Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek módosították a szülés dátumát az ultrahang alapján? Mikor szültetek?

Figyelt kérdés
Egy héttel nagyobb a baba a méretei alapján. Előbbre hozták a szülés idejét. Holott a menstruációm rendszeres,sőt csak a peteéréses napokon voltunk úgy együtt a férjemmel.
2018. ápr. 18. 17:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
1 hét nem sokat számít, nekem kicsit későbbre rakták uh alapján június 29.-röl, július 3.-ra, aztán június elején született meg 36 hetesen, igazából a 37. héttől a 40.-ig nem is koraszülött és bármikor megszülethet.
2018. ápr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 12 hetes ulteahang alapjan modositottak ketszer is, igaz, hogy nem sokat.

Az elso gyereknel 3 nappal hoztak elorebb (vegul 39 hetesen szultem, szoval meg korabban a modositotthoz kepest is).

A mostani terhessegemnel kesobbre rakjak a kiirast 4 nappal, mert annyival kisebb a baba, mint a mensi szerint kellene lennie. Szinten a 12 hetes meres alapjan.

Ez teljesen realis is, mert valoban kesobb volt az ovulciom.


Amugy pl nekem is rendszeres, 28 napos ciklusom van, ovulaciot figyelem evek ota es evi egy-ket alkalommal tenyleg elofordul, hogy korabban, kesobb van par nappal.


Kesobbi uh alapjan mar hilyeseg modositani, mert akkor mar nem “egysegesen” nonek a magzatok, igy kehet, hogy az egyik 2500 grammal szuletik, a masik pedig 4500-zal...

De ha a 12 hetes merest tenyleg precizen csinalja tapasztalt szonografus, akkor szinte napra pontosan be lehet loni a terhessegi kort.


Amugy meg par napos-egy hetes kulonbseg nem sokat jelent. 38 es 42 het kozott szulni normalis, ha nem avatkoznak kozbe. Ezalatt a kozep 1 honapis intervallum alatt barmelyik napon ugyanannyi esely van a szulesre akkor is, ha a kiiras datuma 100% pontos.


Mennyi idos terhes vagy?

2018. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

36 hetes terhes vagyok. A 12 és a 20.heti ultrahang alapján is egy héttel nagyobb a baba így módosították a szülés idejét.

A 32 ultrahang alapján is egy héttel nagyobb. Kíváncsi leszek a 37 hetes ultrahangon mekkora lesz.

2018. ápr. 18. 18:39
 4/18 anonim ***** válasza:
Én először augusztus 20.-ra voltam kiírva aztán változott lett augusztus 25. Még akkor sem érkezett így szeptember 1.-re írtak ki. Végül augusztus 31-én 39+6- ra született meg
2018. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Módosították nekem egy héttel, mert nagyon nagy kislány volt a pocakban :) és az eredeti szerint született.
2018. ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó be kellett feküdnöd a kórházba? Vagy ilyenkor mi van. Hiszen akkor a módosítás szerint egy hetet túlhordtad.
2018. ápr. 18. 20:05
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem minden UH alapján 1 héttel nagyobb volt a lányom, de sosem módosítottak a dátumon, a dokim azt mondta ez nem jelent semmit, mert minden baba fejlődése egyéni. Végül 36+3-ra született, 2700 grammal és 49 centivel.


A fiammal most vagyok a 22. hétben, a 12. és a 20. heti UH szerint ő is 1 héttel nagyobb, de a doktornőm álláspontja most is az hogy nem módosítunk az időponton, ő inkább amiatt várja korábbra mert a lányom is korábban született, nem UH adatok alapján, de még az is lehet hogy túl fogom hordani, mert minden terhesség és baba más.

2018. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem kisebb volt, mint a számított kora. Ahogy utánakalkuláltunk, az orvosnak lett igaza, aki 7 nappal későbbre írta ki a várható szülést, mint a mestruáció időpontja alapján kalkulált időpont volt. Az orvos által számolt után 3 nappal született meg. (szerintem is neki volt igaza, ahogy utánaszámoltunk itthon) A kórházi papírjaim szerint 42. héten szültem.
2018. ápr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem is módosították, későbbre rakták 1,5 héttel. Menzesz szerint 41+6 hetesen szültem, hivatalosan 40+2, csak nálam nem volt meglepetés, hogy kisebb a baba, mert sokszor volt 37-38 napos ciklusom is (kb 4 ciklusból 1) és egész ciklusban volt együttlét pár naponta. És menzesz szerint 8 hetesen jártam orvosnál, 4 mm embrió volt, úgyhogy az az elejétől nyilvánvaló, hogy fiatalabb a terhesség.
2018. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hettel nagyobbnak latjak,junius 8 ra irtak eloszor ,most majus 24 vagyok ki irva ..
2018. ápr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!