Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni wczés?

Szülés utáni wczés?

Figyelt kérdés
2 napja szültem. Nagyon megrepedtem és vágtak is. Teljesen a vêgbél nyílásig vartak. Még nem tudtam székelni. Illetve egy nagyon pici mennyiséget de szerintem az még a beöntésből maradt bent. Hiába iszom rostos leveket nem segít. Inger néha van és pukizom is de ha a wcn vagyok egyszerűen nem megy. (Csak otthom tudok wczni vagy ha már nagyon nem birom akkor keservesen, nehezen, erőlködve sikerül másnál. Ha nem sikerül akkor mi történik? Félek a fájdalomtól vagy hogy a varrást az esetleges erőlködés megsérti? Ki mit javasil hogy sikerüljön?

2018. márc. 19. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Espumisan csepp
2018. márc. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Pszichésen nem megy valószínű.esetleg bevinni valamit ami eltereli a figyelmed amig "alakítasz"? (gondolok itt újság,telefon..)
2018. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Glicerines kúp
2018. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno mèg hazajövetel előtt adtak glicerines kúpot a 4. nap de kb semmit nem ért... Itthon is küzdöttem vele 2 hétig még. Már elküldtem a fèrjem beöntèsèrt gyógyszertárba de nem adtak hogy az nagyon drasztikus, egyek szilvalekvárt. Valamit segitett de sokáig szenvedtem vele. Kitartást.
2018. márc. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a nôvéreknek, tudnak-e adni valamit. Hüvelyi szülésnél nem tudom hogy van, engem császároztak és mindennap megkérdezték, hogy volt-e már széklet. Ha napokig nincs, adnak székletlazítót. Egy kérdést megért, hogy ne szenvedj, ha nem muszáj.
2018. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen szólj mert addig nem fognak hazaengedni. Én is így voltam, első szülésemnél mondjuk nem ezen múlott mert a baba súlya se volt ok, de csak az 5. napon tudtam elmenni wc-re. Második babámnál már 2. este kértem az olajomat, 4. napra sikerült. Amúgy egyáltalán nem fájt, nekem is repedés + vágás volt. Azt hiszem paraffin olajat adtak. Első babámnál még kérdezték is, hogy bogyó vagy olaj, vagy 4 adag is kellett. Én alapból székrekedéses vagyok.
2018. márc. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is talán a 3. napon sikerült. Előtte lementem a kávéautomatához és megittam 2 cappuccinot.

Hosszú évek óta megszoktam, hogy reggelente egy hatalmas csészényi kávés cappuccinoval kezdek, utána jön rám az inger.

Valamint a kórházban én is pszichésen is gátolva voltam, idegen volt a hely is, nem voltam egyedül és rettegtem a fájdalomtól. Utóbbi sajnos beigazolódott, mert az aranyerem miatt hetekig sírtam kakálás közben, rosszabb volt, mint maga a kitolási szakasz.

Nálunk akinek nem ment, annak adtak rá gyógyszert, vagy kúpot, már nem emlékszem pontosan mit.

2018. márc. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Adnak gyógyszert rá, még a kórházban mikor kérdezik mi újság ezzel. Mind hüvelyi szülés,mind császár után.
2018. márc. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én viszont úgy jártam, hogy a kórházban tudtam, itthon viszont megállt a tudomány. Nálunk a kórházban már másnap adtak annak gyógyszert, aki nem volt wcn. Dulcolaxot. Így én itthon azt ettem kb egy hétig, utána rendeződött a dolog. Ez nekem nem csinált hasmenést, csak megkönnyítette a dolgot jóval. Vágtak, repedtem is.
2018. márc. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én szültem kétszer is ott mindkét alkalommal hashajtót adtak valami lötty volt. Mindenki kapott. Ne cifra fosást képzelj el ettől annyira nem hajtott.
2018. márc. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!