Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Olyan kicsi a hasam a tobbi...

Olyan kicsi a hasam a tobbi kismamahoz kepest. Volt valakinek pici hasa?

Figyelt kérdés
38.hetes vagyok, elvileg normalis a babam sulya 3 kg korul van de nem ertem hogy fer el a hasamban, mert eleg kicsi a hasam. A tobbi kismamanak sokkal nagyobb hasa van, ketszer akkora mint nekem. Alabol vekony vagyok. Volt valakinek kicsi hasa es megis nagy babaja szuletett?
2017. nov. 27. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Most pihi a hasam

24+3 hetes vagyok de meg orvosom is csak néz h a baba nagyon nagy de a hasam alig latszik. Mintha csak puffadnék egy nagy zaba után.:D

Tudom.. nem voltam nagy segitseg mert meg nohet de nem vagy egyedul ez bizti.

Amugy nekem azt mondták sokan, h utolso 6 hetben nő nagyot

2017. nov. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ez főleg azon múlik, hogy hogyan helyezkedik el a baba, de valamennyire alkati kérdés is lehet, illetve többedik terhességnél általában a has is gyorsabban és nagyobbra nő. A fiammal 41 hetesen volt kb. akkora hasam, mint a lányommal 5 hónaposan (ő a második gyermek) Mégis azonos súllyal születtek: fiam 51 cm és 3620 g volt, lányom 52 cm és 3580 g.
2017. nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Nekem elsővel átlagos hasam volt, korán kezdett nőni de normál lett, második megint korán nőtt, de akkora lett hogy azt hitték, ikrek... Harmadikkal lassan félidő, de ha nem mondom, el se hiszik, hogy lesz, pedig most kezdtem a legkevesebb kilóval :)

A baba helyezkedésétől sok függ.

2017. nov. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez nem verseny hogy kinek mekkora a pocakja mert sok mindentől függ: izomzat, baba helyezkedése, alkat stb.

Sokszor látom, hogy van hogy az a menő ha valakinek kicsi pl. sarahstage-től instán mindenki el volt ájulva, ugyanakkor olyat is láttam hogy valaki a 12 hetes bejelentésnél úgy kinyomja direkt, hogy 20 hetesnek látszik mert szerinte biztos az a menő / cuki.

Szerintem mindenkinek a saját pocakmérete / alakja a normális. :)

2017. nov. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Carragher_x ***** válasza:
30%
Mint írták, attól is függ, hol helyezkedik el a baba + a terhes nők többsége túleszi magát és a felszedett 20-30 kg hasra is megy.
2017. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a második terhességnél kisebb volt a hasam végig és a baba is kisebb lett. Az a 3kg csak becslés, nyilván lehet 3,5kg is de 2,8kg is és máris más a pocak méret :)

De a fekvése is sokat számít.

2017. nov. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pocakméret leginkább nem a baba méreteitől függ.

Sok tényező függvénye. Pl. lepény nem mindegy, hogy hol van, hátsó falinál kisebb a has, mint a melső falinál. stb.

Az anya alkata sem mindegy.

2017. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szomszédaim nem vették észre hogy terhes vagyok.Pedig tavasz volt.Csak egy dzseki "takarta" ami alig ért rajtam össze 😂 4000grammos babát szültem és ő a 3. gyermekem!

Ismerősnek meg akkora hasa volt h nézni is rossz volt és alig volt 3kg a gyerek.Nem mindwgy hogy fekszik

2017. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Besenyő Pista Bá válasza:
Nekem meg pont hogy nagy, mi a tehendő?
2017. nov. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!