Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért mondják a szülés megindu...

Miért mondják a szülés megindulásánál olykor a szülésorvosok, hogy "még ne toljon" ha egyszer érzem, hogy a babám már tolja magát?

Figyelt kérdés
2018. jún. 20. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert még nincs teljesen kinyílva a méhszáj, és nagyobb belső varrásra lehet szükség.
2018. jún. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, még nincs 10cm a méhszáj és ha beletol a nő, berepedhet a méhszája.
2018. jún. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Uhh..szerencsére erre nem volt szükség!

Köszönöm :)

2018. jún. 20. 18:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem első babanal pont ez történt, mondták hogy még picit várjak de hát olyan erős fájásom volt és a baba is nagy volt 3900 gramm, hogy az istennek nem tudtam visszatartani. Ennek a következménye lett a mehszaj és a hüvely fal vegigrepedese ami nem kis varrassal járt.. Másodiknál már figyeltem erre, de halisten ott már nem volt gond.
2018. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elso gyerket is gatvedelemmel szultem mar, nagy is volt. A kitolas kozel egy ora volt es gyakorlatilag a nagy reszeben varnom kellett es elsohajtozni a fajast. Ha lassan halad ki a baba, szinte milimeterenkent, akkor tobb ideje van a mehszajnak es a huvelynek aprankent tagulnia es “alkalmazkodnia”, mintha hirtelen csiszna ki. A 37-es fejlorfogathoz alkalmazkodasra volt szukseg boven. :D


A masodik babanal sajnos kaptam oxitocint, tobbet es tovabb, mint kellett volna. Hirrelen jott az elso tolofajas es nagyon eros volt, szolni nem tudtam, se visszatarttani. A gyerek feje mar azelott athaladt a mehszajon, mielott annak teljesen eltunt volna a pereme. Az elso fajas utan nagyon nehezen, de sikerult lelassitani, igy ismet ment a gatvedelem.

De sajnos a mehszajam szetrepedt, varrni kellett.

Nah, ezert fordulhat elo, hogy hiaba jon a nyomasi inger, meg varni kell egy kicsit.

2018. jún. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még így utólag sem tudom, hogyan tudtam volna visszatartani, úgyhogy le a kalappal akinek ez sikerült! :)
2018. jún. 20. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!