Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan állnak hozzá az emberhe...

Hogyan állnak hozzá az emberhez egy állami kórházban? Szülési póz, gátmetszés elkerülése (ha lehet), baba mindig veled lehet-e, apa jelenléte, nem kell cukros víz, stb?

Figyelt kérdés
Vagy ugyanolyan rossz szülni állami helyen, mint egyén orvosi ellátást igénybe venni? Esetleg a szülésnél kicsit tekintettel vannak arra, hogy éppen életet adsz egy gyermeknek, vagy ugyanolyan lekezelőek?

2017. nov. 29. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez kórházanként változó. Érdemes olvasgatni véleményeket.
2017. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, kit fogsz ki. Az orvosok, szülésznők, nővérek körében is van, aki elhivatott, humánus, van, aki jó szakember, de emberileg nehéz vele és van, aki bénázik, ezen felül pedig van, akinek jó vagy rossz napja van... És az állami kórházak feltételei között is nagy a szórás, hogy mire van pénz, ember, eszköz és hely. Ha fizetsz, nagyobb eséllyel lesznek hozzád kedvesek, de mindenre van kivétel.
2017. nov. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez kórházfüggő. Ahol én szültem, nagyon kedvesek voltak pedig nem volt fogadott orvosom. Gátvédelemmel is próbálkoztak, pedig nem is kértem. A baba is végig velem volt, csak orvosi vizitre kellett kivinni.
2017. nov. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kórházfüggő!

Én pl nem is tudtam, hogy csináltak gátmetszést, csak a zárójelentésen láttam... (fogadott orvosom volt pedig)

2017. nov. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem már minden kórházban vannak alternatív szülési eszközök labda, kád, ilyesmikre gondolok.

De azt ajánlom neked, hogy ahol szülsz majd onnan válassz szülésznőt és vele meg tudod beszélni mit szeretnél, pl gátvédelem. VAnnak a kórházakban szülőszoba látogatások is, ott tudsz is tájékozódni. De ha orvost fogadsz azt azért tényleg nem árt fogadni, akkor vele is ugyanúgy meg tudod beszélni.

Apás szülés is mindenhol van szeritnem csak császárnál nem mindenhol.

Cukrosvizet szerinem nem adnak már a babákanak. Vagy vizet vagy tápszert adnak, de azért nem azonnal. Én úgy gondolom ha nagyon nincs tej akkor inkább kapjon egy kis pótlást amíg beindul, annyitól nem lesz cumizavaros.

Én úgy vettem észre hogy szülésnél sokkal inkább tekintettel vannak a kismamára, mint mikor már megvan a baba.

2017. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk alternatívan csak az szülhet akinek fogadott dokija va.
2017. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Kétszer szültem a pécsi szülészeten, az elsőnél még (10 éve) nem igazán volt variálási lehetőség, fekve szült mindenki, gátmetszés automatikusan, stb. A másodikat tavaly szültem, gyakorlatilag minden úgy volt, ahogy kértem (ja, és nem volt fogadott orvosom). Vajúdás alatt sétáltam, zuhanyoztam háromszor is, sőt, bíztattak is rá, mert segít, kértem labdát, kaptam is, aztán végül már nem ültem rá, mert már nagyon erősek voltak a fájások, és négykézláb jobb volt. Végül hanyattfekve szültem, de csak azért, mert kértem eda-t. Ott helyben beszéltem meg az orvossal, hogy szóljon, amikor még az utolsó lehetőségem van eldönteni, hogy kérem-e, szólt is, hogy most még be tudja kötni, de később már nem, én akkor kértem, mert éreztem, hogy a tolófájások előtt muszáj egy kicsit összeszednem magam. Viszont ha eda van, akkor csak feküdni lehet, ez nem a kórház dilije, csak így biztonságos. De ha nem kértem volna, és nekem más pózban kényelmesebb, akkor úgy szültem volna, lefogni csak nem fognak :) Nem is nagyon láttam az orvoson, hogy ő meg akarná mondani, hogy mit csináljak, ő mindig csak azt mondta el, hogy épp hol tartunk, vagy tőlem kérdezte, hogy milyen fájásaim vannak éppen, hogy ő tudja, hogy hol tartunk. Szülésznő az elején kérdezte, hogy gátvédelemmel szeretnék-e szülni, mondtam, hogy ha összejön, akkor mindenképp, össze is jött, ebben neki is nagy része volt, hatalmas segítség volt.

Férjem végig bent volt velem, amíg állni tudtam, addig sokszor belekapaszkodtam fájásokkor, meg utána is sokat segített a jelenléte.

Ahogy a baba kibújt, villanyt lekapcsolták, csak egy sólámpa világított, kezembe adták, mellre tettem azonnal, férjem elvágta a köldökzsinórt, utána pár perccel gyorsan megmérték és adtak rá pelust, aztán visszaadták egy takaróba bugyolálva. Egy óra múlva jöttek csak be újra, akkor kapott ruhát, és vittek fel az osztályra, babástul.

Három napot voltunk a kórházban, nem kapott se tápszert, se semmit, cukros vizet sem adtak volna neki csak úgy, azt én kértem második éjjel, mert még nem volt tejem, és szegény addigra már brutálisan ordított, de adtam neki kb. három kortyot, azzal megnyugodott annyira, hogy legyen türelme újra szopizni. Harmadik nap hajnalban belövellt a tej, onnantól semmi gond nem volt. De mondom, ha én nem kértem volna neki vizet, ők csak úgy maguktól nem adtak volna, mint ahogy itt tápszerrel tömés sincs, csak ha elkerülhetetlen. Megvárják, amíg az anyukának lesz teje. Szoptatási tanácsadó is jön 1-2 naponta, tőle lehet kérdezni, és szakszerűbben is válaszol, mint általában más egészségügyi szakemberek.


Igazából én azt a következtetést vontam le, hogy a szülőszobán, ha az anya tudja, hogy mit szeretne, akkor úgy van minden, ahogy ő akarja (ha mégsem, annak általában valami komoly oka van, nem csak az, hogy az orvosak úgy nem kényelmes a dolog).

Ja, és a szülésznő is, és a doki is nagyon kedves volt végig, egy fiatal orvos volt bent, sokszor jött be, de a szülésznő még többet volt velem. Az orvostól meg simán bármit meg lehetett kérdezni, mindent elmagyarázott, amire csak kíváncsi voltam.

2017. dec. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Ja, még annyi: cukros víz, igazából nem tudom, mennyire cukros ez, nem kóstoltam :) Lehet, hogy csak sima víz, az üvegre, amiből töltötték, TEA volt írva, tök átlátszó folyadék volt :D És nem cumisüvegben adták, hanem kis pohárban (olyanban, mint amiből régen mindenki a kávét itta). Cumisüveget csak akkor adnak, ha folyamatosan tápszerrel kell etetni a babát. Ilyen kis plusz itatgatáshoz poharat adnak nálunk.
2017. dec. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Itt válogathatsz, sokmindent tükröz a hozzáállásról.

2017. dec. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik kórházhoz tartozol.
2017. dec. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!