Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mit tanácsol fájdalomcsilla...

Ki mit tanácsol fájdalomcsillapításra?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a szülési fájásoktól és aggódom hogy így történhet valami a picivel szülés közbe ugymond önzőségből. Kinek mi enyhítette a fájásokat? Tanácsok, gyakorlatok, tapasztalat bármi ami segíthet érdekel. Jövőhéten lesz elvileg a nagy találkozás.

2018. márc. 6. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Hát nekem azt mondta a szülésznő, hogy bár kérésre tudnak adni fájdalomcsillapítót, de azt csak a szülésnek egy igen rövid szakaszában lehet kérni, hogy ne lassuljon be tőle a baba.

És amúgy is húzzák a szájukat, mert maga a szülés egy olyan feladat, ahol a test kommunikál és figyelni kell mit jelez. Ha lelassítod magad, érzésteleníted a tested (teljesen nem lehet úgy se..) akkor nem tudsz magadra kellőképp figyelni.


De erről megoszlik a vélemény. Én nem kaptam semmi csillapítót, mégis kibírtam a 12 órát. Így is úgy is fájni fog, de hát ez ezzel jár. :/

Amint kicsusszan, minden meg fog szűnni amit előtte éreztél. :)


És egy kis biológia:

A női test úgy van "tervezve", hogy elfelejtse a szülési fájdalmat. Csak így biztosítja az élet azt, hogy a nő újra akarjon szülni. Épp ezért igaz az, hogy semmi fájdalmat nem tudsz később felidézni.

2018. márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Jo szivvel ajanlom Noll Andrea Vajudastamogatas mindenkinek cimu konyvet, abban rengeteg mindenrol szo van, es kepekkel van illusztralva es leirva, hogy a vajudas mely pontjan, es hogyan erdemes azokat alkalmazni . En a benne leirt hat also reszen alkalmazott masszazshoz hasonlot kaptam, es sokat segitett amikor mar semmi mas nem.
2018. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Én a gázt szívogattam a férjemmel felváltva :DDD

Ez igazából nem csillapít fájdalmat, de a tudatodat tompítja, vagy valami hasonló.

Vajúdás közben a kedvenc zeném hallgattam, ez is segített ellazulni, hogy arra figyeljek a fájdalom helyett, illetve segített a fájdalom hullámain átívelni. Csak kitoláskor kellett kikapcsolni a zenét szerencsére.

2018. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

Én is a nitrogén gázra szavazok. Elviselhetőbbé teszi a fájásokat,de azért érzékelsz mindent. Viszont azt mondják nagyon fáraszt :-(

Ezt a második szülésnél tapasztaltam,bár az jóval hosszabb volt,mint az első.

2018. márc. 7. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Minél többet függőleges helyzetben lenni, állni, sétálni, nyolcasokat leírni a csípőddel, ha jól esik, akkor asztalra támaszkodva. Esetleg oldalra fordulva feküdni.

Nem csillapítani kell szerintem a fájdalmat, hanem segíteni a vajúdás előrehaladását, és ezek a mozgások pont azt teszik.


ha szépen, nem sürgetve, de nem is fékezve mehet előre a vajúdás, akkor nincs szükség fájdalomcsillapításra, mert szépen felépül az egész folyamat.


Én a harmadik gyerkőcöt szültem teljesen háborítatlan közegben, senki nem szólt bele semmibe (egyedül vajúdtam), és az volt messze a legjobb. Nem azt mondom, hogy nem fájt, de éreztem hogy minden tökéletesen a maga rendjében halad. A tolófájásoknál kb magától jött kifele a fiam, nekem csak ellentartanom kellett, kifejezetten nyomni nem is. Állva szültem, gondolom a gravitáció is sokat besegített.

2018. márc. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Derékmasszirozás, forró borogatás!:) Hajrá.
2018. márc. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!