Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnétek nekem?

Mesélnétek nekem?

Figyelt kérdés
13. hetes kismama vagyok, most jönnek az izgalmas részek számomra. Arra lennék kiváncsi hogy kinek hogyan telt a várandósság, amíg vártátok a babót, és persze a szülés milyen volt, hogy ment. Nagyon érdekelnek az ilyen történetek. Nagyon izgulok! Első babuci lesz, írjatok le mindent :)

2018. márc. 18. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem semmi sem történt úgy ahogy elképzeltem. Sajnos kezdeti sok vérezgetés miatt végig stresszeltem az egészet..sajnos nem éltem meg jól ezt a 9 hónapot. Alig vártam hogy kint legyen mert akkor lesz igazán biztonságban...amúgy a végén ki is derült hogy hajszalon múlt mindkettőnk élete. Császár lett. De onnan legalább minden sokkal jobb volt. Megnyugodtam, élveztem a babázást a sok nehézség ellenére amivel akkor szembe kellett néznem. Imádom és mindent megtennék érte. Most dolgoztam fel a terhességemet és kezd motoszkál a kistesó gondolata.
2018. márc. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem az elso terhesseg verzessel indult, fekudtem, elmult, de valahogy vegig tankonyvi volt az egesz napra pontoaan fejlodott es jott vegul. Ennek ellenere nem elveztem, az ex lelepett terhesseg alatt, baleset, halaleset minden volt, raadasul az a jajdebuszkenviselemahasam erzes is kb ket het volt utana mar balna voltam. A szulesem tokeletes de baromi fajdalmas volt, olyan dokit es szulesznot keress akikben feltetlen bizalmad van. Szules alatt en azt mantraztam magamnak hogy minden fajas kozelebb hoz a babamhoz.

A masodik terhessegem vetelessel vegzodott.

Most vagyok a harmadikban, ha nem kene folyamat hanynom meg egesz jo is lenne, majd megnezzuk kesobb mit gondolok visszamenoleg rola.

2018. márc. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az eleje nekem is gáz volt. Barnázás, rosszullétek, álomkór, fogínygyulladás miatti virrasztás, költözés.. aztán 14 hetes voltam mikor visszatért hozzám az energiám, na onnantól egy álom terhesség volt. (Kivéve a nyári hőséget, azt rosszul viseltem) szeptember 30-ra voltam kiírva 2,5 éve. A szülésemben nem volt semmi borzasztó, rosszabbra számítottam főleg a vajúdás terén. Szerettem kismamának lenni. A második terhességem már kevésbé élveztem, júliusban szültem, úgyhogy a nagyobb is kicsi még, terhességem alatt meg főleg az volt. Folyamatosan úgy éreztem duplaennyi energia is kevés lenne. Azóta se voltam olyan fáradt, mint akkor második terhességem alatt. Viszont álomszülés volt, cserébe :)
2018. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Nekem is vérzéssel kezdődött, majd utána is szinte végig aggódtam, hogy minden rendben legyen.

Külföldön lakom itt nincs táppénzcsalás, nővérként szinte végig dolgoztam 12 órában, betegekkel. De emiatt nem lett semmi gond.

Ahol én élek lehet választani hogy akarunk szülni, én császárt kértem. Életem egyik legjobb döntése volt,minden tökéletes volt minden tökéletesen ment még ezerszer bevállalnám.

2018. márc. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A 9dik héttől másfél honapug hánytam reggelente. Elmúlt. Volt vagy 2honap amikor nagyon jól voltam. Mostmar azt mondhatom hogy ezt az 5hetet már csak kiviszem. Faj ahogy rúg. Ki feszíti magát az orvos 34dik héten közölte hogy most!? Lát vLami rendellenesseget. Megnezi még csütörtökön hogy mi van. Na me, nesze addig ragjam a körmöm. De ezt az 5hetet már csak kibirom valahogy :))
2018. márc. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességemet imádtam, semmi bajom nem volt, büszkén viseltem a pocit, pedig elég nagyra megnőtt. De tele voltam energiával az utolsó percig, egyedül a zokni felvétel okozott kis gondot. 37. héten voltam csak itthon, addig dolgoztam, 38. héten szültem. A szülés fájdalmas volt, de kinek nem... A kitolás meg se kottyant a vajúdás utolsó 3 órájához képest. Második terhességem is szuper volt, bár elővett 1-2 kellemetlenség, és hamar elfáradtam a 1,5-2 éves örökmozgó mellett. Az volt a legnehezebb, mikor nyomott egy ideget a baba, úgy éreztem kiszakad a lábam a helyéről, és szaladni kellett a nagy után, kánikulában, óriás pocakkal, kialvatlanul. A szülés nem jó emlék, a tízen órás vajúdás vége császár lett, nagy veszélyben volt a baba és én is. Szerencsére minden jól alakult, egészségesebb, boldogabb családot nem is kívánhatnék magamnak
2018. márc. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy írtatok! :) Nagyon sajnálom ami nem volt jó, de örülök hogy végülis minden rendben lett a végére! Bízok a legjobbakban!
2018. márc. 19. 10:26
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Harom gyerekem van. Az elsonel minden oke volt. Imadtam a 9 honapot kiveve az elso negy honap hanyast aztan 9honap vegeig tarto gyomorsavat...kiirt napon be kellett fekudni,masnap meginditottak a szulest burokrepesztessel. 5ora alatt meglett a lanyom,52 cm 3750 gr. Masodik terhessegem is ugyanolyan jo volt bar ott mar kevesebb hanyos napom volt. Husvet masnapjara voltam kiirva,meg is indult a szules olyan gyorsan hogy mire kiert a mento,lattak a lanyom hajat. Otthon kellett megszulnom ot mert nem mertek elindulni velem. 51 cm 3700 gr. Harmadik terhesseg eleg rosszul indult. Vereztem sokat,ikrek voltak,az egyik elment 7 hetesen, a tesoert imadkozni kellett. Vegul megmaradt. Nehez volt a hasam,meleg volt 40 fok stb. Szulesem inditassal kezdodott,nagyon fajt,nehezen akart lefelé menni a baba, vegul 5 óra utan megszuletett,fiu lett 55 cm 4330 gram. Tervezunk 4.dik babat is :)
2018. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Nekem nagyon szuper, panaszmentes várandósságom volt. Imádtam kismama lenni :) Persze az utolsó pár hét lassan telt, de inkább már csak türelmetlenül vártuk a kisfiunkat. Meggyőződésem volt, hogy előbb jön, így meglepett mikor ráhúzott 4 napot :D


A szülés nagyon jó élmény volt. Komplikációmentes, apás szülés volt. Nem tagadom, nagyon fájt, de életem legmeghatározóbb élménye volt. Amennyire lehetett háborítatlanul vajúdtam a férjemmel. Mi már az aranyórán azt terveztük, hogy hú, ez csodálatos volt, jöhet a tesó :D


Most 3 hónapos a picur. Azért a józan eszem azt mondja az egy évet várjuk ki, mielőtt elkezdünk rágyúrni a tesóra :)

2018. márc. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Terhességeimnél az evésen kivül semmi bajom nem volt.

39 hetesen szobát festettem nagy takarítást csináltam.

Szőnyeget pucoltam.

Vajúdás menstruációs fájdalom volt szülőszobában 40 percet voltam.

3. Nyomásra meg volt. :)

Mindenkinek hasonló terhességet vajúdást és szülést kívánok.

Mind a 3nál így zajlott le kb.

2018. márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!