak jóslók. Én meg úgy voltam vele, ha jósló, akkor a melegvízre el fog múlni. Jó sokáig zuhanyoztam meleg vízzel, aztán 3-kor csak visszamentem, mert már nagyon fájt. Megint ctg-re tettek, de akkor már leesett a szívhangja a kisfiamnak, és sürgősségi császárral megműtöttek hajnalban. Még jó, hogy nem maradtam a szobában. Reggel anyum és tesóm is írt, hogy drukkolnak, meg hogy aludtam, én meg hívtam őket, hogy már túl is vagyunk rajta. :)
2017. szept. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!