Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik teljesen fájdalommente...

Létezik teljesen fájdalommentes szülés?

Figyelt kérdés
Anyám azt állítja, hogy neki egyáltalán nem fájt a szülés, nem érzett semmit, miután megkapta az érzéstelenítő injekciót a gerincébe. Kétszer szült. Eddig minden ismerősöm azt mondta, hogy borzalmas volt, ordítottak közben, meg akartak halni.

2018. ápr. 25. 14:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Valahol a kettő között képzeld el a valóságot.
2018. ápr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én azt hiszem el, hogy bele akartak halni a fájdalomba. Biztos vagyok benne, hogy ez a világ legfájdalmasabb dolga, rettegek is tőle, sokszor azt álmodom, hogy szülök.
2018. ápr. 25. 14:39
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Fáj persze, de nekem pl. az első nem volt brutális. Az epidurál szuperül hatott.

Másodiknál nem kaptam epit, na az kegyetlen volt, de a halálfájdalomtól az is messze volt.

Anya 2 óra alatt szülte a húgomat, konkrétan nem is érezte a sima fájasokat, csak amikor már a tolók jöttek. Abból volt pár, majd pár nyomás és 10 perc alatt megvolt a tesóm. Ehhez hatalmas szerencse kell :) De tény hogy amikor én szültem, a mellettem levő szülőszobákban ordított 2 kismama is, rohangáltak tőlem hozzájuk folyton a szülésznők és nővérek.

2018. ápr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap épp szülésfelkészítőn jártam, ahol a fájdalomcsillapításról volt szó.

Az elején és a kitolási szaknál nem tudnak adni fájdalomcsillapítót. Az elején azért mert azzal leáll a szülés a végén meg azért mert nem érzed, mikor kell nyomni.


De ha rossz időben, túl későn adnak fájdalomcsillapítót akkor a kitolási szakasznál sincs fájdalom. Viszont ez nagyban hosszítja és nehezíti a szülést.

2018. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Pont így voltam szülés előtt én is.

De aztán itt vagyok, túléltem. Brutálisan fájt, de azért meghalni nem akartam. Vártam, hogy túl legyek. Amikor már elviselhetetlen lett volna a fájdalom, akkor az agyam átkapcsolt minimálra. El nem ájultam, de csak tompán érzékeltem a külvilágot.

Ahogy kint volta fiam, minden rendben volt. A köldökzsinór átvágást már én fotóztam.

A dokinőm úgy térdelte ki belőlem a fiam. Ezt mindenki nagyon-nagyon durvának gondolja, amikor mesélem, nekem nem tűnt annyira annak. Talán mert az emberi agy olyan csodás, hogy védekezik, amikor szükséges. A "belehaló fájdalmat" nem dolgozza fel, nem érzed úgy.

2018. ápr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
Exem nagy baba volt, az anyja meg egy elég picike nő. Valószínűleg ő tágította ki, mert 3 évvel később a húga, aki pici baba volt, csak simán kicsúszott az anyjából, míg várták a mentőt a ház előtt...
2018. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Én is kértem fájdalomcsillapítót, helyette viszont fájáserősítőt kaptam.Az utolsó 2-3 órában már magamnál se voltam, de azért mégsem akartam meghalni :-) Ismerőseid nyilván túloztak, tudod hogy nem tart a szülés örökké és a végén megláthatod azt, aki 9 hónap alatt kifejlődött benned, szinte a semmiből egy szép kis ember.Ez tartotta bennem is a lelket.
2018. ápr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor akartam meghalni, mikor két óra szünet nélküli vajúdás után azt mondta a doki, hogy ez még sokáig fog tartani, még 10-12 óra, mire ebből lesz baba. Akkor azt mondtam, hogy ezt még fél napig nem fogom kibírni, annyira fáj.

Egy óra múlva felsírt a kisfiunk. :D

Érdekes, hogy amint a szülőszékben voltam, és lehetett nyomni, nem éreztem fájdalmat. Azt se, hogy vágtak vagy varrtak.

2018. ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon fájt a vajúdás de nem orditottam. A kitolás már nem fájt. Akinek van energiája orditani annak nem fáj szerintem elèggè.
2018. ápr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
NYilván, nem érzett semmit a gerincérzéstelenítés után, a lábát is levághatták volna, azt sem érezte volna. A szülés fáj. Nem mérvadó, amit anyukád mond, mivel gyógyszeres érzéstelenítés hatása alatt volt. Anyukámat altatták császár közben, elhiheted, neki sem fájt a szülés. Mivel nem volt magánál.
2018. ápr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!