Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túlhordás esetén lehet kérni...

Túlhordás esetén lehet kérni a császárt?

Figyelt kérdés

Valamit még egy kérdésem lenne, a tolófájásokból mennyi a normális? Kb?


A szülészeten egy doktor és két asszisztens is azt mondta 4-6, azoknak akinek már elfogy az ereje mire odajutnak meg kb 10. Ezzel szemben 3 barátnőm is 1-2 órát tolt, mindhárman túlhordták a babát, nem csináltak nekik súly becslést és beszorultak a fejeik, mindenkinél vákumoztak a végén. Én szerintem, ha súlyt is néztek volna, látták volna, hogy már túl nagyok és ez nem így történik. Szóval, ha túlhordom (egyébként is 41. hétre van kiírva) lehet kérni, hogy császározzanak?


2017. dec. 11. 19:23
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
*valamint, *súlybecslést, elnézést a hibákért
2017. dec. 11. 19:24
 2/23 anonim ***** válasza:
49%
Nem, és hivatalosan a terhesség a 42. hétig tart.
2017. dec. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

Akkor csinálnak ha hiába adnak oxitocint, akkor sem tágulsz. Vagy ha téraránytalanság van, azaz a baba aránytalanul nagy. Súlybecslés egész terhesgondozás alatt van, szóval ha nekik nem császároztak akkor nem volt indokolt.


Én elsőnél és másodiknál is kb. 6-8 tolással szültem. Elfogyott az erőm de a doki is segített, kívülről nyomta a bordáim alatt a hasamat.

2017. dec. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen, volt nekik súlybecslés, de az utolsó mindenkinek egy vagy két héttel a kiírt dátum előtt, onnantól már nem. És így mondta nekik (kettőnek a háromból) az orvos, hogyha lett volna és tudja, hogy ekkorák a babák akkor császároznak, de nem tudta.
2017. dec. 11. 19:59
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

Csak a túlhordás nem ok a császárra.

Én túlhordtam és simának indult de nem tágultam igy végül császároztak.az inditás után kb 9órával.

2017. dec. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Na ezek a baromi szomorú tények számomra. Hogy indítanak, oxit adnak, hogy mesterségesen fájjon, nyomják kézzel a babát, aztán várnak még órákat (ami valószínűleg szenvedéssel telik) mert ez mind olyan természetes, és csak mindezek után császároznak. Szerintem a természetes szülés az, ha jó időben, magától, elindul a baba a világ felé, úgy, ahogy a természet akarja.
2017. dec. 11. 20:08
 7/23 anonim ***** válasza:

Én ezek miatt simán engedném a csaszart. Ott nem szorul be a fej nem hallottam oxigenhianyról... Normál szülésnél több minden előfordulhat mert mire kiderül hogy fàjásgyengeség van vagy egyeb gond màr keső csaszarozni.

Túlhordás miatt nem császároznak, indítjàk.súlybecslés van de az nem annyira tuti mert függ hogy fekszik.

Nekem indították normál úton szültem.

2017. dec. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%

De a vajúdás kell. Nem jó, a vajúdó nő kínlódik, a babának sem kellemes, mégis egyfajta felkészülés a kinti létre, érzi a baba, hogy változás történik, nem csak úgy kikapják a fényre, hidegre.

A kisfiam császárral született, de hüvelyinek indult, végül 1 ujjnyinál többet nem tágultam 7 óra elteltével sem, a fiam pedig belekakilt a magzatvízbe, rohantak velünk a műtőbe. De nagyon hálás voltam, hogy 7 órát vajúdhattam, megtapasztalhattam, milyen együtt küzdeni a kisbabámmal, örültem, hogy Ő is, én is felkészülhetünk a születésére. Így volt szép. Később a kislányommal már császárra készültünk, előtte vajúdhattam saját kérésre, nagyon jó volt. Fájt, szenvedtem, de Vele is felkészülhettünk az érkezésére.

2017. dec. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

3. vagyok, nekem egyáltalán nem volt durva. Szakszerűen nyomta a doki, nem csak úgy "izomból".

A császár egy hasi műtét! Rétegeket vágnak át, bizonyos kórházakban altatnak. Van annak oka, hogy nem szeretik.

2017. dec. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettőt 41. hét után szültem, maguktól indultak. Az első nagyon hosszú szülés volt, a kitolás is kb. egy órás, pedig 3 kiló se lett a lányom. Másodiknál már tudta a testem mi a dolga, villágyorsan jött a baba, de a fájások sokkal sokkal intenzívebbek, hatékonyabbak voltak. Egyébként szülés előtt közvetlen csináltak nekem ultrahangot mindkettőnél a szülőszobai felvételnél, mondták, hogy nem lesznek nagy babák. Ha téraránytalanság van, azt akkor látják, még ha nem becsülnek súlyt, akkor is.
2017. dec. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!