Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórház, szülés, gyakornokok?

Kórház, szülés, gyakornokok?

Figyelt kérdés

Sote 2-őn szültem a kislányom. Ugye nála beleegyeztem, hogy részt vehet szülésnél gyakornok is. Hát végül is viszonylag ügyes volt, meg még az se volt baj, hogy ő jött ellenőrizni, de mikor már a méhlepenyt húzták ki meg minden azt is ő csinálta, és nem volt a legjobb erzés lelkileg.

Az lenne a kérdés, hogy most majd a másodiknál, ugyan az a dokim, ugyan ott fogok szülni, nyilván mondhatom h nem szeretnék gyakornokot szülés közben. De nem fognak rossz szemmel nézni? Vagy valami?



2018. márc. 21. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, szerintem vannak, akik ezt mondják. Sok szülés van ott, nem te leszel az egyetlen lehetőség?

Egyébként megkérdezhetem, hogy mit értesz az alatt, hogy lelkileg nem volt jó érzés?

2018. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy azért mégse egy 100%-ban hozzáértő ember csinálta. Meg igaz, hogy szülésnél csak megfigyelő volt inkább, és akkor már nem a babám múlt rajta. De valahogy mégse esett jól, hogy "átadtak" a gyakornoknak.
2018. márc. 21. 14:08
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem, az orvosok lelkét simogatni mész oda, vagy szülni. Vannak szakmai szabályok, azokat be kell tartaniuk. Magánemberként meg gondolnak, amit akarnak.

Mire gondoltál, mi történhet? Visszanyomják a gyereket, mert elégedetlenek?


Az Eü. törvény elég egyértelműen leírja: cselekvőképes személy két esetben nem tagadhat meg orvosi beavatkozást (vagy mondhat le a jogáról, hogy egy kísérő vele maradjon):

1. olyan fertőzésben szenved, ami miatt szükséges karantént fenntartani, a közösség védelme érdekében

2. eszméletlen, akaratnyilvánításra képtelen állapotban van.


Gyerekek esetében kicsit szűkebb a szülő döntési jogköre.


Minden egyéb esetben bármire lehet nemet mondani.


Komplikált szülésem volt, nagy vérveszteséggel. A laboreredmények szerint a haemoglobin szintem az alsó határ fele volt. Péntek hajnalra esett a szülésem. A laboreredményeket mindenki ismerte, én is. Hétfőn már felöltözve vártuk a zárójelentést, amikor az ügyeletes orvos halálravált arccal közölte, hogy transzfúziót kell kapnom, egyébként meghalok. Hát, 4 napja életben voltam, nem éreztem, hogy haldokolnék. Felhívtam az orvosomat, hogy ő miként látja, feltétlenül szükséges-e a transzfúzió. Mondta, hogy nem, egyébként már pénteken bekötötték volna - hiszen ő pontosan látta a vérveszteség mértékét. Ártani se árt, de az életem se múlik rajta.


Visszautasítottam. Az ügyeletes orvos közölte, hogy ezt nem tehetem. Mondtam, hogy de, keressék elő a megfelelő nyilatkozatot. Olyan papír nincs. Jó, akkor hazamegyünk, a zárójelentésekért majd visszajön valaki. 10 perccel később mégis lett nyilatkozat, sőt, a zárójelentések is rekordsebességgel elkészültek.

Eltelt néhány év azóta és nem úgy tűnik, hogy meghaltam volna.

2018. márc. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

A te orvosod is megtanulta valahogy.

Feltételezem olyannak engedik át, aki már elég képzett, nem most kezdte az orvosit. És felügyeli orvos.



Én is SOTE 2-n szültem, nálam nem volt opció, hogy bejöjjenek-e (talán mert péntek délutáni/esti szülés volt), de én simán megengedtem volna. Azt is, hogy részt vegyen, hisz bíztam annyira az orvosomban, hogy ő el tudja dönteni, hogy jó kezekben vagyok-e.

2018. márc. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Gyakornok kizárólag szakorvosi felügyelet mellett hajthat végre bármilyen beavatkozást. Tehát ott kell állnia mellette egy végzett szakorvosnak és folyamatosan felügyelnie a folyamatot - indokolt esetben beavatkozni a gyakornok munkájába.
2018. márc. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is engedném egyébkét (nekem a fogadott dokim is rezidens volt az első szülésnél), valahogy meg kell tanulniuk, de ha valaki nem szeretné, szíve joga. Csak arra voltam kíváncsi, hogy lehet lelkileg rossz érzés, hogy egy tanuló próbál az emberen megtanulni valamit, miután az érintett megengedte.

Kérdező, az első szülésednél úgy érezted, hogy ez neked annyira nem jó, nyugodtan mondhatod másodjára, hogy nem kérsz a tanulókból, mert nem érzed magad biztonságban, vagy akármi, szerintem nem te utasítod vissza egyedül ezt.

2018. márc. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket értem is, meg ne azt higgyétek, hogy csak a gyakornok volt ott, mert a szülésznő mondta neki, hogy mit csináljon. De akkor sem esett valami jól, hogy gyakornok csinalta.

Es esetleg olyanra gondoltam, hogy lecseszhetnek, hogy mi az hogy nem akarok gyakornokot a szülésnél pl.

2018. márc. 21. 14:24
 8/13 anonim ***** válasza:
23%

Èn Németországban szültem kétszer.


Elsö gyereknél egy elöég kezdö gyakornok volt,(ezt abból láttam, hogy az infuzios tüt is nehezen szurta be), de mikor úgy érezte nem megy akkor hívott segítséget, és a bába végig ott volt, inkább ö csinált mindent. Majd jött a rendes doktornö... De igazából semmi baj nem volt, csak 3 nyomás után nem volt kint a gyerek, és gondolom jobbnak látta hívni egy tapasztaltabb embert....


Második gyereknél egy olyan gyakornok volt aki még nem volt szakorvos, de abszolút tapasztalt. Ö is csak a kitolásnál jött, majd össze varrt és elment(gondolom aludn,mert egyedül voltam a szülészeten...).


Az orvos csak akkor kell, ha valami baj van, vagy ha eleve rizikos szülés van. Èn mindig jobban szerettem a bábákat, mert ök érzelmileg is a növel vannak, és megértik az apukát is stb...

2018. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Termeszetesen visszautasithatod es nem fognak furcsan nezni, vagy negativan viselkedni miatta, mert nem te leszel az elso.

En is oktatokorhazba jarok, mindig megkerdezik, hogy johetnek-e gyakornokok a vizsgalatra, en megengedem, mert nem zavar. OK, egyszer volt egy 20 perces huvelyi uh-m emiatt, mert eloszor megcsinalta a gyakornok, valami furcsat talalt, akkor a szonografus is megnezett, o is “rendkivulinek” latta a helyzetet, igy hivott egy orvost, akivel jott egy ujabb gyakornok. Akkor az egyszer kertem, hogy mar csak az orvos vizsgaljon, a masodik gyakornok ne, mert zsibbad a labam es kezdem furan erezni magam igy otosben es a vaginammal a kozeppontban. :)


Kerdezo, ne haragudj, hogy en kerdezek, de mit ertesz az alatt, hogy a mehlepenyt huztak ki? Mit huztak azon? Szo szerint huztak???

2018. márc. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9-es.

Hat igen kb kihúzták meg nyomták.

2018. márc. 21. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!