Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magzatvíz elfolyása után,...

Magzatvíz elfolyása után, miért nincsenek fájások?

Figyelt kérdés
Üdv. Párom második kisbabánkkal most június 27.-re van kiírva, de 12.-én reggel 5-kor arra ébredt, hogy elfojt a magzatvíze nagy mennyiségben hirtelen. Fájásai nem voltak, de egyből bementünk a kórházba. Ott megállapították, hogy tényleg szinte mind elfolyt. Kapott injekciót ami beindítaná a fájásokat, de ő most semmit nem érez. Azt érzi, hogy a baba mozog, de fájásai nincsenek. Az utóbbi napokban, hetekben igen inzenzív görcsei voltak, vagy egy pontban fájt neki nagyon, de mára azok is elmúltak. Az orvosok szerint nincs probléma, de meddig lehet így elhúzni egy szülést, amíg még nem veszélyes, mikor folyamodnak csárszár metszéshez? Erről nekünk semmit nem mondanak. Csak kicsit félünk, mert az első babánknál a magzatvíz elfolyásával a fájások is megkezdődtek és 8 óra elteltével megszületett a kicsink. Elég érdekes és most csak várunk.

2018. jún. 12. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kórházban nem vártak többet 6 óránál ha elfolyt a magzatvíz
2018. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Alexa890610 ***** válasza:
100%

Nekem este 9-kor elfolyt a magzatvíz, de nem jöttek a fájások.

Bementünk a kórházba, ahol fertőzés ellen kaptam 2 injekciót és azt mondták várjunk.

37+3 napos terhes voltam ekkor, tehát nem akarták siettetni a dolgokat.

Másnap reggel 8:15-kor kaptam oxitocin infúziót.

6 óra múlva meglett a kisfiam.

2018. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden 12 óránál nem várnak többet, ha nincs tágulás, nem indul be a szülés, akkor 12 óra után irány a műtő. Szülésznőtől hallottam, hogy a legrosszabb verzió, ha elfolyik a magzatvíz, de nincs fájás, nyílás, abból nagyon nagy eséllyel császár lesz. Egyébként ha az lesz, akkor az lesz, nekem kettő volt. Biztosan figyelik a babát folyamatosan CTG-vel, ha nem lenne jól, már kikapták volna.
2018. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi kornyekunkon egy napot varnak, kozben adnak antibiotikumot, hogy az esetleges felszallo fertozeseket kivedjek (a burokrepedes miatt).

De 24 oran velul semmilyen inditas nincs, ha a baba es a mama rendben van.

Azutan inditas oxitocinnal aprankent, ha nem megy, akkor csaszar.

Itt elegge vaginalis szules partiak (szerencsere), igy az eselyt megadjak.


Egyebkent nekem is igy volt es rasegites nelkul indult be a vajudas hirtelen es szepen, erosen vajudtam 4 orat, majd megszultem.

2018. jún. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Eltero ebbena korhazi protokoll. A magzatviz ujratermelidik, ha nagy mennyisegben tavozott hirtelen, akkor meg nem volt a baba feje teljesen beilleszkedve, azota beilleszkedhetett, es a magzatviz is ujratermelodhetett. Mikor neztek utoljara ultrahangon? Korhaztol fugg, hogy 12 vagy 24 orat varnak. Erdemes lenne setalnia, ennia, innia, ha a ctg-n a baba szivhangjat rendben talaltak. A ctg sem mert fajasokat egyaltalan? Van, hogy egesz eroseket sem feltetlenul erez a kismama, 2. gyereknel foleg.
2018. jún. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem hajnal 3 kor folyt el a magzatviz egy része. Fájásaim nem voltak. A kórházban vártak reggel hétig hátha addig történik valami. Közben antibiotikum injekciót a fertőzés veszély miatt. Reggel hétkor beadták az oxitocint. Onnantól felgyorsultak az események. Délelőtt 10-re meglett a baba. Mondjuk nekem 2 ujjnyira nyitva volt a méhszájam szülés elött másfél hete
2018. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket. Gondoltam leírom, hogy 12 órakor meg lett a pici. Kapott a párom injekciót, hogy legyenek fájásai, de 10óráig nem volt semmi. 11-körül kezdett nagyon fájni neki és délre meglett. Megállapították, hogy idő előtti burokrepedés volt, lett volna még vissza 2 hete időpont szerint. Dunaújvárosban szült, de teljesen rendesek voltak vele.
2018. júl. 1. 15:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok, jó egészséget nektek!😊
2018. júl. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó egészséges kiscsalád!
2022. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!