Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az anyatermeszet ugy...

Ha az anyatermeszet ugy talalta ki a noket, hogy egy bizonyos lyukon csusszan ki a baba akkor miert nem csinalta nagyobbra, hogy ne legyen repedes es gatmetszes?

Figyelt kérdés

Nem hallottam meg vagyis..ALIG... olyan szulesrol ahol nd repedt vagy vagtak volna a kismamat.


Ez valami evolucios mutacio, hogy ennelkul meg sem tud szuletni a gyerekek nagy resze?



2018. júl. 7. 11:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Tudósok azt gondolják, hogy a felegyenesedéskor történt változások miatt lett ilyen a szülés folyamata, ugyanis a két lábon járással együtt jött a szűk medence és így a nyomottabb szülőcsatorna is, ráadásul közben az agytérfogat is sokat nőtt, míg a medence mérete alig változott. Lehetséges.
2018. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Ez a felegyenesedés miatt van. Hogy 2 lábon járunk. Valamint megnőtt közben a magzat mérete, és még így is "koraszülötten" születik az emlősállatok kölykeihez képest. Azért kicsi a csípőnk,mert 2 lábon járunk. Valami ilyesmit olvastam.
2018. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Úgy látom,más is leírta. Szóval valami ilyesmi :)
2018. júl. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Még azt tenném hozzá, hogy egy nagy nyílást védeni nehezebb, mint egy kicsit. Ha nagy lenne, nagyobb a fertőzések támadófelülete is, több védekező folyamat kell, nagyobb teher a szervezetre. Az emberi testi is úgy épül fel, hogy minél nagyobb hatékonyság legyen minél kisebb energiabefektetéssel.
2018. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez erdekes! Koszike a valaszokat!
2018. júl. 7. 12:34
 6/16 anonim ***** válasza:
19%

Mert szülni 1-szer,kétszer,háromszor szülsz az életben de a pároddal ennél sokkal többször együtt vagy.Ha olyan lenne a lyuk mint az ólom ajtó akkor lehetetlen lenne a szex.Fertőzésekről nem is beszélve.

Amúgy ha jó doki van nincs repedés...nekem volt gátmetszésem,és egy semmiség.Pláne,hogy sokan akik tudatosan akarják megszülnek gátmetszés nélkül.Mondjuk én erről hallottam rosszat is,úgyhogy én kihagyom.

2018. júl. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem hatonfekve, konyoklessel, oxitocinnal preselnek ki a legtöbb gyereket, jóval kevesebb vágás és szakadás lenne...
2018. júl. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
Ki van ma ennyire rápörögve a gátmetszésre? :D
2018. júl. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy a 7-es irja. Ha erdekel a tema bovebben, ajanlom Noll Andrea Vajudastamogatas mindenkinek c. konyvet, kulon resz szol rola, hogy milyen esetben indokolt a gatmetszes, es hogyan lehet mind a gatmetszest, mind a repedest meguszni.
2018. júl. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Háton fekve, oxitocinnal szültem (indított így muszáj volt, nem sürgetésnek kaptam) ja és sikeres gátvédelemmel. Így amit a 7-es ír azt cáfolnám.
2018. júl. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!