Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mit raktatok a kórházi...

Ti mit raktatok a kórházi csomagba? Nem szeretnék fölösleges dolgokat vinni magammal ha nem muszáj

Figyelt kérdés
Szolnokon fogok szülni ,37hkm Az előző védőnőm azt mondta hogy vigyek mellszívót, aztán költözés után az új védőnő azt mondta se cumisüveget se mellszívót se cumit ne próbàljak meg vinni ...

2018. jún. 28. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hálóing,köntös,tisztálkodási,pelenka,textil pelenka,cumi,evőeszköz,pohár,törölközők,fehérneműk,vatta,betét,gézlap..37hkm
2018. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a kórházat mit kérnek ahol én szültem nem kellett a babának ruhát vinni pl. de van ahol kérnek. Ne a védőnő szabja meg mit vigyél be,ha akarsz vigyél cumit. ☺ Túl fontoskodóak ezek a védőnők tisztelet a kivételeknek.
2018. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én első babánál nem készültem mellszívóval, nagyon megbántam, másodiknál elsőkörben került be a táskába, fertőtlenítő folyadék tárasáságában. Ha sikerült fejni, azt kiskanállal adtam neki. Cumit semmiképp.

Hosszú lenne mindent leírni, átolvastam pár listát a neten, és saját igény szerint állítottam össze. Itt pl nem kérnek semmit a babának, minden kórházi. Ami talán nem népszerű, az az, hogy több sötét kistörölköző helyett jobb eltenni egy guriga papírtörlőt. Tusolás után, amíg törölközöl, beteszel a lábad közé párat, így nem kensz össze mindent, és mehet a kukába.

2018. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is támogatom a mellszívót. A fiam annyit aludt a kórházban, hogy semennyire nem indult be a tejem és majdnem bent is tartottak minket, hiszen emiatt nem is evett ugye.


Legközelebb viszem a kézi mellszívót és megindítom magamnak ha a tesó is lusta lesz az első napokban. Megjegyzem, nem is sikerült rendesen beindítani a tejem, mert mire kijött az aluszékony sárgaságból a fiam, addigra már harcolni kellett, hogy meglegyen a mennyiség ami kell neki. Úgyhogy igenis fontos az első napokban a szopi - vagy a fejés.

2018. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amit én vittem:

2 hálóing (egyik kuka is lett), sok teli popsis bugyi, 2 csomag Tena Lady vastag inkontinencia betét (simán elfogyott), tisztálkodó cuccok, alapvető szükségletek mint fésű, fogkefe, fogkrém, hazamenős ruha..

Babának pelenka, hazavivős ruha - kórház adott ruhát a 3 napra -, popsi törlő, textil pelus a feje alá.

Cumi tényleg fölösleges. Mi a második héten adtunk neki először cumit, addig meg annyit aludt, hogy nem is volt rá szükség. Altatáshoz sem, hiszen szinte egész nap aludt.

2018. jún. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amit én vittem: mellszívót, cumisüveget, bimbóvédőt, cumit a mi kórházunkban nem preferálták így hiába vittem nem mertem elővenni de nem is volt rájuk szükség egyébként, ügyesen szopizott a lányom és hamar beindította magának.

Hálóing, köntös, tisztálkodási dolgok, ruha, iratok. Bimbóvédőkrém, Víz! Sok! Tena Pants eldobható bugyi, Zewa nedves wc papír (utóbbi négy a legjobb barátom volt).

Azt hogy a babának kell-e ruha, pelus arra érdemes rákérdezni a kórházban. Nálunk mindent vinni kellett de pl pelust végül adtak így nem használtuk.

2018. jún. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Haloing,törölközö,papucs,köntös,evöeszköz,wcpapir,betét,fertötlenitö kendö,textil pelus,pelus,bimbovédö-krém...

Másnap hozta a férjem a mellszivot ugyanis nem akart szopizni a baba, azzal inditottam be a tejet. (Sárga lett)


Én ami fölösleges volt,azt mindig hazaküldtem illetve ami kellett behozták aktuálisan.

2018. jún. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kórházaknak sokszor van listájuk, esetleg próbálj meg rákérdezni.

Amúgy ha valamit nem teszel be, majd beviszi a férjed szóval nem kell túlparázni. :) Én az elsőnél egy rakat felesleges cuccot becipeltem magammal, tényleg érdemes a kórháztól érdeklődni. Nálunk pl a bimbóvédő, saját mellszívó, saját cumisüveg nem volt megengedett, akinek kellett annak adtak kórházit (kivéve a bimbóvédő mert azt ellenzik).

2018. jún. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy me ne próbálj vinni bármit is?!:D Mert mi lesz, csúnyán néznek?


Én ezeket vittem:

-3 hálóing

-1 melegítőszett

-3 póló

-piperecsomag (itt ugye kinek mi, én pl. vittem egy pár alap sminkcuccot is)

-fehérneműk, zokni (bugyiból nem tanga)

-intim betét

-Terhességi mappa, iratok

-nedves törlőkendő

-telefontöltő

-papucs

-köntös

-hasleszorító

-a babának textilpelus, takaró, ruha

2018. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hálóing,bimbóvédő,mellszívó,zokni(szülésznőm mondta mert hideg lesz)pipere holmi (nem részletezném alap dolgok) wc papír, papír wc ülőke (rossmanban lehet kapni)pelenka! (Van olyan kórház ahol x db a limit és nem adnak többet) haskötő/szorító, nasi, víz, szívószál (ha császároznak nehezebb felülni/erőlködni) szint úgy ha császároznak akkor vidd be egy köntösödnek a kötőjét segít a felülésben ha kikötöd, papucs 2 párt tanácsos 1 fürdéshez hogy ne csússz el és 1 kényelmes amiben sétálgatsz,nedves törlőkendő,van aki visz be ruhát a babának hogy ne a kórháziban legyen (lehetséges ha olyan helyen vagy vagy egyéb miatt de eltűnik szóval inkább csak hazahozósnak vigyél / vitess be) textilpelust is vigyél (2-3 db) eldobhatós bugyi,betétek (inkább többet) ja és szagtalan / enyhe illatú dezodort , tusfürdőt használj mert zavarhatja a babát az agyonillatosított kenceficék,hajcsat /hajgumi, könyv,telefontöltő,fájdalom csillapító,esetleg egy kispárna,zsepkendőt,evőeszköz,szalvétát,zacskókat,szappant.
2018. júl. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!