Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerinted min múlott hogy jó...

Szerinted min múlott hogy jó vagy rossz "szülésélménnyel" tértél haza?

Figyelt kérdés
Jöhetnek a saját példák!
2017. okt. 19. 16:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Azon mulott, hogy lélekben mennyire treniroztam az agyam minden eshetosegre, illetve mantraztam magamnak a pozitív gondolatokat. Ugyanakkor minden átlagosan zajlott körülöttem. Nem volt velem senki túl durva stb.
2017. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%
Nekem a fogadott orvoson és szülésznőn múlott, a szülésznő ott volt, bátorított, mondta mit hogyan csináljak, felszabadította az alternatív vajúdót, az pedig megnyugtatott hogy tudtam ha gond van az orvos egyből rohan, nem úgy mint azokhoz akik sztk alapon szültek, volt ott egy szegény nő, kiabált vagy fél óráig mire valaki oda tudott menni hozzá.
2017. okt. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettem fel a doki beszólásait... ügyeletesnél szültem, az is felhúzta hogy nem fogadottként kellett ott lennie, miért épp akkor jött rám a szülés, miért nem más kórházba mentem... simán átnéztem rajta, úgyis a nővér-szülésznő brigád vitte a prémet. Mivel a doki látta hogy nem veszem fel a szövegét, el is tűnt, a kitolásnál rohant oda hogy -anyuka, ne pánikoljon!!! de úgy hogy azt sem tudta, mi van, csak berohant, a szülés közben gyönyörűen ment, amíg ő bele nem ordított... akkor megállt a fájás közepén, én is meg a szülésznő és a mellette segítő néztünk rá, hogy mi baja van??? a szülésznő ráordított hogy ki lehet menni, doktor úr... a baba fél percen belül kint is volt. Később még meghallgattam hogy ő inkább császározott volna (ok nélkül, szépen szültem, hang nélkül, gyorsan), aztán ellenőrzésnél nyájasan: anyuka, minden rendben? anyuka elégedett? gondolom, várt volna valamit... hát megkapta hogy igen, elégedett vagyok a szülésznőkkel, nagyon értik a dolgukat. Na, ha ezeket nem humorosan vettem volna, hanem lelkemre veszem, akkor nem kuncogva hagytam volna el a kórházat...
2017. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azon, hogy nem görcsöltem rá a természetes szülésre, vagy a császárra. Így bármelyik lett volna, az volt bennem, hogy így kellett lennie. Próbáltam letojni a bunkó nővéreket, szülésznőket és orvosokat, szerencsére többen voltak, akik kedvesek voltak, köztük a saját dokim is, így csak az ő véleményük érdekelt.
2017. okt. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Tubarózsa ***** válasza:
95%

Szia!

Én szerintem azért mentem haza jó szülésèlmènyel, mert egyrészt gyorsan és könnyen ment a szülés komplikáció mentesen(gátrepedésem volt mondjuk, azt varni kellett) , a másik meg a szülésznő és az orvos 'viselkedése'. Nem volt fogadott dokim/szülésznőm, mentővel mentem kórházba aki épp ott volt az vezette le a szülésem. Amíg vart a doki közbe beszélgetünk, jól esett ez is. Nagyon kedvesek, rendesek, türelmesek stb voltak velem. (elején kicsit hisztiztem) amikor mentünk haza és doki kiszedte a varatot és meg kaptam a záromat a doki akkor is nagyon közvetlen, kedves volt velem. Érdeklődött babáról, páromrol is(apás szülés volt).

Csecsemős nővérek is nagyon kedvesek, segítőkészek voltak /volt 1-2kivetel/

Mèg friss az élmény, de örömmel gondolok vissza rá és bármikor újra csinálnám :) Mèg szerintem az is segített, hogy a terhességem is nagyon "könnyű", problémamentes volt.

Ma lett 5hetes a kisfiam.

Üdv 27N

2017. okt. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Én sztk alapon szültem és a szülésznő és az orvos is rohant hozzám mint nyösszenésre... Nyilván szerencsém volt, de úgy rühellem az ilyen hülye libákat, akik azt gondolják, hogy csak annak lehet jó szülésélménye, akinek volt orvosa..

Hallottunk már bőőőőven példát arra, hogy hogy halt meg a baba, mert a fogadott doki nem méltóztatott bemenni, vagy lusta volt uh-t csinálni, és több napig a halott magzat ott volt a kismama hasában.

Szóval lehet visszavenni.. magas nektek az a ló..

2017. okt. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azon , hogy naív ( tudatlan) vagy már nem elsőszülő voltam :) Elsőnél nekem minden új volt, a fájdalom, a környezet, hogy mi történik stb. ( nem is jó szülésélményem lett emiatt.......) A köv.szülésemnél már akkora újdonsàg nem volt, sokkal jobban is éltem meg. ( pedig mindkettőnél ügyeletes doki+ sznő volt)
2017. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

Abszolút nem készültem a szülésre, úgy el voltam foglalva a terhességgel. Nem nagyon tudtam mi miután következik. Korábban indult a szülés, az első kórházig jutottam csak el, 2 órán belül megszültem. Meglepett a hasambakönyöklés, a burok kiszakadásának érzése és a gátmetszés is, nem gondoltam, hogy van, ahol rutin. Arról meg fogalmam sem volt, hogy belül is lehet megsérülni, és ott is varrnak..


Összességében jó volt, mindenki tudta, mit csinál. Nem ugráltak körülöttem, ennek direkt örültem, de ott voltak, mikor kellettek. Olyan érzésem volt, hogy az egész rutin, semmi extra, csak szülök, mint a világon az elmúlt 100 évben többmilliárd nő.


Sztk alapon szültem, idegen kórházban idegen orvossal és szülésznővel.

2017. okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Második!

Nem kell privát üzenetet írogatni, itt is leírhatod..

Nem vagyok sem fogyatékos, sem féltékeny.

Nem te vagy az első, akitől hallom (avagy olvasom), hogy orvost kell fogadni, mert ha sztk alapon szülsz fosnak a nyakadba, de a te hozzászólásodnál pattant el az agyam.

Én is megtehettem volna, hogy orvost fogadok, de annyi negatív vélemény után (a saját családomban ráadásul) gondoltam nem fizetek feleslegesen.

A "hozzád hasonló fogyatékosok" azt gondolják, hogy ezen az oldalon mindenki pontozgat, de ki kell, hogy ábrándítsalak, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A SAJÁT KÉRDÉSEM ALATT PONTOZOK. Hihetetlen, mi?

Köszönöm a jókívánságaidat, bízom benne, lesz még öröm az életemben.


..Látom, neked a fogyatékos a kedvenc szavad.. Nekem is az volt 14 évesen..

2017. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%

igen, de most hogy elérted a 15öt már a hülye liba lett...


Nem akartam kiteregetni mindenki előtt az egész szüléstörténetemet, de rendben legyél boldog.


Nekem fontos volt hogy orvost fogadjak, mert egy veleszületett véralvadási problémám van, ami ha

kevés gyógyszert kapok embóliához, DIC hez, ha sokat hirtelen vérzéshez és percek alatti halálhoz vezethet. Tehát a szülés alatt fontos volt hogy az ország egyik legjobb haematológus-szülészorvosa legyen mellettem.

És igen akik sztk alapon szültek, nem tudtak velük annyit foglalkozni, mivel orvos és szülésznő hiány volt, mint a legtöbb kórházban, egyszerre 6an vajúdtak/szültek, és erre jutott két orvos(egyik császározott) és három szülésznő, akik bár rohangáltak, egy percre se ültek le, mégis várniuk kellett a kismamáknak mert egyszerűen nem bírták ellátni őket. Nem, nem tudtak több szülésznőt behívni.


Ezért írtam, és egyáltalán nem sznobágból, nem kell anélkül ítélkezni hogy ismernéd a történetet.

2017. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!