Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik programozott császárral...

Akik programozott császárral szültek: Mit vittetek be magatokkal a kórházba befekvéskor?

Figyelt kérdés

Júniusi szülés lesz programozott császárral és az a kérdésem, hogy a kórházi csomagba mi az, ami feltétlenül kellett, amire tényleg szükség volt a mamának és az újszülöttnek?


Kérem, hogy csak olyan válaszoljon, aki már szült így és tudja, hogy mi az, ami feltétlenül szükséges! Köszi!



2018. máj. 25. 11:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Jó tanácsok is érdekelnek, hogy mire érdemes figyelni, hogyan lehet a legkönnyebben átvészelni az egészet! Köszi!
2018. máj. 25. 11:53
 2/5 anonim ***** válasza:

A programozott császár nem különbözik attól, mint hogy szülni mész be, csak lehet, hamarabb vagy bent egy éjszakát (plusz egy bugyi:)) és x. órától már nem ehetsz.

A többi meg a kórháztól függ. A legtöbb helyen van havonta szülésfelkészítő előadás, ahol adnak még listát is vagy lediktálják - érdemes megnézni a választott kórház honlapját. Valahol a babának mindent adnak (ruhát, kencéket, pelenkát), sőt a mamának is kincstári a hálóing jár és legalább a vajúdáshoz a betét, de kerítenek mellszívót, bimbóvédőt is, ha kell. Valahol meg mindezt vinni kell vagy helyben fizetni érte. Én két sima budapesti állami kórházban szültem (mindkettő programozott volt, csak az egyikkel előtte hetekig bent feküdtem, a másikkal meg nem várta meg a baba az időpontot és vajúdhattam kicsit) és nagyon más volt a kettőben szinte minden: a modernebbikbe kellett vinni mindent, sőt apának külön steril ruhát kellett megvennie, míg a másikban kötelező volt mindenből a kincstárit használni.

2018. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi az a "kincstári" ?
2018. máj. 25. 12:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom a "kincstári" a kórházit jelenti :)


Én sima szülésre készültem, de császároztak végül, viszont tökéletrs volt a szülőszobai cuccom, nem hiányzott különösen semmi.


Következő program császár lesz, nem hiszem, hogy teszek be valami extrát, ha befektetnek előttr akkor plusz ruha, bugyi kell esetleg.

Meg betétből nem veszek annyit (a vastag tenából), mert alig véreztem után, így elég lesz kisebb.

Meg ne 2 részes pizsamát vigyél, csak hálóinget. Sok császárost láttam nadrágos pizsiben kinlódtak, nyomta a hasukat, nehéz volt lehúzni/ felvenni a fájó seb miatt.

2018. máj. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell masabb dolog mint ha siman szulnel. Majd az orzobe par dolgot vihetsz fel. Erdemes telefontoltot, telefont, vizet berakni + papucs, ruhanemu.

Egyaltalan nem veszes szerintem. A fajdalom se, es a felepules se. Szerintem gyorsan gyogyul.

II-es noin a babanak nem kell semmi ruha csak majd hazavitelkor. Csak egyeb holmik kellenek nekik. Pelenka, popsitorlo stb..

2018. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!