Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár metszés vs lágyéksérv?...

Császár metszés vs lágyéksérv? Melyik fájdalmasabb? Császárral szültem és most lágyéksérv operációm lesz és rettegek, hogy ugyanolyan fájdalom lesz.

Figyelt kérdés
Programozott császárom volt, mert a babám végig keresztben feküdt és nagyon megviselt, rettentő lassan épültem fel.
2018. febr. 28. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősségi császárom volt, és nagyon megviselt. Elég sokáig tartottam magam ahhoz, hogy nem kell több gyerek. Azán persze ez idővel enyhült, feledésbe merült.

3 évvel később volt egy epeműtétem. Az annyira megviselt, hogy akkor döntöttem el: ha újra terhes leszek, mindenképpen rendesen akarok szülni, nem hagyom, hogy felvágjanak.

Nekem akkor, ott sokkal jobban fájt az epeműtét, sokkal rosszabb volt után ébredni, felkelni, stb.

Viszont a felépülés sokkal gyorsabb volt, mint császár után. Lényegében 2-3 nap után már fájdalomcsillapító sem kellett, én vittem a gyereket bölcsibe.

2018. febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hááát, nem nyugtattál meg. Lényegében én is a császár után döntöttem el, hogy nem lesz több baba. 3 napos volt a gyermekem, amikor végre fel tudtam venni, borzasztó érzés ez azóta is. Most már hét éves, eü. okok miatt sajnos nem is lett több babánk, pedig szerettük volna nagyon.
2018. febr. 28. 11:32
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan császárom nem volt, ellenben már kétszer műtötték a lágyéksérvemet, mert kiújult. Mindkétszer gerincérzéstelenítéssel.


Az elsőnél 21 éves voltam, a műtét utáni napon törökülésben ültem az ágyon, semmi nem fájt, csak amikor le akartam szállni az ágyról és kinyújtani a lábamat, az nem ment. Fél év volt, mire visszatért minden érzékelés a combomba, addig el volt zsibbadva a vágás körül és attól kb egy arasznyira lefelé a bőr.


A második műtét 36 éves koromban volt, abból napokig nem tudtam felegyenesedni, összegörnyedve jártam és se nevetni, se köhögni nem mertem/tudtam. Sokkal erősebben húzódott mint az első, nem tudom, van-e hozzá köze, de most tettek be hálót is, ami először kimaradt. Ennek 2,5 éve, és a mai napig zsibbadt, érzéketlen a bőr a combom tövén jó két tenyérnyi területen, szerintem már nem is lesz jó soha.

2018. febr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jezusom, ez egyre jobb. 😣
2018. febr. 28. 12:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt részem mindkettőben.

Lagyekservem kb 6-7 évesen volt. Altattak, par orat pihentem a korteremben, utana este haza is mehettem sajat labamon. Nem fajt utana, csak arra emlekszem h szédültem, ezert anyukám vitt le a lépcsőn.

A császár nekem sokkal durvább volt, napokig nagyon feszült minden lépésnél, mozdulatnal, kb felkelni se lett volna kedvem, ha nem muszaj. A masik meg h vegig tudatomnal voltam, az nagyon ijesztő volt.

Szerintem a servmutet sokkal lazább volt, raadasul az a hegem a csaszaros hegnek csak a töredéke.

2018. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló. Mivel gyerek voltál, ezért szerintem nem lehet összehasonlítani az akkori műtétet egy felnőttkorival. Én is sokkal könnyebben regenerálódtam 21 évesen mint 16 évvel később.


Kérdező, hány éves vagy?

2018. márc. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6: Valoszinu igazad van, de azert nem mindegy h a csaszaros hegem tobb mint 4-szerese a masiknak. Biztos felnek en is, foleg mert nagyon parazos vagyok, de sztem ez a mutet a csaszar utan sokkal konnyebb lesz.

Kerdezo, probalj meg relaxalni, ne hagyd h a felelmeid az uralmuk ala vonjanak! Bemesz, megcsinaljak, tulleszel rajta. Utana lehet mar csak nevetni fogsz rajta, h ettol kellett annyira felned.

2018. márc. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az a baj, hogy borzalmasan félek, éjjel is felébredek rá és még hetek vannak a műtétig.


46 éves vagyok amúgy, gondolom ilyenkor már nehezebben regenerálódnak a dolgok.

2018. márc. 2. 14:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok. valószínűleg lassabban épülsz majd fel (de ez sem biztos), de mindenképpen csináltasd meg. Ez ne is legyen kérdés. :) Hajrá!


Anyukámat több mint tíz év után sikerült elrugdosnunk dokihoz, hogy a hasfali sérvét megműtsék. Kisgyerekfejnyi volt már a dudora, fájt a háta, összegörnyedve járt. Annyira félt a műtéttől, hogy ezt a rengeteg mellékhatást is vállalta miatta. Amióta túl van rajta, teljesen kivirult.

2018. márc. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom, aranyos vagy, igyekszem nem felni.... megvan a muteti idopontom, szoval tuti megyek.
2018. márc. 5. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!