Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a teendő olyan estben ha...

Mi a teendő olyan estben ha nem akarok szoptatni?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy sokan máris átkoznak,de vállalom. 3. gyerekem várom és számomra nem a baromi hosszú vajúdások és nehéz szülések voltak a rémálom ,hanem a szoptatás mind2x. Az egyik mellbimbóm durván befelé van fordulva a másik meg nagyon -picike. Bimbókiemelővel is remalom volt a szoptatás. Az első gyereknél úgy bevérzett a mellbimbóm,hogy félig fityegett konkrétan leszakadt,műteni kellett . Eszméletlen fájdalommal járt. Rengeteget sírtam. A másodikkal ugyanez. Ott már próbáltam fejni és cumisüvegből adni de úgy apadni kezdett . Aztán erőltettem tovább a szoptatást és ismét szakadt a mellbimbó. Dőlt a ver 40 fokos láz rengeteg sírás végül feladtam .1 évig gyógyult. Közbe végig azt hallgattam ,hogy de kell a tej szoptatni kell szaranya vagyok. Testileg lelkileg kikészültem. Most ,hogy jön a harmadik én nem a szüléstől félek ,hanem ettől. Már nem vagyok fiatal így amit határozottan eldöntöttem,hogy nem én ezt nem akarom . Nem akarok szoptatni !! Kész!! Számomra ez tette tönkre az első időszak szépségét. Kérdésem,hogy ezt kinek kell jelezni?? Van -e lehetőség gyógyszerre ,hogy be se loveljen a tej ?? Kérem csak azok válaszoljanak akik nem ősanyák és megértik amin keresztülmentem.

2018. jan. 7. 08:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

A nőgyógyászod kérdezd meg erről, szülés után kapsz majd gyógyszert.

Anyatejet tudsz venni is, nem hiszem, hogy sokkal drágább, mintha tápszerezed.

2018. jan. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!
2018. jan. 7. 08:59
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Dokiddal beszelj. Tud adni gyógyszert, de arra készülj, hogy nem 100%, könnyen előfordulhat mellette is, hogy lesz tejbeloveles vagy kevés tej. Ilyenkor küzd a szervezet a bevitt gyógyszerrel, és az erősebb győz. Lehet, hogy egy szoptatási tanácsadóval érdemes lenne beszelni, hogy mit tegyel, ha gyógyszer mellett is van tej. Kifejjed vagy ne, borogasd vagy sem stb.
2018. jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm a hasznos választ !!
2018. jan. 7. 09:21
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Ebben az esetben teljesen érthető a dolog. Az orvos szülés után ad gyógyszert, elvileg attól elapad.
2018. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%

Én sem értem az ősanya szöveget, de mindegy. Az ősmamik rosszabbak...😊

Amit én csinálnék: Fejném amíg tudom és nem apad el. Azután tápszer.

2018. jan. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem meg érthető hogy ilyen előzmények után nem akarsz szoptatni. A mások véleménye kit érdekel?! :) dokinak jelezd, és kapsz rá gyógyszert!
2018. jan. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Akkor legközelebbi terhesgondozáson megbeszélem vele 😊
2018. jan. 7. 10:22
 9/21 anonim ***** válasza:
42%
Jegeld majd, segíti a tej elapadását.
2018. jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%
11es bújj el és gyere elő majd ha viszik a szemetet köszi
2018. jan. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!