Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi lenne a helyes reakció...

Mi lenne a helyes reakció arra, ha egy kismama azzal megy be a szülésorvoshoz, hogy ő császárt akar és meg se próbálja lebeszélni róla?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, hogy ebbe a helyzetbe hogy kellene reagálni. Nem kamu, (sajnos) családtag az illető hölgy kismama :/ Róla annyit, hogy elszánt, magabiztos, pénzt nem sajnál és ami a legmegdöbbentőbb -legalábbis számomra-, hogy szakmabeli (csak kutató). Nagyon sikeres ember, gondolom kb eddig nem nagyon volt olyan, amit ne ért volna el. A fülem hallatára mesélte valakinek, nagyon meglepődtem, de hogy a sztori vége végülis mi lett, már nem derült ki.


Csak ötletet adott a kérdéshez, erre hogy kellene reagálni? Ami számomra még hátborzongatóbb, hogy ő egy orvos végzettségű ember...



2018. febr. 17. 23:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
88%
Én külföldön élek és itt a kismamák szabadon eldönthetik, hogy hogy szeretnének szülni. Én természetesen szültem, de ha valaki engem kérdez, én nem próbálnék meg senkit lebeszélni arról, ha azt mondaná, ő császármetszést akar. Nem értem, mi abban a furcsa, hogy orvos végzettségű kéri. Számomra a császármetszés nem rosszabb, mint a természetes szülés, meg tudom érteni az érveket és persze az ellenérveket is, de a döntést én rábíznám az anyákra. Van egy pár barátnőm és kolléganőm, aki császármetszéssel szült (vagy programozottan vagy spontán), egészséges, szép gyerekek van és az anyákra sincs rájuk írva nagy betűvel, hogy "én császárral szültem". Hüvelyi szülésnél is lehetnek komplikációk, én személy szerint a császármetszést sokkal biztonságosabbnak tartom.
2018. febr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
66%

Én is külföldön élek, és itt is lehet választani , hogy szeretnénk szülni. Én a császárt választottam, nem bántam meg egy percre sem. Másnap már úgy szaladgáltam otthon, mintha nem történt volna semmi.

Magyarország ugye tudjuk hány évtizeddel van lemaradva Nyugat-Európától, hátha egyszer otthon is megadatik a nőknek, hogy eldönthessék mi legyen a testükkel. Egyébként több barátnőm is van itt, aki a császárt választotta, és egy sem bánta meg.

2018. febr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
83%

Más országokban teljesen természetes, hogy opcionálisan a nő dönti el, hogy milyen módon szeretné világra hozni a babát. Mi ebben a hátborzongató, nem értem. Valószínűleg orvosként ismeri mindkét fajta szülés előnyeit-hátrányait, lehetséges kockázatait és számára a teljesen kontrollálható és kevesebb komplikációt magában hordozó műtét felé billen a mérleg nyelve. Valószínűleg olyan személyiség, aki szeret mindent kontrollálni és előre tudni, a hüvelyi szülés viszont ezerféle-képpen alakulhat, tervezett műtéttel sok meglepi nincs.


A személyes véleményem, hogy az a "normális", ha mód van rá, érdemes megpróbálni a hüvelyi szülést, én is így tettem, de sürgősségi császár lett a vége.


Az orvosnak amúgy sehogy nem kell reagálni, egyrészt neki aztán tökmindegy, másrészt hidd el, látott elég szülési komplikációt, hogy megértse, hogy valaki inkább a tervezhetőség felé húz.

2018. febr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
72%
Ja, és még valami , írtad , hogy orvos végzettségű, na hát pont ezért választja a császárt, mert tudja hogy mennyivel biztonságosabb, mint a hüvelyi szülés. Egyébként én is egészségügyi végzettségű vagyok, és ez játszott nálam is közre, amit az elmúlt 15 évben a pályafutásom alatt láttam... csak ugye az átlagember ezekről nem tud. Előző voltam.
2018. febr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
93%
Mint orsvos gondolom tudja a por/kontra reszeit a szulesnek es ez alapjan dont.
2018. febr. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
64%
Reagálni? Sehogy, a bordádat is kiszedik ha megfizeted, mit bánják ők! Mindenki megkapja amit akar és boldogan távozik
2018. febr. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
69%
Én is magam választottam a császárt, tegnap született meg ilyen módon a kislányom. Biztonságosabbnak éreztem, náluk a családban nagyon nehéz hüvelyi szülések voltak, mindenki elmesélte, tini korom óta tudtam, hogy én császárral fogok szülni. Ezt az orvosom is tudta, nem ellemkezett vagy tekerte a fejét rosszallóan. Nem bántam meg a döntésemet.
2018. febr. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
33%
Én keresnék másik orvost. Mert lehet akárhogy ragozni, a sectio nagy hasi műtét, komoly szövődmények lehetőségével. Azt gondolom, orvosi indok nélkül nincs helye. Ha az orvosomnak a pénz fontosabb a szakmai szabályoknál, viszlát.
2018. febr. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
79%

Húgom is az egészségügyben dolgozik,ő is választotta a császárt. Itthon. Már a 3. gyerek jött most nekik. Kifizették,hazavitték,ennyi. Megyei kórház,Magyarország.

Mi a férjemmel apás szülést akartunk,mégis császár lett a vége. Ez van.

2018. febr. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
11%
Mennyi hülye, te jó isten...
2018. febr. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!