Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a nők egyből...

Szülés után a nők egyből mensturálni kezdenek vagy miért kell vinni nekik betétet?

Figyelt kérdés
Nővérem terhes és anyuval beszélte, hogy mit kell vinnie a kórházba, anyu mondta, hogy kell nagyméretű betét is. De miért? Egyből mensturálnak a nők szülés után? Tőlük nem akartam kérdezni, mert ugratnának, hogy mik nem érdekelnek engem.
2018. júl. 11. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Hány éves vagy?
2018. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Véreznek igen.De ez nem olyan mint a menstruáció,hanem jóval erősebb vérzés.Legalább is a legtöbb nőnél. Ilyenkor tisztul a szervezet.A méhlepény helyén isvan egy hatalmas nyílt seb,az is vérzik rendesen.
2018. júl. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Amikor megszületik a baba, utána a méhlepény leválik a méh faláról, a méh összehúzódik és kitisztul. Mivel a méh és a méhlepény konkrét összeköttetésben álltak, a távozás után nyitott erek maradnak vissza, amelyekből vér kerül a méhbe. A méhlepény megszületése után a méh folytatja az összehúzódásokat, amelyek szépen lezárják ezeket az ereket, folyamatosan csökkentve a vérzést. Ez természetes folyamat. Általában 6 hétig tart. Van akiknek kevesebb van akiknek több.
2018. júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Nem menstruáció, hanem gyermekágyi vérzés. Így tisztul a méh, közben gyógyul rajta a seb a méhlepény helyén.

Általában legfeljebb 6 hét alatt lezajlik, folyamatosan csökken a folyás.

Nekem 8 hét volt és utána meg is jött.

Ezalatt tilos nemi életet élni.

2018. júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
Ilyen fantasztikus felvilágosítás mellett hamarosan a Te szülősmotyódat fogjátok pakolni... atya ég. Komolyan ennyire nem lehet otthon az emberi test működésèről beszélni?
2018. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok most már értem :)
2018. júl. 11. 12:30
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
nem menstruálnak egyből,mert az csak akkor jön meg ha baba meg születik utána a 6-8. héttel
2018. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Már akinek,utolsó...Nekem 8 hónapos! volt a lányom,mikor megjött a menstruációm,mert szoptattam.
2018. júl. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Gabica,

ezzel erősen azt sugallod, hogy annak jön csak meg előbb, aki nem szoptat, ami marhaság. Iszisz mellett menstruáltam már 8 héttel a szülés után. ;)

Nem azért nem jött meg neked, mert szoptattál, hanem mert neked szoptatás mellett nem rendeződött a hormonháztartásod.

2018. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
Nem sugallok èn semmit. Csak leírtam,velem hogy volt. Te is leírtad,veled hogy volt. Ennyi.
2018. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!