Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kimerültség és alultápláltsá...

A kimerültség és alultápláltság miatt belehalhatok a szülésbe?

Figyelt kérdés

Lehet nem jó helyre írtam, de nem tudom pontosan hova illene, bocsánat.

31 hetes vagyok, és hetek óta nem alszom rendesen. A férjemmel sokat veszekszünk mostanában, más miatt is sok a stressz. Májusra vagyok kiírva, de már most rengeteget keményedek és görcsölök a a magnézium ellenére. Nem tudok aludni, 3-4 órákat alszom összesen, de azt se egyben és egyre fáradtabb vagyok, de hiába fekszem le, megint nem tudok elaludni.

Folyamatosan megyek egész nap, minden munka rám hárul, aztán takarítás, főzés, rendrakás. Mindent én javítok a ház körül, cipekedek stb.

Ezen kívül az evéssel is bajban vagyok, semmit nem kívánok, nem is vagyok éhes, ha eszek pár falat után tele vagyok és nem bírok többet enni. Volt hogy 3 narancsot ettem egész nap.

Már csak azért sem merem abbahagyni a vitamint mert félek, hogy annyira kifogy a szervezetem mindenből, hogy aztán a gyereknek se jut.

Sokat szédülök, de egyszerűen nem tudok se pihenni, se enni.

Ha hirtelen jön egy görcs vagy keményedés nehezemre esik megállni is.

Kezdek komolyan félni attól, hogy koraszülött lesz a kicsi vagy hogy én nem fogom bírni az egészet és ott maradok az asztalon.

Tudom, hülyén hangzik az egész, de egyre több mindentől félek ahogy megy az idő, a helyzet pedig nem javul.

Köszönöm ha valaki elolvasta



2018. márc. 15. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Orvosnak mindenképp mondd és keress pszichológust is. Még ha te nem is, a baba meghalhat.
2018. márc. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves első, olvasni azért valamikor tanulj meg.

Nem direkt nem eszek, ha megpróbálom erőltetni akkor nemes egyszerűséggel kihányom.

És ülj be egy biológia órára is egyszer, a gyerek fejlődése rendben van teljesen.

Azért vállaltam mert terveztük és akartuk, más kérdés, hogy neked ehhez semmi közöd.


Masodiknak köszönöm, sajnos most nem igazán tudok elintézni egy dokit, de megpróbálom.

2018. márc. 15. 16:45
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Esetleg megbeszélhetnéd a férjeddel (ha már benne magától nincs ennyi!), hogy segítsen már bakker bele a háztartásba tekintettel a helyzetedre... Nyilvánvaló, hogy ez a stressz és a veszekedéseitek van rossz hatással az étvágyadra is és a babára különösképp!!
2018. márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Bocs, hogy ezt mondod, de tapló a párod. Ha tudja, hogy ennyire megvisel a terhesség, miért nem segít többet?
2018. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
A 8.hónap utàn folytatott fizikai munka olyan kàros a magzatra mint aki dohànyzik. Keress rá erre, valami ilyesmi volt a cikkben amit olvastam. Nem azt mondom, hogy hagyd el magad hiszen az se jó aki csinàl egy pozitív tesztet és màr fekszik is a végéig. A lényeg, hogy próbálj meg megoldást találni a pàrkapcsolatodban felemerülő problémàra. Iszonyat fontos neked is, a kicsinek is, hogy rendben legyetek. Biztos a pàrodnak se jó így, nem véletlenül akartàtok ezt a babàt. Ne foglalkozz a hàzimunkàval... Kimaradt 1nap megcsinàlod màskor. A férjed segítsen be kutya kötelessége.Ha màr aludni nem tudsz azzal is jót teszel magadnak ha egy kicsit többet vagy vízszintben.A szülés sem egy sétagalopp (nekem nem volt az) tényleg fontos lenne ha erőt tudnàl venni magadon. Nem tudom mi lehet a baj, de ha a sok idegeskedés miatt korai babàd lenne bàrmilyen rossz velejàrójàval, nem lenne olyan nap szerintem, hogy ne jutna eszedbe, hogy ha ezt akkor màshogy csinàltam volna talàn màshogy alakul. Tarts ki és ha tudsz kérj segítséget (akàr a hàzimunkàval stb) hidd el nem szégyen. Kitartàs
2018. márc. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem fogsz meghalni a kimerultsegtol es a nem evestol sem.

A fizikai munka sem karos evezredek ota kemenyen dolgoznak a nok

Haskemenyedes termeszetes ha mozogsz foleg 2. Sokadik terhessegnel

En 36 hetig kemenyen dolgoztam napi 5 napot fizikai munka plusz 3 gyerek es haztartas

4300g gyereket szultem

Aludni majd fogsz ha iskolasok lesznek

2018. márc. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Igen, meghalhatsz... de a férjed egy ordas nagy paraszt, sajnállak.
2018. márc. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hú, rég jártam erre, hátha olvassa még valaki.

A férjem észbe kapott szerencsére. A veszekedések nagy része amúgy egy "barátja" miatt volt aki kölcsönkért egy nagyobb összeget, és amikor lejárt a határidő közölte, hogy minek akarjuk mi annyira visszakapni, van elég pénzünk. Sajnos a férjem a haverjaival szemben eléggé teszetosza, nem tagadom, hogy sokszor igazából én veszekedtem vele, mert állandóan az én pénzemből ment minden kiadás, lényegében az a kölcsön is, a gyereknek még a világon semmilye nem volt meg és ő meg csak vonogatta a vállát, hogy most mit csináljon azzal a marhával. Azóta sikerült megemberelnie magát, lerendezte a haveri társaságot és kiveszi a részét az itthoni dolgokból is.

Amúgy igen, nem írtam, hogy első baba. :) Koraszülött ugyan már nem lesz, de az orvos szerint csak napokat érdemes visszaszámolnom lassan, a keményedés és a görcsök, mint kiderült azért is volt mert elkezdett kinyílni a méhszáj és a méhnyak is megrövidült.

Minden esetre azért is féltem ennyire mindentől mert konkrétan semmi tapasztalatom nincs még, szülői vagy hasonló segítség meg max telefonon, senki sincs a közelünkbe.

Azóta minden esetre egy jó nagy és alapos beszélgetés meg pár stresszforrás megszűnése sokat segített. Ugyan most sem alszom többet, de az meg már csak a gyerek miatt van. Sajnos ő is éjszakai bagoly.

Köszönöm a válaszokat :)

2018. ápr. 27. 16:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Latod nem haltal meg

Kunyilt mehszaj teljesen oke amig nem megy el a viz

Latod nem lett koraszulott

2018. ápr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!