Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen elmeny szulni?

Milyen elmeny szulni?

Figyelt kérdés

Meg fiatal vagyok,21 eves, egyelore nem

vagyom gyerekre, csak kivancsiskodok. :) Sokat olvasgattam mar ebben a temakorben, irtak paran, hogy nem is emlekeznek konkret dolgokra.

Csak a kivancsisag hajt, erdekelne mit ereztetek szules es vajudas kozben ott lent, illetve fejben? :) Kepben voltatok? Mennyire maradt meg az emlek, illetve az erzes? Nagyon fajt?

Elore is koszonom ! :)



2018. jan. 22. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van, mindkettő természetes úton született.

A fájások olyanok, mint az erős menstruációs görcsök, egyre durvábbak, a vége felé már olyan mintha le akarna szakadni az alsó feled, de azért viselhető :)

Amikor már a legutolsó pár fájásom volt, na az már kemény volt, de magamnál voltam, pedig második gyereknél nem kaptam érzéstelenítést.

A tolófájásokat érezni amikor kezdődnek, mert olyan érzés, mintha nagywc-zned kellene de nagyon nagyon, székrekedéssel és mensis görccsel együtt.

A kitolás meg olyan volt, hogy amikor jött a tolófájás akkor előtte mély levegő, és a tolónál levegőt kifújva nyomni-nyomni-nyomni :) Kb. 10-12-dikre volt kint elso baba, a 4-dikre meg a második baba (7 év van köztük).

Aztán ahogy kint lettek, szó szerint megszűnt minden fájdalom, lezsibbadtam.


Nekem nagy szerencsém volt, elsőnél kaptam érzéstelenítést így nem éreztem hogy varr a doki, másodiknál csak 2 cm volt a gátmetszés, szintén nem éreztem :) A méhlepények pedig szó szerint kicsusszantak! (hatalmas mázli, mert akinek nem jön ki, valakinél kézzel szedik ki, vagy műtéttel, darabokban).


Szóval ez csak az én két mázlis, komplikációmentes szülésem, de sajnos vannak horrorsztorik is, sokat olvastam/hallottam barátnőktől. Pl. kórházban a mellettem lévő szülőszobákban ordítoztak a kismamák. Nekem is alacsony a fájdalomtűrő küszöböm, mégis azt mondom kibírható. Persze brutálisan fáj, de egyiknél sem jutottam el az üvöltésig :)

2018. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

1. vagyok, kihagytam hogy lelkileg persze fantasztikus :) Apuka is bent volt, kamerázott, a baba amikor felsír, ahhoz fogható nincs. Kis csatakos, mázas, puha és meleg kis "csomagocska", egyből odaadták a hasamra ha simogassam meg, mindkettő megnyugodott rajtam :)


A vajúdás alatt meg hülyéskedtünk és viccelődős videókat készítettünk :)

A varrásnál a végén meg a doki viccelt a férjemmel, megkérdezte tőle milyen szűkre varrjon.... :)

2018. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
2., nézd, őszinte választ kért, nem hazudozást vagy elhallgatást. A szülés nem marcipánbevonatú limonádé vígjáték ;)
2018. jan. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem veszi el a kedvem semmitol, ez az elet resze. :D

Szivesen elolvasom a jot is, rosszat is. Maskulonben meg erdekel a tema, azert is tettem fel kerdest :)

1-es, koszonom! :) Ezek szerint nagy szerencseben volt reszed.

2018. jan. 22. 10:59
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Az biztos hogy kemény, de a gyermek nevelés is főleg az elején mikor nem tudsz aludni honapokig a melleid ki vannak sebesedve a sok szoptatáatol. És ez sokkal nehezebb mint a szülés. Ami pedig azt illeti fájdalmas volt 5 napig rejtett vajudassal a vegwn burok repwsztestol 5 ora alatt születwtr meg. Nekem erős menstruaciom volt vilag eletemben de ez azon is tul tett...eg amikor ki kellett tolni az nagyon durva volt.. de igazan szüles utan voltak fájdalmak a vágasoktól. Ez az igazaag.. de ha megtalalja az ember az igazit es igazan akar gyereket leszar mindent igyis ugyis megszuli. Én imádom a cseppem hiaba volt borzaszto elmwny testileg .. 10 hetes baba anyukaja.
2018. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

Én minden nélkül szültem. 3 gyermekem van. 1x kérd meg a párod szoritsa meg úgy a kezed majdnem eltörjön. Ez a fájdalom a maximális amikor már után bújik ki a baba.

az utolsó szülésnél szivtam gázt. Nem voltam képbe. semmit sem ér.

Azt mondta a férjem olyan mint mikor a hentesnél kivéreztetik a disznót.

A disznó jelző nem én vagyok hanem az a sok vér ami kijön.

Vágást varrást nem is erzed úgy elvagy fáradva vagx ha érzed is abba a jelenlegi állapotba az a fájdalom minimális.

Mikor kinyomod a gyereked úgy megkönnyebülsz min pl ha napokig nem tudnál wczni és kijön egyszerre az egész.

Fájdalomküszöb kell. Nem kell ordibálni annál rosszabb. Hamgot kiadni meg pláne. Senki nem dijazza. Én csöndben szúltem csöndben vajúdtam nem sirtam nem rinyáltam.

Minden erő akkor veled van. Más tudatállapot. Utána nagyon jó mikor a mellkasodra teszik a babát. A kis meleg teste. Csodaszép!

Én ha lehetne szülnék még egy 4. babát de terhesség nelkül. A terhességem katasztrófa. Minden nyavaja. Hányás végig, gyomorégés, undor, vízesedés, püffedt fej, kifordult láb, minden xar amit írnak az engem 3x 9 hónapig végig kísért.

Az inkább rosszabb mint maga a szúlés.

2018. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, az utolsó választ szerintem ne vedd figyelembe, a világon semmi köze a kézszorításnak a szüléshez, nem is értem, hogy lehet ilyen hasonlatot írni :D:D:D
2018. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elfolyt a magzatvíz....úristen elkezdődött. Vajúdás alatt...mikor ér már véget? Tolófájássokkor ( ez közvetlenül a tényleges szülés előtt van) .... úristen én még nem vagyok kész!!! Nem tudom megcsinálni, nincs erőm hozzá! Aztán valahogy haladsz az árral csak előre van, hátra már nem mehetsz. Amikor kicsusszan, na az az igazi megkönnyebbülés, meglátod Őt ...én sírtam. Nagyon megható és felemelő érzés. Azt is éreztem még h végre túl vagyok ezen az egészen ( a terhességtől kezdve). Új élet vár. A vajúdás nekem nem volt vészes mert kértem érzestelenítést,a vége viszont durva volt ( de rövid volt hálistennek). Túl vagyok rajta, ennyi elég is volt :)
2018. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetes úton, fájdalomcsillapítás nélkül szültem a kisfiam, minimális fájdalommal. A vajúdás nálam egyáltalán nem fájt, ezért kaptam oxitocint, attól nagyon lassan beindult valami, de igazából reggel 8-tól délután 4-ig nem éreztem semmit. Meccset néztünk, nevetgéltünk. Az utolsó másfél óra fájt picit, de nem volt vészes, a kézműtétem durvább volt. Meg se híztam, a várandósság alatt 7 kg jött fel és a szoptatás során még fogytam is. Nem voltam rosszul, semmi ilyesmi. Aztán megszületett a fiam és másfél éve kialvatlanok vagyunk, meg megy a hiszti, de ez egy más kérdés. Imádom, bármikor újraélném.
2018. jan. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

ohh mert te nem érted 7es válaszoló!

Azért. mert fingja sincs róla milyen a szülés annak aki kerdezte. Minden nőnek kell egy hasonlat.

Egyaránt jót és rosszat is le kell irni.

Nem habostorta a szülés baxus!

egy görigdinnye nagyságot préselsz ki egy egérlyukon ha fogalmazhatok bunkón.

2018. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!