Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek meddig tartott a gyermek...

Kinek meddig tartott a gyermekágyi vérzése?

Figyelt kérdés
Volt akinek még a hat hét után is tartott és nem volt gond belőle?
2017. nov. 10. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1,5 és 1 hétig, de sokan mennek úgy a kontrollra, hogy még véreznek
2017. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4hétig.
2017. nov. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hétfőn lesz hat hete hogy szültem, de még barnázgatok
2017. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8 hétig. Semmi gond nem volt.
2017. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
5 hétig és pár napig, a 6 hetes kontrollra múlt nagyjából el.
2017. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nekem is 8hete tart, most kaparást emleget a dokim,de nagyon nem szeretném :(
2017. nov. 11. 00:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hétig tartott és nem volt gond belőle.
2017. nov. 11. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#6

Belső ultrahanggal ellenőrzött? Ha valami bent maradt, akkor 6 hét után már kicsit későn kap észbe...


Nekem a szülés után közvetlenül (értsd: percekkel utána) végeztek kaparást, mert a méhlepény egyáltalán nem akart leválni. Ezért műtőben távolították el.

Úgy 7-8 hetesen múlt el a vérzés. A doki UH-val alaposan megnézte a méhemet, még mutatta is, hogy hol keletkezett seb a méhlepény helyén.


Vastablettát szedtem kétmarokra, mert már a szülés alatt is rengeteg vért vesztettem, a labor szerint minimális 120-as haemoglobin helyett 60 körül kolbászolt az érték.

De szülés után is durván véreztem, 2 hétig napi 4-5 TENA lady betét telt meg (igen, az inkontinenciabetét). Innen csökkent lassú ütemben a vérzés.



Maga a kaparás egyébként nem vészes. Egy 15 perces altatásos műtét, amiből 5 perc amíg elaltatnak. Nem éreztem semmit, leszámítva az altatás utáni bambaságot 1-2 órán át, de addig úgyis őrzőben tartanak. Megfigyelnek és megvárják, hogy "beszámítható" legyél megint. Ha nincs szövődmény, szerintem este haza is mehetsz.

2017. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most megyek szerdán uh-ra,csak ez a várakozás... Szülés után amúgy én is nagyon véreztem, aztán pár hét múlva átment barnázásba, most megint élénk piros, úgyhogy kezdek aggódni :/ gondoltam rá hogy lehet hogy megjött,de már annak is el kellett volna múlnia szerintem. Kaparásra ha szükség lesz szerintetek hatással lesz a tejemre? Mmint hogy elmehet tőle a tejem?
2017. nov. 11. 12:58
 10/13 anonim ***** válasza:

6 hetig tartott mind a ket szulesem utan. Viszont a masodiknal volt igy hasonlo mint neked kerdezo, hogy kezdett csokkenni, barnas volt mar es egyszercsak ujra jott sok elenk piros ver, hirtelen nagy mennyisegben. Akkor mentem orvoshoz, uh-gal megnezett, de minden rendben volt.

A dokid csinalt uh-t??

2017. nov. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!