Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Győri szülészet?

Győri szülészet?

Figyelt kérdés
Mostanában szült valaki Győrben?Tapasztalatok érdekelnénék maga a szülészetről, csecsemő osztályról.Milyenek a dolgozók,stb...

2017. szept. 9. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:

2016-ban, császár.

Fogadott orvossal és szülésznővel nagyon jó élmény volt maga a császár, utána 3 órát voltunk őrzőbe ott együtt lehettünk anyum,férjem,kisbabám és én az nagyon meghitt volt.

Egy ágyas szobába voltam utána (nem VIP az fogalt volt), éjszaka még elvitték a picit, reggel hozták, éjjel állítottak fel de nagyon sokat segítettek benne, utána még el is sétáltam a kisfiamhoz a csecsőmöskhöz.

Na ők igen, ők borzasztóak , vagyis inkább a legtöbb, nem az összes.

Arrogánsak és lekezelőek, értem én hogy bababarát kórház de ha egyszer már 24 órája mellen van szinte csak a gyerek és nem lakik jól és üvölt akkor adjanak neki enni és ne éheztessék.. ezt frissen szült anyukaként nagyon nehéz volt megélni, és még engem hibáztattak hogy nem indul be a tejem.

Orvosok és nővérek mind nagyon kedvesek amúgy, egyedül csecsemősöket kell túlélni.

2017. szept. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En nem, viszont merem ajanlani, ugyanis tudtommal Magyarorszag legjobbjanak szavaztak a gyori szuleszetet. Emellett en is ott szulettem anno. ☺
2017. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A csecsemősökről sajnos én sem hallottam semmi jót.Ez egy aggodalmam.Ahogy írtad is,azért szülés után elég érzékeny szerintem egy nő és ezt semmi tapintat nélkül kibírni majd,hát...Mondjuk más választásom nem lesz.Én is úgy bízom egy egyágyas szobában,de ha nem lehet,akkor megpróbáljuk kérni a fizetőset.
2017. szept. 9. 19:41
 4/6 anonim ***** válasza:

En tavaly szultem ott a 3.at.

3. Csaszar volt,de egyben a legrosszabb is.

Rettentoen be voltam parazva,szeritem azert mert tudtam a napot,es igy rosszabb volt.

Szoval nem voltam konnyu eset.az altato orvos 2x melle szurt...az volt a legrosszabb,nem fajt,csak a tudat,hogy ott mozgatja a hatamban azt a tut..ereztem ahogy huzkodja...waaa..meg most is kiraz a hideg.

Aztan hivtak valaki mast,hala az orvosomnak,aki latta rajtam,hogy menten hazaszaladok ha nem csinalnak valamit.a masik orvos fel pillanat alatt beadta,epp ugy fajdalom nelkul ahogy az elso kettonel.

De nagyon kedves volt mindenki,elviseltek a "hisztim".

Csaszarok utan az orzoben 3 orat ott van a pici es apa is.segitenek mellre tenni,sot szinte kotelezo megprobalni.

Most a 3.at elvittek 1 oraval a szuletese utan.azt mondtak fazik,megmelegitik es hozzak vissza.nem hoztak.hiaba kerdezgettem senki nem tudott semmit.

Ez rossz volt,nagyon.olyan kis furi volt nekem is.nem sirt csak nyoszorgott.

Mikor kitoltak szobara,apa el is ment megkeresni es hofeher arcal hozta,hogy csak 10 percre engendtek ki,mert legzeselegtelensege van,es oxigent kap illetve megfigyelik.

Aztan estig nem tudtam rola semkit mert hiaba kerdeztem a csecsemost,akarhanyszor bent volt a szobatarsamnal mindig lerazott azzal,hoy megfigyelesen van...es melegitik.

Este segitettek felallni(ilyenkor segitenek a csapnal megmosakodni) aztan lehet valasztani,hogy gyerekhez setalsz vagy mosdoig.

Elsetaltunk a csecsemosokhoz,es ahogy meglatott a csecsemos egybol kiviharzott.meg kerdezni sem volt idom.azt se tudtam,hogy benyulhatok e a picihez,kivehetem e,mi tortent vele a nap folyaman,adtak e enni neki..semmit.

Vegul a szuleszno aki segitett setalni vette ki nekem,es rohant a csecsemos utan,hogy mondjon mar valamit...

Masnap reggel 8 kor mikor odamentem megkerdezni,hogy mi a helyzet,azt lattam,hogy a csecsemosok az egyik szobaban,a gyerekem a masikban egy sima kisagyban.akkor fogtam es elvittem magamhoz.nem kerdeztem mar semmit,csak vittem.

Meddig tartott volna odahozni,hogy tessek anyuka,itt a kolke.

Ahhh...

Szegenyeket ugy kapkodjak fel,hogy a szobatarsammal csak lestunk.konkretan egy kezenel fogva emelte ki a gyereket a kiskocsibol.

Mindkettonknek 3.gyerkoc volt,de folyton meg akartak mayarazni,mi nem jo.

Az egyik szerint nyissunk ablakot,a masik szerint ne.az egyik szerint kell sapka,a masik szerint nem,kell takaro,nem kell...egy elso gyerekes anyukat biztosan nagyon osszezavarnak.

Mi nem foglalkoztunk veluk.

En egyszer sem tapasztaltam ezt a nem adnak potlast a gyereknek dolgot.igaz a 3.at nem nagyon szabadott szoptatnom az elso 2 nap,hogy ne eroltesse meg magat.de az elsonel ilyenrol szo sem volt megis kaptam tapszert ha kertem.

Ennyit a csecsemosokrol.

A szulesznok nagyobb resze nagyon aranyos.

Egy volt,aki radobalta a csaszarosok hasara a vernyomasmerot,hat en visszadobtam....hirtelen felindulas volt,de azert a mutet utani reggelen nem volt epp kellemes.nem szolt semmt,csak pofat vagott.

Orvosokrol nem nagyon tudok nyilatkozni,mert en az orvosomon kivul massal nem nagyon targyaltam.nem vizsgalt mas,nem nyomkodtak a hasam.bejottek vizitkor megkerdeztek jol vagyok e,es max megneztek a hegem.

Ami meg fura volt,hogy apa nem ert be idoben a hazajovetelkor es valamikor 2 ora tajban ki lettem zavarva a szobabol gyerekkel egyutt.csak a cuccaink maradhattak bent.1 orat dekkoltam a gyerekkel a folyoson.elotte persze mindent ossze kellett ramolnom,hogy ok tudjak csereni az agynemut..

2017. szept. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem szültem Győrben, keresem még én is a helyet és ezért folyamatosan gyűjtöm az infókat. Engem meglep, hogy valamikor (mikor?) a legjobb szülészetnek szavazták Győrt, mert nagyon vegyes dolgokat hallottam. Nyilván az is fontos, ki milyen elvárásokkal indul neki, én szeretném, ha minél kevesebbet szólnának bele a vajúdásba és a szülés menetébe - persze csak ha minden rendben halad. Én ilyen szempontból nézem.

Egy ismerősöm most augusztus végén szült, tőle annyit tudtam meg, hogy a szülésznők, ápolók többsége, védőnő nagyon segítőkész. Csecsemősökről nem írt, azt hiszem, többnyire vele volt a baba.

Korábbi hasonló kérdésemre (link lejjebb) azt írták mások, hogy az oxitocint kérdés nélkül nyomják (természetes szülésnél), amikor már kijött a baba. Másoktól hallottam, hogy állítólag az első órában nem lehet végig az anyával a baba. :( Ezeket próbálom még kideríteni. De a személyzetről, csecsemősöket kivéve, többnyire pozitívan nyilatkozott mindenki.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szule..

2017. szept. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dr. Mika Péter szuper, de a többi orvos is nagyon rendes volt. A szülésznők is nagyon kedvesek.
2017. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!