Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » S. O. s nyákdugó távozása +...

S. O. s nyákdugó távozása + magzatvíz folyás szülés indulását jelzi?

Figyelt kérdés

40+5 (első baba)

Korházban vagyok már 4. Napja (nem volt semmi probléma csak doktornőm mondta hogy szerinte jobb lenne ha befeküdnék) Tegnap este 22:40 körül éreztem az alhasamban kissebb görcsöket de időközönként hozzátenném eddig nem voltak jóslóim egyszer sem, 23:38 kor mentem volna pisilni és éreztem hogy valami folyik.. És nem tudom visszatartani mire odaértem pisiltem is és láttam egy nagydarab vízszinű nyálkás valamit onnantól kezdve folyamatosan érzem a görcsöket és ömlök, 3 napja még teljesen zárt voltam és nayon fent volt a méhszájam is, elvileg mivel eddig egyáltalán nem görcsöltem úgy volt hogy kapok oxitocinos infuziot hogy hátha tágulok tőle valamit.. Na most hogy ugye szivárog a magzatvizem szerintetek jó ötlet lenne ez ez az infuzió? Vagy azért kellene "harcolnom hogy ne adjanak? Illetve szerintetek így mennyi időm van hátra? (Nem volt barnázásom sem ez baj? Minden anyukának akivel egy szobában vagyok volt nekem meg rögtön átlátszó)


2018. júl. 16. 00:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy kell az oxitocin.
2018. júl. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Na a szülőszobàban vagy már?

Nálunk automatikusan adnak oxitocint...

2018. júl. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hat ez valószínűleg megindult szülés. Nálunk csak a végén adtak oxit de én meg se éreztem. Na de remelem mar minden rendben és lassan babazol vagy mar babazol is 😉
2018. júl. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megindul magától szépen a szülés minek az oxitocin?? Azt fájás gyengeségre adják.
2018. júl. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell oxitocin, csak, ha nem tágulsz. Bár nem igazán értem, hogy miért írtad ki a kérdést, mikor kórházban vagy, hozzáértő emberek között. Az oxit még akkor említették neked, amikor nem indult be a szülés. De ugye már beindult. Talán már babázol is.
2018. júl. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg az jutott eszembe h oxitocinos terhelést akartak adni a kérdezőnek de szerintem mar ez se aktualis.
2018. júl. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értem. Azt írod, bent vagy a kórházban. Miért nem kérdezed meg, hogy ott mi a szokás, mi jön most? Vagy tegnap óta folyik a magzatvized, te meg nem szóltál senkinek???


Nálunk speciel 6 óra várakozási idő a max a magzatvíz elfolyása után, ha nem indulnak be a fájások, bekötjük az Oxytocint. Ennek egész egyszerű oka van: a magzatburok egy védelmi vonal a magzat körül. Ha megreped, könnyen feljuthatnak fertőzések, amik az anyánál és a magzatnál is problémákhoz vezethet, így nálunk 6 óra a határ.

Van, ahol engedékenyebbek és várnak 10-12 órát is, nálunk ez a protokoll.

2018. júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!