Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vizben vajudas/szulesrol...

Norman Bates kérdése:

Vizben vajudas/szulesrol velemeny tapasztalat?

Figyelt kérdés

Lesz medence ahol szulni fogok, annyit mondtak, hogy abban lehet vajudni/szulni. Tapasztalatokra, tanacsokra vagyok kivancsi, 38 hetes vagyok, elso babat varom.

Mennyire tompitja a fajdalmat, mire erdemes figyelni etc.



2018. márc. 19. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mindkettőnél sokat vajúdtam a kádban, jól esett, segített, mikor már kezdődtek a tolófájások akkor kijöttem, mert ott nem tudtam eléggé helyezkedni. Egy hosszú vajúdásnál szerintem életmentő :-) Vízben szülni nem tudom milyen lehet, nekem nem esett jól akkor már bent lenni.
2018. márc. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt mondta a midwife, hogy elvileg jobb a babanak, kisebb sokk eri, ha a vizbe erkezik. Elv. sokkal nyugodtabb lesz a baba.

Gondolom majd attol fugg, hogy medencebe erkezik vagy kiszallok, hogy hogy erzem magam.

2018. márc. 20. 08:06
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Szia,nekem a midwife azt mondta ahogy szeretném.32 hetes vagyok első babával és én is ezt tervezem. Állítólag ami jól esik. Ha a kitolàsra ki szeretnél jönni ki lehet. Én most pillanatnyilag úgy gondolom,hogy a vízbe is szeretném megszülni nem csak vajúdni.Hasonló okokból. Nagyon természetesnek gondolom és csak jókat hallottam róla 😊
2018. márc. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem vajúdni nagyon kényelmes volt. De kellett, hogy ott legyen mellettem a párom. Ugyanis gyakran cserélni kellett a vizet, mert kihűlt és persze a vér miatt is.. :/ De ezeken kívül olyan volt, mintha otthon fürödtem volna. Ott, akkor nagyon jól esett, hogy a párom a zuhany fejjel zuhanyozza a hátam.


Az volt benne a jó (nekem), hogy ha magasan volt a víz szint, egészen könnyűnek éreztem magam. Ha oldalra fordultam, vagy úgy helyezkedtem, hogy kényelmes legyen, sokkal "könnyebb" volt a fájás. Persze, úgy is fájt, de könnyebb volt a testem vele.


Szülni én se tudtam volna ott, mert törte a fenekem. Ha beleraknak valamilyen zselés párnát, lehet tudtam volna ott.. Nem tudom..

De ez biztos függ a kórháztól, engem pl kiszállítottak, mert állnom kellett a tágulás miatt és gépre is kötöttek (NST + infúzió).

2018. márc. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a 3.babát vízben szültem. Nagyon jó volt, kényelmes volt és jobban el tudtam lazulni. A legjobb az volt, hogy fele annyira sem volt fájdalmas mint az előző szüléseim. Gátvédelemmel sem volt gond mert a melegvíz puhít. Gyorsabban is tágultam. Csak ajánlani tudom!
2018. márc. 21. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is 32. hét és a kádat preferálom én is, óriási fürdőző hírében állok, képes vagyok órákig áztatni magam és bármim fájt valaha mindig egy meleg fürdő volt az első gondolatom. Főleg a nagyon durva menstruációs fájdalmaimon segített nagyon sokszor, úgyhogy abban bízom hogy a fájásoknál is fog.

Ha lehet ott is szeretném megszülni de majd meglátjuk, ezek szerint lehet nem ártana egy géles párnát beszerezni hozzá. :)

2018. márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első babával vajúdtam egy darabig kádban. A víz jól esett, de a hátamat bem tudtam jól megtámasztani, ezért kiszálltam egy idő után.

Többivel már nem is kívántam. Más alternatív helyzetek jobban estek.

Nekem a kitolás felhúzott lábakkal, félig ülő helyzetben megy a legjobban, úgyhogy a hagyományos szülőágy felültetett pozíciójában születtek.

2018. aug. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!