Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy érzitek magatokat szülés...

Hogy érzitek magatokat szülés után?

Figyelt kérdés
Első babás kismama vagyok a harmadik trimeszterben tartunk éppen. Azon agyalok mindig milyen lesz ,amikor a baba megszületik majd , hogy fogom érezni magam, hogy tudok majd teljesíteni,mint anyuka?! Most megint visszajött a fáradság , már nehezebben mozgok ,elfáradok , fáj a derekam , nem alszok csak részletekben , a házimunka is teher már stb.. Amikor megszületik a baba és lényegesen könnyebb leszel , vissza tér az erőd?Könnyen ellátjátok a házi teendöket a baba mellett? Mindig oda tudtok rá figyelni teljes mértékben?Hogy viseli a párkapcsolatotok a baba első hónapjait? Várom a válaszokat kiváncsi vagyok Ti ,hogy éltétek meg:)

2017. okt. 16. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Az én kislányom 4 hónapos, azóta egyetlen egyszer aludtam 6 órát egyhuzamban, amúgy általában max 3-4et, de bírom :) van, h fáradtnak érzem magam, de elmulik, az első 3-4 hétben talán aludtam én is valamennyit vele délután, de azóta nem, most már úgy alakitom, h amíg ő alszik addig csinálom a dolgom, h amikor ébren van vele tudjak lenni, persze elofordul, h nem jutok oda mindenhez, de megvar :) most már érdeklődő ő is, leteszem mellém és figyel, úgyhogy így is meg tudok csinálni ezt azt :) a kapcsolatunk a férjemmel változott, de nem rossz irányba, más minden, mint előtte, de hát nem is lehet ugyan az, egy életért vagyunk felelősek és természetes dolog, h minden körülötte forog.
2017. okt. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

9 napos, élvezem de fárasztó. A férjem rengeteget segít, amire szükségem van, mert csaszar után nekem sokszor faj, húzódik a sebem.


Ami nekem bejött már a terhesség végén, hogy a házimunkát úgy osztottam el, hogy minden napra valami. Pl. Egyik nap WC-fürdő, másik nap konyha stb.


Amúgy nekem sok minden könyebb amióta megszületett, de sok nehéz.

2017. okt. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Miutan hazajottunk a korhazbol az elso par napban orankent kelt kb az elso ket het volt horror(egyedul keltem hozza ejjel) kb 6hetesen mar csak egyszer kelt onnantol hawaii volt nekhnk.3 honapos koratol vegigalussza az ejszakat. Napkozben megfozni mosogatni ilyesmit csak most tudok mellette megcsinalni ha ebren van, 5honapos. Eddig folyamatosan szorakoztatni kellett, most mar elfoglalja magat.

Az ero visszater persze :) eleg hamar. nekem szules masnapjan mar visszajott az erom. A hazimunkat eddig alvasidoben csinaltam, most mar ha ebren van akkor is tudom csinalni(persze kiviszem a konyhaba magammal, beszelek hozza stb)

2017. okt. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Több, mint fél éve szültem. Ami nagy könnyebbség volt, hogy le tudtam hajolni végre :D Kaptam levegőt, ezt egyből éreztem miután kibújt a fiam, nem fájt a hátam, nem égett a gyomrom. Viszont hihetetlen fáradt és erőtlen voltam hetekig. A párom szinte mindig átölel éjszaka, de akkor egyszerűen nem bírtam el a súlyt, azt hogy kicsit is rajtam pihenteti a karját. Nem volt étvágyam 2 hétig, aztán "sajnos" visszajött :) A házi munka ment, de a párom rengeteget segített és segít a mai napig. Most erőm lenne rá, de már kúszik a kicsi és muszáj vagyok figyelni, meg a foga is jön és nehezen viseli. Apás szülés volt, utána hetekig hallgattam, hogy mennyire büszke rám, szeretnè újra átèlni az egészet :) Szóval minket még közelebb hozott egymáshoz a gyerekvállalás.

Kitartás és könnyű szülést! :)

2017. okt. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

11 hónapos a kislányom. Kislányom az első 6-8 hetet végigsírta, volt, hogy hajnali 4-kor mentünk sétálni, hogy legalább a Férjem tudjon aludni. Aztán rájöttünk, hogy hiába van elég tejem nem szopizik rendesen, szegényke éhes volt. Aztán amint ez megoldódott minden tökéletesre fordult. 9 hetes korától átaludta az éjszakát. Az eleje fárasztó és idegtépő volt. Nem a gyerek volt idegtépő, hanem hogy nagyon fáradt az ember, Anya és Apa is. Előfordult hogy a fáradtság miatt feszült volt a légkör, nem konkrét dolog miatt, hanem fáradtak voltunk. Az elmúlt 11 hónapban megírtam a szakdolgozatomat (master képzésre járok), amikor a Baba alszik dolgozok - maszekolok, illetve tanulok az államvizsgára. Nem vagyok "szupernő", mielőtt azt gondolnád. Nagyon jó alvó a Lányunk, a mai napig 2*2 órát alszik napközben és este is 8-fél 9 fele alszik. Szerintem nagyon fontos a jó időbeosztás, az sok mindennek a titka. Kell időt szakítani egymásra. Nincs segítségünk, eddig 2-szer tudtunk elmenni kettesben valahova, de amikor letesszük este a gyereket akkor az utána lévő időt kihasználjuk. Akár 1-2-ig is dumálunk, filmezünk. Inkább vasárnap alszom délután egy nagyot, minthogy minden este 10-kor lefeküdjek és ne foglalkozzak a Férjemmel, nyilván vannak kivételek. Ha nem figyel oda az ember könnyen tönkremehet a kapcsolata. Amit még leírnék, hogy sok körülöttem lévő párnál láttam azt problémának, hogy Apa elmegy a barátaival mondjuk sörözni és ezt Anya a fejéhez vágja, hogy bezzeg én... hagyni kell, menjen, szórakozzon, mint a Baba előtt is. Este ha már alszik a Lányunk én is el szoktam menni a Barátnőimmel találkozni. Ne a Gyerek körül forogjon az élet, hanem a Gyerek illeszkedjen be a Családba. A legnagyobb boldogság az életben. Már nagyon várom a Kistesót:).

Kicsit hosszú és kicsit kusza lett az irományom, elnézést.

30/n

2017. okt. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó vagyok. 39.hétig dolgoztam, szerencsére semmi panaszom nem volt az állandó zabáláson kívül:D. Nagyon hiányzik a terhesség:(. Természetes úton szültem vágás és repedés nélkül.
2017. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Úgy látom valaki(k)nem igazán tetszenek a válaszok...
2017. okt. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hű köszi a válaszokat mindegyik hasznos és remélem én is úgy megállom a helyem, mint Ti:) Fontos a házasságom, Én tényleg egy életre terveztem , ahogy a gyerekünket is:) Minél többet olvasom/hallom a sztorikat annál nyugodtabb vagyok. Már nagyon várom , hogy megszülessen <3
2017. okt. 18. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!