Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szulesnel ha nem mondjak a...

Szulesnel ha nem mondjak a beontest kerhetem? Pisilni mikor kell mennyi idon belul? Lehet szolni hogy ne bent a ferjem es a nover elott hanem had vonuljak el?! Vagy egyedul a wcn?

Figyelt kérdés

Nem tudok pisilni kisgyerek korom ota ha haljak hogy "csurog" .

Sott tobbnyire úgy wczek , hogy a parom bemegy a szobaba es legalabb a tvnek menni kell hogy ne zavarjon.nyilvanos wcn pedig elsem tudom kepzelni az egeszet.

Nem szeretnek katetert , ezert szeretnem megtudni felkerhetem e a noverket hogy ne halgatozzon ha kikiser a wcre vagy hogy mukodik ez?


Mielott szulok ha idobe bemegyek es nem mondjak a beontest kell szolnom? Vagy ott alapbol ertetodik hogy nem adnak?


A gatmetszest kivel kell megbezselnem, hogy csak akkor ha muszaj?! Mivan ha szabadsagon lesz a dokim es masik orvosnal szulok?!


Erzestelenitest mikor fogok kapni? Ha fizetek az orvosnak akkor is hagyjak az embert szenvedni sokaig vagy akkor megindithatjak hamarabb? Durvan hangzik ez de tenyleg halottam ilyet hogy hálapenz adtak a dokinak a masodik gyerkocnel es minden lenduletesebben ment. Ebben az esetben mennyi hálapenzel keszuljek?!


Pólyát adnak ott vagy vinnem kell be?! Honnan tudom hanyas meretur ruhat vegyek a gyereknek ?


Van olyan varrat gatmetszesnel ami magatol szivodik fel? Es nem kell varratszedesre visszamenni?


2017. szept. 22. 13:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

"Szulesnel ha nem mondjak a beontest kerhetem?"

Nem. Minek?


"Pisilni mikor kell mennyi idon belul?"

Akkor, amikor pisilned kell. Hülye kérdés.


"Lehet szolni hogy ne bent a ferjem es a nover elott hanem had vonuljak el?! "

Attól függ, hogy áll a szülés. Ha előrehaladott, akkor agytalat kapsz


"Vagy egyedul a wcn?Nem tudok pisilni kisgyerek korom ota ha haljak hogy "csurog" . 

Sott tobbnyire úgy wczek , hogy a parom bemegy a szobaba es legalabb a tvnek menni kell hogy ne zavarjon.nyilvanos wcn pedig elsem tudom kepzelni az egeszet. "


Ez mondjuk beteges.


"Nem szeretnek katetert , ezert szeretnem megtudni felkerhetem e a noverket hogy ne halgatozzon ha kikiser a wcre vagy hogy mukodik ez? "


Sima szulesnel nincs kateter, nővér meg nem kísér wcre, vagy ki mész egyedül, vagy agytalat kapsz


"Mielott szulok ha idobe bemegyek es nem mondjak a beontest kell szolnom? Vagy ott alapbol ertetodik hogy nem adnak? "


Ha nem kapsz, akkor nem szokás ott.


"A gatmetszest kivel kell megbezselnem, hogy csak akkor ha muszaj?!"

Az orvossal, de nem kellene felulbiralni


"Mivan ha szabadsagon lesz a dokim es masik orvosnal szulok?!"


Akkor másik orvosnál szulsz


"Erzestelenitest mikor fogok kapni?"


Amikor kérsz.


"Ha fizetek az orvosnak akkor is hagyjak az embert szenvedni sokaig vagy akkor megindithatjak hamarabb?"


Attól függ mit értesz sokáig szenvedni alatt


"Durvan hangzik ez de tenyleg halottam ilyet hogy hálapenz adtak a dokinak a masodik gyerkocnel es minden lenduletesebben ment."

Általában a második szülés könnyebb.


"Ebben az esetben mennyi hálapenzel keszuljek?! "

Amennyivel akarsz


"Pólyát adnak ott vagy vinnem kell be?!"

Adnak


"Honnan tudom hanyas meretur ruhat vegyek a gyereknek ?"

Legkisebb méret  


"Van olyan varrat gatmetszesnel ami magatol szivodik fel? Es nem kell varratszedesre visszamenni?

"

Van

 


Nem vagy semmi amúgy. ...

2017. szept. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Amíg ki bírsz menni pisilni, addig egyedül pisilhetsz, ahogy tudsz és ahogy sikerül.

Második szülés általában gyorsabb. Viszont ha megindítják, attól nem biztos, hogy gyorsabb lesz, csak általában fájdalmasabb.

A gátmetszést (varratok, gátvédelem), az érzéstelenítést (mik a lehetőségek) és hogy szokás-e kórházban a beöntés, meg hogy ki helyettesíti az orvost, ha szabin van és hogy mennyit kér a dokid, vele tudod megbeszélni. Ha nem mond összeget, rád van bízva (bár ha mond, akkor is...)

Hogy mit adnak a kórházban (babaruhát, popsikenőcsöt vagy hálóinget, fájdalomcsillapítót... stb.), azt vagy a dokidtól vagy a kórháztól tudod megkérdezni. (Általában az 56-os méret a jó időre született babáknak.)

Minden kórházban mások a szokások és a körülmények. Érdemes megnézned a kóház honlapját vagy felhívni a szülészetet, tartanak-e havonta ún. szülésfelkészítő tanfolyamot, ahol meg lehet nézni a szülőszobát és válaszolnak a kérdésekre.

2017. szept. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szülés után mikor letelt a két óra a babával és apával mondták, hogy pisilnem kell mielőtt átmegyünk a gyermekágyas osztályra, de nem hallgatóztak, egyedül mentem a mosdóba.

Beöntést nem adtak, nem kértem.

A varrat magától kiesik/felszívódik.

Az, hogy adnak-e ruhát a babának kórház függő, nálunk adtak, de nem pólyát

A kitolás előtt többször elmentem pisilni mert úgy éreztem kell, de csak a baba nyomott.

3100-al született a babám. 50-es ruhák jók voltak rá még három-néhy hétig.

2017. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, első baba lesz.

Ennyire azért nem hagyják ám az anyukát beleszólni mindenbe.

Beöntést vagy kúpot valószínűleg adnak, de ha nem, kérhetsz, talán kapsz is. A pisilés gondolatával barátkozz meg, mert igencsak sietni kell utána, hogy egyáltalán kiérj a wc-re. Hidd el, a szülés nem az a helyzet, ahol bármi miatt szégyellősködni kell, valószínűleg nem is jut majd eszedbe. Csomó kismama az ágyon végzi el, ha nincs idő beöntésre, és hidd el, az is megszokott dolog.

A gátmetszésnek inkább örülj, sokkal jobb, mintha úgy repednél, és valószínűleg az orvos nem fogja megkérdezni, hogy akarod-e. Persze lehet akadékoskodni, de magaddal tolsz ki.

Érzéstelenítést sajnos nem adnak mindenhol. Ahol én szülök, ott pl csak gáz van, azt meg inkább ne adjanak, nekem legalább is ne. Ha viszont szeretnél érzéstelenítést, arról mindenképp szólj időben.

Hogy melyik orvos mikor indít, az megint nagyon változó. Ha minden oké, minek kéne indítani? A lényeg, hogy a babával minden rendben legyen.

Szülés előtt kb-re meg tudják tippelni a baba súlyát, ahhoz mérten tudsz ruhát venni. Általában az 56-os szokott jó lenni újszülöttnek, de mondom, csak általában.

A varrat is változó, amúgy szerintem jobb, amit kiszed az orvos. Attól függ, ki milyet szokott adni.


Gondolom, hogy nagyon izgulsz, de nem kell ennyire túllihegni. Túl fogod élni, nem olyan szörnyen borzalmas. Nyilván brutálisan fáj, de elviselhető, hiszen utána az anyukák nagy része felkel és ellátja a babáját.

2017. szept. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én az elsőnél nem kaptam beöntést, a másodiknál igen, mindkétszer így is volt ami a szülőágyon jött ki... ott kell megkerdezned, hogy kérhetsz-e.

Én nem mehettem ki pisilni, ágytálat kaptam, és katétereztek párszor, pl mielőtt kivittek a szülőszobából, mert egyedül fekve ágytálba nen sikerült... Nálunk a babát addig nem hozzák ki amíg az anyuka magáól nem tud elmenni már a szobájában pisilni, az első felkelést pedig mindig csak nővér jelenlétében lehet megtenni, és bizony hallgatózik, hogy pisilsz-e... nekem is vannak olyen gondjaim sajnos, úgyhogy én megértelek.

Gondolom a gátmetszést is akkor kell mondanod, én pl csak a zárójelentésből tudtam meg hogy csináltak... Volt mindkétféle varratom.

Nem tudok róla, hogy nálunk létezik-e bármilyen fájdalomcsillapító módszer, erről soha nem volt szó, mondjuk akkor eszembe sem volt...

Pólya szerintem tök felesleges.

A ruha méretét nem tudhatod. Van akinek (pl nekünk is) az 52-es hónapokig jó, de pl ha mondjul 60 centivel születik a gyerek akkor azokat a ruhákat egyből buktad.

Varratszedésre nem kell visszamenni, kiszedik mielőtt hazamész

2017. szept. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
(56-os, bocsánat)
2017. szept. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Megértem hogy zavar, en is zavarban vagyok ha kihallatszik bármi a wc-ről. De hidd el ott akkor ez fog a legeslegkevésbé érdekelni.
2017. szept. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló , gondolom nem én vagyok az első és utolsó akinek ilyen macerás gátlásai vannak, hogy nem vagyok semmi jelzőt kapjak. Ezt leszámítva válaszoltál a kérdéseimre , hol hasznosan hol kevésbe , de köszönöm a rám szánt időt.

Igen , első baba. Nagyon féltem bevállalni mert szülők már sajnos nincsennek , hogy segítséget kapjak bárkitől, magamra vagyok utalva a sok kérdésemmel. Orvostól meg nagyon óckodva kérdezek mivel úgy tűnik mintha mindig olyan gyorsan túl akarna lenni az egészen vagy mintha hülye kérdéseket tennék fel. Pedig vizsgálatonkent egy 5öst kap borítékba. De hát még sok van hátra gondolom előbb utóbb minden megoldódik magától , de ezek a kérdések még ott nem merültek fel és korainak éreztem uhn megkérdezni. Mégis mióta biztos a dolog , alig alszunk este, mert ezekről beszélgettünk a párommal. Iszonyatosan félek. De már annyira várom hogy a karomban tartsam.


Köszönöm a hasznos válaszaitokat és tapasztalaitok.

2017. szept. 22. 18:01
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Beöntést kaptam.Nekem mikor letelt a 2 óra bizony hozták a kacsát. Nem tudtam pisilni így megkatétereztekmmert hogy tele a hólyag és így nem tud szépen visszahúzódni a méh... A varrat felszívódó volt. Ruhát nálunk a baba kapott. Én senkinek nem adtam hálapénzt,érzéstelenítést nem kértem,mondjuk nem is nagyon volt rá lehetőség.
2017. szept. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Beontest kaptam, nem kertem de jobb volt, ha volt is így baleset nem tudok róla. Amúgy itt el lehet utasítani de alapból adnak. Kúp van, érzéstelenítés nincs. Természetesen szültem m kis kórház. Csaszarnal kateter van, huvelyinel nincs. Elvileg 2 óra után pisilni kell, de nálunk ennyire nem vettek komolyan. Hagytak pihenni és 1-2 órával később magamtól mentem pisilni. Amúgy a szülésznő kísért a 2 óra után a mosdóba m remegtem és fáradt voltam és minden bajom volt. De úgy nem ment, hiába nyitottunk csapot... de mondom nálunk hagytak. A szeklet nagyobb gaz ha 2 napon belül nincs. Hiába mondtam h nálam minden oké erzem h mozognak és dolgoznak és szeles is lettem, de csak adtak hashajtot... Na az rossz volt. Gatseb varrat magától kiesett, azt hiszem 2 hét után potyogtak ki. Nálunk nincs varrat szedés. Baba ruhákból én 50el készültem és hiába 50 cm és 3480g lett a baba a nagy lába miatt kicsi volt a ruha. Uh hoztak be kisebb méretű 56st. Sztem Vigyel ebből a kettőből, ha mégis más kell visz be valaki neked másikat! Könnyű szulest!
2017. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!