Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nalatok, hogy volt elso...

Nalatok, hogy volt elso babamat varom35 hetes vagyok most . Naprol napra jobban jon ram a para a szules miatt. Mas is igy volt?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 16. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én így voltam.

Bepánikoltam,hogy nem akarom.

Dehát innen nincs vissza út...

Aztán 38héttől már annyira szenvedtem(nem fértem el saját magamtól,fájt a mozgás,nem tudtam aludni)hogy vártam már hogy túl legyek rajta!

Hidd el azt a pár órát kilehet bírni.

A lényeg hogy minden remdben menjen veled is meg a babával is!

Sok sikert,könnyű szülést!

Hidd el gyorsan túl leszel rajta!

2018. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem féltem, nagyon akartam szülni. Sajnos nem jött össze, sürgősségi császár, majdnem mindketten ottmaradtunk... most még jobban várom a tesókat, hogy szülhessek végre. 😊
2018. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is 35. hét első babával de nem félek inkább izgulok hogy milyen lesz. Sajnos muszáj lesz ezen túlesni úgyhogy a félelmeimmel csak stresszelném magam. Még a kórházi csomagot se raktam össze majd a napokban nekiállok. 😁
2018. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a kiszolgáltatott helyzettől féltem,meg a komplikációktól és a császármetszéstől. A fájdalomtól nem annyira,mert el sem tudtam képzelni. Az okozott még félelmet,hogy meddig fog tartani ugyr nem 24 órán keresztül fogok szenvedni. Emlékszem szülés közben is az órát bámultam. 9 óra alatt meg is lett,de pokoli fájdalom volt. Ha ezt tudom,hogy ennyire fáj akkor attól félek nem a fentebb említetteken. 😆 Könnyű szülést ☺
2018. ápr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En mindig a csaszartol feltem, szerencsere termeszetesen szulhettem, igy nem kerult ra sor. A fajdalmat ki lehet birni es rajottem, a sok rem meset nem kell vegig hallgatni. Mikor kozeledett az idopont sokat foglalkoztam vele hogy lesz mint lesz. Vegul meglepeteskent hamarabb jott mint gondoltuk es igy csak haladtam az arral.
2018. ápr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom lanyok,h irtatok:) korhazi csommaggal meg en sem allok sehogy,jah ha tudnatok segiteni h nagyjabol mit kell bepakolni ,hogy minden benne legyen ,mert elvileg listat kellett volna kapni ,de en senkitol nem kaptam,elore is koszi lanyok
2018. ápr. 17. 08:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Szülőszoba csomag:

-iratok, mami kiskönyv, TB kártya, leletek, házassági anyakönyvi kivonat/apasági

-gátmasszázsolaj (ez lehet olívaolaj is nem kell speckót venni)

-szőlőcukor, csoki, 2 üveg víz

-hálóing

-köntös

-papucs, zokni

-törölközők: kicsi méretű borogatáshoz és nagy ha zuhanyoznál/kádban vajúdsz

-betét / eldobható bugyogó a magzatvízhez és amit szülés után be tudsz rakni

-telefon, fényképező kinek igényei szerint

-CD, iPod stb ha van zenelejátszási lehetőség lehet vinni a saját muzsikád


Apának:

-kórháztól függ beöltözős szett nekünk pl nem kell

-nasi, hami, víz

-papucs


Kórházi napok:

mami:

-betét, eldobható bugyi minden mennyiségben (én Tena Extra betétet és Tena Pants eldobható bugyit vettem)

-4-5 hosszú, feneket takaró póló vagy hálóing (szoptatós, csipke igény szerint) vagy leggings+póló ahogy kényelmesebb, pulóver

-2 köntös

-2 pár papucs fürdéshez és mászkáláshoz

-szoptatós melltartó én pl nem azt viszek szerintem hanem egy olyat amibe majd tuti belefér a mellem

-bögre, evőeszköz, műanyag tányér

-2-3 tekercs WC papír, esetleg nedves toalett papír a gátsebbel ez kényelmesebb

-törölközők

-pipere cókmók: fogmosás, zuhanyzás, hajmosás, smink, fésű stb.

-víz vagy üveg mert a szoptatáshoz annyit kell inni mint egy tevének

-fertőtlenítő kendő én pl Domestosost vettem erre a célra

-mellszívó a tej beindításához (ez fakultatív szerintem a kórházban is tudnak adni), bimbókrém

-kulturált ruha hazamenni

-telefon, töltő

-Algopyrin nem árt ha van


Babinak:

-eldobható pelus kb. 30 db, ha kell még apa tud behozni

-popsitörlő

-saját cumisüveg nem árt ha pótolni kell

-ruhát nálunk nem adnak így: 6-8 db body, rugi és egy hazamenős szett

-textilpelus

-vékony sapka, kesztyű

-textilpelus

-takaró

-hordozó a hazamenetelhez


Nekem ezeket mondta a szülésznőm és már nagyjából mindent meg is vettem de lusta vagyok összerakni a táskát. :D

Neten amúgy nagyon sok lista van fent még személyre is tudod szabni.

2018. ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Próbàld ùgy felfogni, hogy muszàj tùleani rajta, ìgy is-ùgy is, ha nyugodt vagy ha ideges akkor is. Ès akkor màr jobb higgadtnak maradni, mert az idegessèggel csak lassìtod a folyamatot.

Nekem is nagyon fàjt a vajùdàs meg főleg, de minden fàjàsnàl arra koncentràltam h nagyon mèly levegő ès egyàltalàn ne feszìtsem meg az izmaimat. 5 òra alatt meg is lett a babòcàm, a szülèsznők is mondtàk, hogy nagyon gyorsan nyìltam, ès haladt a pici kifelè, nem is szamìtottak rà, hogy ilyen szèpen halad majd. Szòval, èn azt tanàcsolnàm, hogy amennyire csak birsz pròbàlj nyugodt maradni, persze hogy nem lehet 100%-ig, de ne a fèlelem legyen ùrrà rajtad, mert akkor nagyobb az esèly, hogy pokoli èlmèny lesz. Nekem tòbbnyire pozitìv èlmèny maradt. Kìvànom a legjobbakat! :)

2018. ápr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon ,koszonom h irtatok.Elso baba,es semmilyen segitsegem nincs sajnos,igy eleg bena vagyok ezekben.A baratnoim meg kb nem emlekeznek ,h mi kell ,Mar nagyjabol osszepakoltam,meg kell nehany dolog,de igy is mar ket taska van:) esetleg ha van aki a Jahn Ferenc korhazba szult,irhatna ,hogy milyen volt ott,annyi rosszat irtak mar:\jo lenne valami biztato.
2018. ápr. 17. 14:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is féltem, mint mindig mindentől, amit nem ismer még az ember. Ne félj, olyen természetesen megy minden, s ha meg van a drága várt gyermek, elfelejtesz mindent. Ott a szülőágyon mondtam, jöhet a következő..már tudtam mi várhat rám...sajnos nekem nem jöhetett következő, Sok sikert, ne stresszelj, az mindkettőtöknek jobb.
2018. ápr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!