Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pénzt illik adni...

Mennyi pénzt illik adni manapság fogadott orvosnak, szülésznőnek?

Figyelt kérdés
Illetve ezt mikor érdemes odaadni?

2017. okt. 9. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában megmondja a tarifát, ha rákérdezel. De amúgy átlagban a 10x-esét szokták kérni a havi terhesgondozásnak. A szülésznőt megkérdeztem, hogy mennyi és mondta, hogy általában a fele annak, amit a dokinak adunk (ha együtt dolgoznak, akkor tudja a doki tarifáját), de ha sokalljuk, akkor sincs gond, adjunk, amennyit gondolunk.

A dokinak 100ezret, a szülésznőnek 50ezret fizettünk.

Mindkettőt fogadtam. Dokit muszáj volt, mert körzetileg nem oda tartoztam, ahol szülni szerettem volna, a szülésznőt pedig ajánlották felfogadni. Nem bántam meg, nekem megérte azt a 150ezret.

2017. okt. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A dokimnak a maganrendelesen 20e fizetek

En 150-et adtam 9 honapja a szulesznonek 50-et.

Most is ennyit tervezek.

11hkm

2017. okt. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, hogy 100 a dokinak, 50 a szülésznőnek. De én nem kérdeztem meg, nem is fogadtam fel az orvost, bár őt akartam, csak megelőzött... Mondta magától, hogy beír a naptárába, én meg köszöntem szépen! :) És mindig úgy beszéltünk a dologról, hogy ő bent lesz, úgyhogy remélem tényleg nem hagy cserben! :) Csak azért kérdeztem ezt, mert vannak akik sokallják ezt a környezetemben, pedig én is így olvastam általában, hogy a tízszeresét szokták a magánrendelésnek... és a főleg a szülésznőre mondták nekem, hogy nem sok az egy kicsit? hát, nem tudom... Úgy gondoltam, majd ha nem leszek megelégedve, akkor lehet kevesebbet adok, de nagyon cuki mindkettő..
2017. okt. 9. 11:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ hol szülsz.

Vidéki kórházakban kevesebb is elég.Én pl 60at adtam a dokimnak.Fogadott szülésznőm nem volt

2017. okt. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a terhesgondozás 12ezer ft volt havonta,a szülésre konkrétan rá kérdeztem,80ezret mondott az orvos,a szülésznő meg a dokitarifa fele
2017. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 16 ezer a terhesgondozás, meg sem fordult a fejünkben 160 ezret adni a szülésert. Dokim nem mondott árat, 60-at adtunk neki, semmi gond nem volt belőle.
2017. nov. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól is, hogy hol szülsz (az ország melyik részén, kis vagy nagy város), ill. a dokitól is (mennyire felkapott orvos).

Pécs, idei szülés (természetes).

Orvosnak, havi terhesgondozás 9000Ft/alkalom (általában 10-est adtam). Szülés után 70ezerFt, amikor hazajöttünk a kórházból és megvizsgált, akkor adtam oda.

Szülésznőnek 40ezerFt, nagyon-nagyon meg voltam elégedve vele.

2017. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Évi0321 válasza:
A férjem nem akart adni csak 30 ezret ,merthogy már ígyis a sok magánrendelésre mennyi elment ...hát én gáznak éreztem volna és hozzátettem egy tizest a boritékba majd a mikor varratszedésre mentem akkor adtam oda neki ...mikor kijöttem kiderült,hogy a férjem is hozzátett még egy tizest :D
2017. nov. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!