Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, mit kell tartalmazni...

Kismamák, mit kell tartalmaznia a kórházi csomagnak? Leírnátok nekem? Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés
2017. okt. 16. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Hálóköntös, hálóing (praktikusabb, ha esetleg megcsászároznak, mert nem fog nyomni a pizsama derékrésze), Tena Lady nagy méretű betét, vagy 6-7 db nem árt (nagy vérzés jelentkezhet, akkor is, ha hüvelyi úton szülsz, akkor is, ha császárral), tusfürdő, törülköző, papucs, fogkrém-fogkefe, a babának én vittem egy váltás rucit, mivel már hűvösebb az idő hosszú ujjú rugizót, kabátkát is, sapkát feltétlen, kesztyű a baba kezére, ha a kis körmeivel esetleg karmolászná magát, kis zokni vagy pamutcipőcske, egy adag újszülöttnek való tápszer (biztos, ami biztos, bár ott megetetik persze, ha nem lesz még akkor (elég) tejed, újszülöttnek való pelus, popsikrém (de ez nem feltétlen kell, mert ebben is segítenek)..kb. hirtelen ennyi jutott eszembe :-)
2017. okt. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Ja meg ha kocsival viszitek haza akkor babahordozó, abban kényelmesen el tud alukálni (el is fog, megszületni fárasztó, pláne, hogy utána egyik idegen környezetből kerül a másikba).
2017. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Még abban tudnátok segíteni, hogy mikortól lehet vágni egy kisbaba körmeit? Valaki azt mondta, hogy várni kell, mert olyan puha, mint a bőr.
2017. okt. 16. 20:24
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Így van, könnyű megsérteni. Meg nem mondom, mikortól vágtuk, de eltelt 1-2 hónap, mire le mertem vágni, bátrabbak biztos hamarabb vágják. Ezért is hasznos a kis pamutkesztyű, mert nem sérti meg magát, és fertőzésveszély is elkerülve általa, plusz melegíti is a kezecskéit :-)
2017. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Ja, melltartóbetétet vigyél, mert legkésőbb másnapra olyan tejbelövellés várható, hogy csak na :-)Erre készülj majd, hogy visítani fogsz, ha hozzáér a ruha a cicijeidhez, olyan érzékenyek és teltek lesznek. Ettől függetlenül lehet, nem fogsz tudni szoptatni, csak 3-4 nap múlva, de nem szabad elkeseredni és feladni, mert ami késik, nem múlik!
2017. okt. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem szoptathatok majd egyébként sem. A tápszerre kapcsolatban lenne a kérdésem, hogy milyen tápszer vegyünk a babának? Receptre is kiírják majd?
2017. okt. 16. 20:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Hmmm.. úgy rémlik, felírja a gyermekorvos is, úgy olcsóbb lesz sokkal, de mi pl. Milumilt tartottunk otthon a biztonság kedvéért, azt elég "pedigrés" babatápszer.
2017. okt. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. okt. 16. 20:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Hálóing, pizsama, köntös, 2 papucs (tusolashoz, és egy járkálni), tusfurdo, sampon, balzsam, fogkrém, fogkefe, Tena betét, melltarto betét, mellbimbokrem, pohár, evoeszkoz, ásványvíz, zsebkendő, nedves törlőkendő, egy váltás ruha amiben hazajossz.

A babának a hazahozatal napján kellett ruha, pelenka: rettentő meleg volt aznap egy body, zokni, és egy vekony sapi volt a lányomon. Autóshordozo, Textilpelenka ( ezt rátettük a hordozora meg elértünk a kocsihoz, a liftben nagyon hasznos mert 1-2 ember azon nyomban az arcába hajolna már, nem foglalkoznak vele h pár napos)

Nekem ennyi jutott eszembe így hirtelen, majdnem 2 hónapja szültem viszonylag friss emlékek :D

2017. okt. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházba (SOTE 1-es) még aznap levágták a körmét amint megszületett. Szétkarmolta az arcát teljesen. 11 hónapos Nagylány már, semmi baja:). 2-3 naponta vágom a körmét olyan gyorsan nő.
2017. okt. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!