Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nektek hány hetesen+naposan...

Nektek hány hetesen+naposan csinálták a programozott császárt?

Figyelt kérdés
Nekem is az lesz, holnap tudom meg az időpontot, hogy mikor akarja megcsinálni. Most 36+5 hetes vagyok és be vagyok tojva, már nemsokára itt az idő. Baba 3300 gramm körül van ultrahang szerint. És szeritetek van ilyen hogy választhatok hogy 38 vagy 39 héten legyen? Mert ha igen akkor okosabb lenne a 39 hetet megvárni hátha magától is beindul a dolog nem?
2018. máj. 17. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem 39 hetesen lett volna, de 1 hettel hamarabb elfolyt a magzatviz, igy hamarabb lett... :D
2018. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

De ha magától is beindulhatna, akkor miért kell progicsászár? Miért nem várod meg, hogy magától beinduljon?

Progicsászárt általában orvosi indikációra végeznek, azaz ha bármilyen egészségügyi okból el kell kerülni, meg kell akadályozni, hogy a folyamat magától beinduljon.

Mondjuk súlyos szem- vagy gerincbetegség esetén, esetleg többedik császár után, amikor a heg nem bírna egy újabb vajúdást.

Nekem pl. a harmadik szülésem sajnos biztosan császár lesz, ugyanis a két eddigi császáromból a második előtti vajúdáskor (3 éve) megnyílt az első császárból származó hegem. A harmadiknál feltétlenül el kell kerülni, hogy egyáltalán magától beinduljon, mert félő, hogy nem bírna a hegem egy következő vajúdást. Pedig mennyire jó lenne erre a babára is közösen (a babával) a vajúdással felkészülni!

Neked miért kell progicsászár?

2018. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem azert kell mert masfel eve surgossegi csaszarom volt 28 hetre es hosszaban vagtak a mehem. Ez mas mint a sima vizszintes, sokkal nagyobb a hegszetvalas eselye raadasul minden forumot vegigolvastam kulfoldit is es ilyen heggel soha nem engedik a vbac-ot sajna.
2018. máj. 17. 14:35
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehat nem vajudhatok es szulhetek viszont arra gondoltam a babanak meg megiscsak jobb lenne ha nem csak ugy hirtelen kikapnak az anyamehbol hanem magatol beindulna legalabb aztan csaszar.
2018. máj. 17. 14:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, egyetértek, a babának valóban jobb. Én pont ezért kértem a dokimat az előző császárom után a második szülés indításakor, hogy hadd vajúdjam. Engedte, de szigorú monitor alatt tartott. Így vette észre, hogy nagy lehet a baj, azonnal rohantunk a műtőbe, ahol kiderült, hogy egy szakaszban már szétvált a heg. Akkor azt mondta, a harmadiknál már a vajúdást sem engedi. Nagyon sajnálom, mert a babának és nekem ia szükségem lenne a vajúdásra, de megértem, szerintem felelős döntés.
2018. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39+6 pont egy nappal a kiírt idő előtt.
2018. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

De ha tudod, hogy nálad extra nagy a kockázata a vajúdásnak, ugyan miért is akarsz vajúdni?? Nem értem!

A gyerekedek nem lesz baja attól, hogy "csak úgy kikapják", neked viszont lehet, ha szétnyílik a heged...

2018. máj. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
En 38 hetre vagyok kiirva.
2018. máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

38+4 naposan.3.csaszar volt.az elozonel 8 napot tulhordtam,vajudtam is.akkor meg semmi gond nem volt.

De a 3.nal mar nem lehetett.es igy is volt jo,mert a hegem lehelet vekony volt.nem birt volna par fajast sem talan.

A gyerkocot ugyan megviselte,az elso 24 orat inkubatorban,megfigyelesen toltotte,oxigen tamogatassal.nem tudott olyan gyorsan atalni a kinti letre,es legzeselegtelensege volt.

Semmi komoly,csak a biztonsag kedveert,es,hogy neki a legjobb legyen volt inkubatorban.

En sem kockaztatnam a helyedben,hogy a mindenkepp vajudni szeretnek miatt akar neked,akar a babanak gondja legyen.

Az orvosom meselte,hogy volt egy kismamaja.a 2.babaval volt terhes,az elso csaszar volt.semmi nem utalt arra,hogy gond lenne.megis egyik ejjel erzett egy hatalmas rugast,majd omlott belole a ver.mire a mento kiert a baba halott volt.kikerult a hasuregbe.anyukat az utolso pillanatban toltak a mutobe.

Tulelte,de a mehet ki kellett venni.

En tuti nem kockaztatnek.

A heg vastagsaga egyaltalan nem allapithato meg biztosra a terhesseg alatt.uh-val sem!max tippelnek valamit,ahogy a baba sulyat,meretet is csak tippelik.

2018. máj. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne martirkodj feleslegesen, a gyerek az elso, es nem veletlen lesz az a programozott csaszar!!
2018. máj. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!