Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császármetszés...

Programozott császármetszés után is van "aranyóra"? Amikor a baba és anya (+apa) összebújik egy-két órára vagy ez csak a hüvelyi szülésnél lehetséges? Vagy kórháza válogatja? És egyáltalán, mi történik a szülés után, miután összevarrtak?

Figyelt kérdés
A veszprémi kórház ilyen irányú protokolja érdekelne leginkább, de minden más tapasztalatnak is örülnék.
2017. szept. 16. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Az elsőnél el kellett vinni a babát, de a másodiknál ott volt, szopizni is tudott
2017. szept. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyermekem császárral született (bár nem progival, hanem sürgősségivel), és mindkettővel megkaptuk az aranyórát, sőt, órákat, ugyanis a műtőből még visszatoltak a szülőszobára, épp üresjárat volt mindkét alkalommal, nem kellett azonnal kiköltöznöm a kórterembe, szval csodálatos, békés órákat kaptunk hármasban a babával. A férjem azonnal kikérte Őket a csecsemősöktől, miután engem összevarrtak. Mindkét alkalommal több órás vajúdás előzte meg a sürgősségi császárt, úgyhogy a műtét után hulla voltam, hol ébren voltam, hol elaludtam a kimerültségtől, úgyhogy a férjem segített mindenben. Rögtön meg tudtam szoptatni a babáimat, fantasztikus volt. Aztán a férjem ringatta addig Őket, amíg én pihentem (Ők is pihentek), amikor pedig újra magamhoz tértem, újra megszoptattam Őket. Így telt el a születésük utáni jó pár óra. A császár ellenére nagyon szép élmény maradt mindkét gyermekem érkezése. Ez a Bajcsyban történt.
2017. szept. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Győrben is ott a pici apukaval a 3 oras megfigyeles alatt.

Eleve apuka kapja meg miutan lemertek,feloltoztettek,es ezt apuka vegig is nezheti,fotozhat.

A muttobol mikor kitolnak akkor apuka var a picivel.segitenek cicire tenni,kedvesek voltak mindharom alkalommal.

2017. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De jó nektek, Dunaújvárosban nincs ilyen :(
2017. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem nst-n, sajnos Veszprémben sincs ilyen. Apával lehet csak egy picit a baba, aztán amikor anyát összevarrták, az őrző felé tolva csupán megmutatják neki a picit. Nagyon el vagyok keseredve. :(
2017. szept. 21. 12:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért én a helyedben nagyon körbejárnám a dolgot. A Bajcsyban példáuál állítólag vannak olyan csecsemősnővérek, akik húzzák a szájukat, de ha valaki határozottan eléjük áll, hogy akarom a gyermekem, kiadják. A dokim javasolta, hogy ne engedjek nekik, követeljem a babámat.

A férjem volt az, aki kézbe vette a dolgot. Miután kiemelték mindkét gyermekem, a férjem szó szerint el sem mozdult Mellőlük, a mosdatás, mérés, nyákleszívás idején is a babáink mellett állt, és közölte, hogy amint felöltöztették a fiunkat, majd két évvel a később a lányunkat, Ő viszi is az anyukájukhoz szopizni. Nem volt kec-mec, ideadták a babáinkat. A férjem végig mellettünk volt, nehogy baj legyen (mert azért mégis csak ott fekszem deréktől lefelé bénán), segített mellre tenni a babákat majd elvette Őket, ha úgy tűnt, elszunyókálok, Ő is ringatta-szeretgette Őket, amíg én 10-20 percekre "beájultam". Gyönyörű volt!

Ne hagyd magad, jogod van a babádhoz! Vagy szülj olyan kórházban, ahol a protokoll szerint is odaadják a babát az anyukának.

2017. szept. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én az aranyóra érdekében távolabbi kórházat is bevállalnék a helyedben!

6-os

2017. szept. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!