Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik a szülés, ha...

Hogyan zajlik a szülés, ha nincs fogadott orvos se szülésznő?

Figyelt kérdés
2017. dec. 2. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Ügyeletes orvosnál. Vagy mire gondolsz pontosan?
2017. dec. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bementem, szóltam, hogy fájásaim vannak, megvizsgált az ügyeletes, felvett az osztályra, és egész éjjel hol ő, hol a szülésznők rámnéztek. Mivel 8-kor volt a műszakváltás, és 9-re lett meg a lányom, pont a végére lecserélődött a banda.
2017. dec. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Bemész a körzetes kórházba, kivárod a sorod, megvizsgálnak, ha úgy látják felvesznek osztályr,a ha nem hazaküldenek. Utána előkészítenek(beöntés/kúp borotválás) majd mész a vajúdóba. Néha rád néz egy szülésznő. Mikor már élesedik a dolog átvisznek a szülőszobára, egyszer-egyszer rád néz az ügyeletes doki, egyszer-kétszer valamelyik szülésznő. Mikor már majdnem kint van, megszülöd, elviszik ellátni. Kb ennyi.
2017. dec. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért odafigyelnek az emberre, és normálisak, emberségesek így is?
2017. dec. 2. 17:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem azok voltak. De minden kórház más és egy kórházon belül is vannak jó és rossz napok. Az biztos, hogy meg fog születni. Az hogy milyen odafigyeléssel azt nem lehet előre tudni. De minden esetben megszületik és igenis figyelnek arra, hogy ne legyen komplikáció vagy ha van, orvosolják, hisz az nekik is rossz..


Amúgy ha nem fogadsz orvost, akkor simán a helyi sztkba jársz majd vizsgálatokra, oda kérsz időpontot és gyűjtöd a leleteket eredményeket illetve a pecséteket a kiskönyvben. Amikor beindul a szülés akkor meg viszed magaddal.


Én a XI kerületben szültem karácsony este és nagyon kedvesek voltak velem. Csupán az volt más, hogy volt, hogy két órára magunkra hagytak.

2017. dec. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Van aki igen, van aki nem. Ez is emberfüggő. Nálunk volt olyan vajúdó, akit megbőgetett az ügyeletes orvos hozzáállása, de ismerősömnek pl jó tapasztalata volt. Szerencse kérdése, hogy épp ki van ügyeletben.
2017. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

És ha gátvédelmet (ha lehetséges) szeretnék, és esetleg állva szülni (elvileg ebben a kórházban lehetséges) vagy kádban, akkor ez hogy működik? Mert nyilván fogadott orvosnál ezt megbeszéljük előre. De ilyenkor?

Amúgy terhesgondozásra megvan a dokim, csak szülni nem nála fogok, mert másik kórházban szeretnék, nem ott ahol ő van

2017. dec. 3. 07:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Melyik kórház?

Én a Szent Imrében szültem és ott figyelnek a gátra, hogy ne sérüljön.

És tudtam kádban is lenni, persze csak a vajúdás idejére.

Mindezt tb alapon.

2017. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Épp a Szent Imrében szeretnék :)
2017. dec. 3. 10:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, fogadott doki nélkül nem szülhetsz ahol akarsz csak a körzetesben.
2017. dec. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!