Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházi személyzet közül...

A kórházi személyzet közül hányan vannak jelen a baba megszületésénél?

Figyelt kérdés
Gondolom orvos, szülésznő, gyerekorvos. Ennyi?
2018. máj. 14. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Nálam elég sokan lettek hirtelen. Kb aki mozgósítható volt, mindenki jött (leesett a szívhang, és nem voltam eléggé kitágulva - műtő foglalt).


Gyerekorvosra nem emlékszem, de nővérke volt 2 is.

Összesen lettek vagy 10-en, de nem érdekelt, csak legyek túl rajta, és legyen minden ok.

2018. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam minden rendbdn zajlott,2 szülésznő volt velem,egy szülészorvos,meg mire a lányom megszületett megérkezett a gyerekorvos.
2018. máj. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A szülésznő és az orvosom. Az első szülésnél a neonatológus is jött a végén, hogy elvigye a babát vizsgálatra, de a masodiknál nem volt ilyen, ott később vizsgálták csak.

De szobatársaimnak komplikált szüléseik voltak, 4-5-en is bent voltak, bár annyian úgysem fértek oda de pl. egyik szobatársam mesélte hogy annyira ordított, hogy 2-3 szülésznő is átrohant hogy mi van, tudnak-e segíteni.

2018. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a körülményektől függ. Első szülésemnél (full problémamentes terhesség, szülés, semmi komplikáció) a szülésznő és az orvosom, kalap-kabát. Második viszont a 28. hétben elfolyt magzatvízzel indult, mentő,legközelebbi PIC,tök idegen kórház, orvosok, sürgősségi császáromnál én nem számoltam hányan voltak és kik, de gyakorlatilag szerintem szinte majd mindenki, aki akkor az osztályon elérhető ésépp nélkülözhető volt, a PIC-ről is személyzet, ez is már 8 éve volt, de alsó hangon is bent volt a műtőben vagy 10-12 fő minimum.
2018. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szülésznő és az orvos volt. Csecsemős és gyerekorvos nem volt, azok csak később nézték meg a babát, miután 2 órát velünk töltött.
2018. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét lányom születésekor ketten voltak, az elsőnél azt hiszem 2 szülésznő, a másodiknál egy szülésznő és egy fiatal srác, ő nem tudom milyen beosztásban dolgozott, csak arra emlékszem, hogy segített tartani a lábam kitoláskor, mert én már nem bírtam :)
2018. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Oktatókórházban a hallgatók is jelen lehetnek. Ha normálisak, megkérdezik, hogy beleegyezel-e és ha nem szeretnéd, kimennek. De aki oktatókórházban szül, az elvileg tudja, hogy ez ezzel jár. Egyébként orvos, szülésznô általában.
2018. máj. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem csak a szülésznő volt bent, a tolófájásoknál már jött szülész orvos is. Mire megszületett a fiam, addigra ott volt egy csecsemős nővér, meg volt még valaki, szerintem valami ápoló, de rá nem is nagyon emlékszem, csak érzékeltem, hogy ő is ott van.

Császárnál azt hiszem többen vannak, de erről nincs konkrét tapasztalatom.

2018. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan, nálam nagyon sokat.


Összesen 6 orvos fordult meg nálam szülés közben. Konkrétan 2 volt velem a szülőszobában, ebből 1 maradt és jött hozzá másik 2 a műtőben (és előtte más indított és más repesztett burkot). Ott volt a szülésznő, itt-ott besegítettek osztályos ápolók. Volt gyerekorvos, csecsemős nővér, és persze amikor vittek a műtőbe aneszteziológus és a műtős személyzet (nem tudom, hogy 2 vagy 3 műtős volt-e ott)

2018. máj. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Komplikációmentes szülésnél szülésznő és/vagy orvos (ez személytől és kórháztól függ). A születés után neonatológust hívnak, ő vizsgálja meg a baba életjeleit, egészségét. Ha nincs gond, akkor ez 2-3 perc, aztán vissza is adják - majd a csecsemős nővér átviszi a gyermekágyas részlegre.


Én szintén beleszaladtam néhány komplikációba, így két orvos meg nagyjából 10 ember volt jelen. Amíg a vajúdás normál mederben haladt, kettesben voltunk a férjemmel, néha bekukkantott a szülésznő vagy az orvos, de hallótávolságban voltak mindketten. Amikor beindultak a tolófájások, akkor mindketten bejöttek. Segítettek pozíciót váltani, guggolásból felhúztak (nem tudtam volna segítség nélkül felállni), stb.

Aztán gyanús lett, hogy erőlködök, de nem történik semmi. Felfektettek az asztalra, doki benézett, leemelte a telefont a falról, aztán özönlöttek az emberek, mert elakadt a szülőcsatornában. A két orvos összedolgozva szedte ki. A sajátom vákuummal húzta, a másik fentről, alkarral kifelé préselte. Szerencsére a gyors beavatkozásnak köszönhetően megúszta az oxigénhiányt, én repedtem csak elég sok helyen, de utána műtőben visszavarrogattak mindent. Az altatás alatt meg kipihentem a szülés fáradalmait. (Nekem a méhlepényem is vicces kedvében volt és egyáltalán nem vált le, ezért altatásban "abortálták", nehogy elvérezzek)

2018. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!