Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy császár után alapból...

Egy császár után alapból császár lesz a következő is, vagy van esély a természetes szülésre?

Figyelt kérdés
A vbachoz olyan dokit kell keresni, aki támogatja, vagy pedig alapból természetesnek indul?
2018. máj. 31. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen.Császár után sokan szülnek hüvelyi úton.Érdemes olyan orvost keresni aki támogatja,mert sok orvos van,aki alapból császározza azt,akinek volt már császárja.
2018. máj. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

nem feltétlen de nagy rá az esély.

Nekem a 2.is császár lett,de nem rögtön hanem hagytak időt hogy természetesen szülessen,de nem jött össze.

De arra is sok példa van hogy sikerült természetes úton szülnie az anyának

2018. máj. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb doki fél a műhiba pertől, ha véletlen valami komplikáció lenne, ezért választják sokan helyből a császárt (orvos), mert nem akarnak kockáztatni.

Ha vbac-ot akarsz, keress egy orvost, aki támogat abban, hogy megpróbálhasd.

2018. máj. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2006-ban császárral szültem a kislányomat, 2009-ben a kisfiamat simán minden gond nélkül.2015-ben a kisebbik fiamat olyan simán hogy alig értünk be a kórházba, tehát van esély rá
2018. máj. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
4es vagyok miért lettem lepontozva???
2018. máj. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor van esélyem! :) nagyon félek egy újabb császártól.
2018. máj. 31. 10:26
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Van esély, de már nagyobb a császárra, mintha nem szültél még volna. Egyrészt közrejátszik, hogy sok kismama kéri (azt már ismerik, félnek a másiktól, minek rongálni az ajtót, ha már van ablak... és hasonlók:)) és a dokik másodszorra jobban belemennek, mert van mit írni a papírra ("a méhtesten előzetesen végzett műtét miatt"), másrészt ugye sokszor ugyanaz az ok fennáll másodszorra is (pl. téraránytalanság, anyai krónikus betegség/állapot), harmadrészt a hegszétválás veszélye miatt nem is hagyják sokáig vajúdni az anyát. De meg lehet, érdemes beszélni és szerintem ma már a legtöbb doki partner, mert mindig szidják a kórházakat, hogy túl sok a császár (és az többe kerül az államnak). Tehát ha nincs ezúttal akadálya és szépen halad a szülés, akkor meg lehet próbálni, sokaknak sikerül.

Én úgy voltam vele, hogy szerettem volna, de persze féltem is, melyik a jó döntés, mert bár szükséges olt az elsőnél, komoly következményei lettek. Megbeszéltük a dokival, hogy a 40. hétnél tovább nem várunk (kaptam programra időpontot), de ha előbb elindul és szépen halad, kap egy esélyt. Előbb indult, elfolyt a magzatvíz, de 8 óra múlva sem tágultam semmit, így újra császár lett - de ezúttal szövődmények nélkül, úgyhogy minden jó, ha vége jó :)

2018. máj. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Baratnom 2. szulese surgossegi csaszar volt labtartasos fekves miatt, tamogato orvos mellett megszuletett alig tobb, mint egy evvel kesobb a 3. (meglepi) babajuk termeszetes uton. Baratnom felt a huvelyi szulestol, nehogy gond legyen a heggel, mivel olyan kozel volt a ket szules egymashoz, de az orvosa biztatta, es igy sikerult neki.
2018. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszo Nektek! :) Még csak tervezzük a tesót, nekem nagyon rossz élmény volt a császár, de nem azért, mint sokakbak, hogy kudarcként élik meg. Nekem sajnos ami létezik komplikáció, az megvolt, 5 napig nem is láthattam a babámat. :(
2018. máj. 31. 15:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Leginkább orvosfüggő. Van a Facebookon VBAC csoport, ott sok infót lehet találni, sokat segíthet.

Én is a másodikat szeretném most természetes úton. Nekem farfekvés miatt lett programcsászár az első, nem volt belőle semmi bajom, de kihagynám a hetekig tartó nyomi mozgást meg hasonlókat...

2018. máj. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!