Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rezidens lehet a fogadott orvos?

Rezidens lehet a fogadott orvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Első kislányom 1,5 éves akkor ügyeletesnél szültem egy fiatal doktornőnél az évben lett rezidens. Nagyon megvoltam vele elégedve.

Olyan kérdésem lenne hogy most ismét kisbabát várok szeretnék ugyanúgy ennél a doktornőnél szülni. De mivel nincs magánrendelése ezért nemtudom hogy ez megoldható e?

Majd nov. végén megyek oda a kórházba uhra és megkeresem megkérdezem tőle.

De szerintetek valahogy lehetséges lenne hogy nála szüljek?


2017. nov. 10. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ügyeletbe beosztották anno, akkor biztosan most is választhatod őt. :)
2017. nov. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Nem. Nem szakorvos, így nem vállalhatja a felelősséget érted és a babádért. Nem is lenne etikus.

Ügyeletben azért lehetett nála szülni, mert biztosan volt még mellé beosztva más, szakorvos is, aki lényegében felügyelte őt.

2017. nov. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a rezidensek vállalhatnak szülést, de természetesen nem minden döntésben kompetensek. Azaz pl. ha úgy látja, hogy valami baj van és császármetszésre lenne szükség, azt nem rendelheti el ő, hanem hívnia kell szakorvost.
2017. nov. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet, nekem rezidens volt a fogadott dokim.


2-es, mivel ügyeletben MINDIG kell lennie szakorvosnak, nyugodtan vállalhat a rezidens is, mivel teljesen mindegy, mikor jön rád a szülés, úgyis van bent szakorvos, ha esetleg szükség lenne rá.

2017. nov. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!