Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Több gyermekes császáros...

Több gyermekes császáros anyukák! Tudnátok nekem pozitív tapasztalatokat írni?

Figyelt kérdés
Van egy 2 és fél éves kislányom, aki pont nagyon anyás korszakában van. Korábban is volt bennem egy félelem, hogy mi lesz a szülés utáni 4 napban amikor bent kell maradni, de nemrég kiderült, hogy sajnos császárral kell megszülnöm a picit, és most még jobban rettegek, mert tovább is kell bent lennem, ráadásul nem tudom mi lesz ha rám csimpaszkodik, ugrálni akar rajtam, stb szokásos cselekvései... Nagyon szeretjük egymást, és így pár nappal műtét előtt, nagyon ideges vagyok, nehogy törést okozzon benne a pici a születése (volt már rá példa a családomban). Szeretném a segítségeteket kérni, néhány pozitív tapasztalattal, hogy megnyugodjak kicsit. Nálatok hogyan vette az "akadályt" a nagyobbik? Hogyan tudtátok segíteni benne? Egyébként nagyon kiegyensújozott vidám kislányom van, remélem hogy csak én fújom fel ezt a dolgot...

2017. nov. 23. 02:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A 2. meg a 3. gyerkőcöm lett császáros. Semmivel nem nagyobb gond így ellátni őket, mint hüvelyi szülés után. Na jó, a 2. gyerek után egyszerre fájt a hegem és a mellem, és mikor egyszer nekiszaladt a cicimnek a nagy, én meg hátrahőköltem, ettől meg meghúztam a hasam, na akkor sírtam kicsit... De a következő császárom meg pl. sokkal kevésbé volt fájdalmas, így ezek a dolgok is kimaradtak.

Ne aggódj, nem lesz nagy gond. :)

2017. nov. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon aggodtam hogy mi lesz.a két gyerekem közt kétév kilenchónap van.

De mivel be volt osztva mikor kivel van és minden napra volt valami program is neki (csavargás, játszoház,stb),igy gyorsan eltelt az a pár nap.

Amikor hazaértem rutinszerüen megemeltem amit nem kellett volna mert aztan nagyon fájt a vágás helye.szoval mondtam neki egy darabig nem tudom emelgetni.

A babakörül bevontam mindenbe igy nem viselte meg a tesó érkezése.

Volt amikor kicsit féltékenykedett a szoptatáskor.ilyenkor hagytam hogy ő is hozzám bujjon.

És persze voltak néha nehéz napok amikor mindegyik beteg vagy nyügös volt.

De nagyon gyorsan elteltek az évek sajnos.

Ma már a kicsi is 6éves

Vissza gondolva én is túl aggodtam mint te,és jobban birta mint gondoltam de akárhogyis lesz,gondolj arra csak párnapot kell kibirnia.

2017. nov. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, pont valami ilyesmire vágytam!!! :)
2017. nov. 23. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!