Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés? Mennyire fog fájni?...

Szülés? Mennyire fog fájni? Gátmetszés fáj?

Figyelt kérdés

Júl 1 re vagyok kiírva

Tapasztalatokat tudnátok írni?

Mikor kell indulni a kórházba?

1.gyermekemet várom

Apás szülés lesz

28/n


2018. jún. 19. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

Fog fájni de ha nem az a tipus vagy aki belehal egy kis fajdalomba akkor valahogy kibirod majd

amugy sem a fajdalom fog erdekelni

a kórházba szerintem csak akkor fektetnek be ha már elkezdődtek a vajúdással járó fájdalmak azaz tágulsz ki

2018. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Ezt mindenki másképp éli meg.


Èn egy elég mozgékony mindten kiprobáló nö voltam. Ès a terhességet nagyon nehezen éltem meg. Nagyon akart baba volt, de még is kín volt a 9 hónap. A szülés viszont mennyei. 4 óra és nagyon gyors, még epidurálist sem kaptam, mert nem volt rá szükségem. A gyermekágyi idöszak sem volt túl fájdalmas. Viszont a szoptatást utáltam, és kegyetlenül fájt, így 3 hónapig bírtam csak, és legjobb volt az, hogy abba hagytam.


Korházba érezni fogod mikor kell indulni. Ha elfolyik a magzatvíz akkor lehet menni, vagy ha erösebb 5 perces fájások vannak. Nekem mindkét szülésemnél csak 3 perces fájások voltak.


Èn a gátmetszés éreztem és fájt is, és az össze varrás is. Föleg a második gyereknél fájt a varrás nagyon. (habár ott nem vágtak)

2018. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Majd ha odakerülsz eldől...nekem elfolyt a magzatvíz egy része kb nulla jósló fájás után...utána sem nagyon volt, hiába oxitocinoztak...úgyhogy császár lett a vége/muszáj volt, túl kevés volt a magzatvíz nem tágultam és így is 12 óra után műtöttek, belegabalyodott a köldök zsinórba is addigra/...természetesen szerettem volna szülni, de nem jött össze a császár után nem is olvasgattam/érdeklődtem...ezzel csak azt szeretném írni, hogy majd az élet eldönti, miként alakul....nem azzal leszel elfoglalva ott abban a percben, hogy jaj de fáj, hanem, hogy minél hamarabb meg legyen a pici...mikor megszületett és megszülöd a méhlepényt is és 'rendbe raknak' csak azzal leszel elfoglalva, hogy a gyermeked ott lesz veled...én nem is emlékszem arra pl odalent mit csináltak az orvosok...mikor kivették megmutatták gyors léptekben és onnantól csak 'ráfigyeltem'azt hallgattam, hogy sír, rendbe rakták lemérték...aztán visszahozták felöltöztetve és akkor kapta élete első pusziját tőlem/borzasztó volt, hogy nem tudtam megölelni/

Ha nálad gátmetszésre kerül a sor azt fogod a legkevésbé fájdalmasnak érezni...beszéld meg az orvossal, hogy gátvédelemmel szeretnél szülni, lehet kapni gátmasszázs olajat és igyál málnalevél teát...könnyű szülést☺

2018. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

A gatmetszes nekem fajt, utana odemas lett, menni sem birtam hetekig normalisan, meg 2 ev utan sem ugyanolyan, mint volt, raadasul indokolatlan volt. Ajanlom a Vajudastamogatas mindenkinek c. konyv erre vonatkozo reszet, ha a kitolasi poziciot te valaszthatod meg, es nem fekszel, nincs iranyitott nyomatas, a baba pedig nem farfekveses kisfiu, akkor NEM indokolt, ne hagyd, utasitsd vissza, es meg elore szolj, ne ird ala a korhazi papiron, hogy beleegyezel, csak ha eletmentesrol van szo. Majd jonnek azzal, hogy a vagas meg mindig jobb, mint a repedes, ez KAMU, es nincs is koze a kettonek egymashoz, ahogy az inkontinenciahoz sem, egy karos gyakorlat a gatmetszes. Nekem megkeseritette a babaval toltott elso heteket.


A szules onnantol fajt, hogy hagytam a kulso beavatkozast. Ne engedj oxit, es csak a kitolas elott menj be a korhazba, ha nem akarsz beavatkozasokat, amik konnyen vezetnek csaszarmetszeshez. Ajanlom a Minden a termeszetes szulesrol facebookcsoportot.

2018. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogy mennyire fáj az egy részről egyértelmű: nagyon. Másrészről nagyon sok mindentől függ. Nekem indítani kellett a babámat mert túlhordtam és nálam az oxitocintól a zseléig minden játszott. Hogy őszinte legyek volt 3 óra amikor én nem voltam magamnál, alig lehetett velem kommunikálni és tényleg azt hittem ott halok meg. Ez a vajúdás utolsó szakasza volt egybefüggő fájásokkal. A tolófájások már teljesen mások, ott már van "értelme" a dolognak és ott már nagyon szeretnél túl lenni ezen, olyan erőt ad amit nem is tudtál előtte hogy benned van. Utána pedig amikor kint van a baba nem legenda hogy azonnal abbamarad a fájdalom és mindent elfelejtesz hanem tényleg így van. A kezedbe adják a kisbabádat és onnantól kezdve úgy érzed hogy ez teljesen megérte.

Gátmetszésre nálam nem került sor mert gátvédelemmel szültem, kérdezd meg a szülésznőt van-e erre lehetőség.

Ha apás szülés lesz az szuper, az én férjem imádta hogy ott lehetett és nagyon lelkesen és büszkén szokott mesélni róla. Sokat tud neked segíteni borogatással meg egyebekkel. Az enyém szegény még úgy is hősiesen ápolgatott hogy hozzá se szóltam és nem lehetett velem értelmesen beszélgetni.

Hogy mikor kell indulni a kórházba azt sajnos én nem tudom indításos anyuka lévén de hidd el hogy sem a magzatvízelfolyást sem a fájásokat nem lehet semmivel sem összekeverni.

2018. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem sokáig tartott, fájással indult.

Akkor indultunk a kórházba amikor egyértelmű volt, hogy óráról órára sokkal több összehúzódásom volt mint előző órákban.

Egyáltalán nem volt szabályos, 8, 3, 5, és 2 percesek voltak váltakozóan. Úgyhogy én a sűrűségét néztem.


Kórházban előkészítés aztán vajúdó szoba majd amikor a szülésznő úgy látta, szülőszoba. Oda már bejött a párom is.


Onnantól pedig telik az idő. Nekem lassú és hosszú szülésem volt, de a gátmetszést pl meg sem éreztem. Ahogy a végén a varrást sem. Tényleg semmit sem éreztem, nagyon el voltam zsibbadva.. Egyedül a cérna vagy mi húzását éreztem.


Erre nem tudsz felkészülni. Minden test és minden szülés más.

Én csak amiatt meséltem, hogy lásd, nem minden esetben fájnak bizonyos dolgok. Nekem a legkellemetlenebb a katéter volt, mert hogy szülés után nem tudtam pisilni.

2018. jún. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon fáj a szülés de ez egy olyan fájdalom amit nem lehet mihez hasonlítani.

Azt el ne hidd, hogy olyan mint a menzesz görcs csak erősebb, köze nincs hozzá.


Ne parázz rá.Az a baba ki fog jönni valahogy, segítenek.


Ha nagyon félsz kérj gázt vagy epidurált.

Én gázt kértem kaptam, anélkül el se tudom képzelni, hogy kibírtam volna.


A gátmetszést nem éreztem, a varrás kellemetlen volt.

2018. jún. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma hajnalban megérkezett kislányunk!☺️
2018. jún. 21. 13:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Jó babázást. :)
2018. jún. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok❤Jó egészséget és sok örömöt kívánok nektek😊❤
2018. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!