Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a kórházban a 3...

Szülés után a kórházban a 3 nap alatt amíg bent vagyunk egész nap velem lehet a baba a vizsgálatok idejét kivéve?

Figyelt kérdés
És ha igen, mit csináltatok vele egész nap? Nyilván megetették, pelenkáztátok ha kellett, de amúgy? Hányszor jött csecsemős "ellenőrizni"? Éjszaka elviszik a babát? Ha nálam van egész nap, és a férjem nem dolgozik bennt lehet velünk vagy csak látogatási időben jöhet ő is?

2018. júl. 24. 07:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Kórháztól függ.
2018. júl. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Engem szombat reggel császároztak, éjjel már odahozták a babámat,mert nagyon hangosan mondta a magáét. Onnantól végig velem volt és alig néztek ránk. Időnként beszaladt valaki pelenkát cserélni, majd rohant tovább. Napi egyszer én mentem szólni,ha tudni akartam valamit.
2018. júl. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

A kórházat írd le! Itt olvastam, van olyan hogy a fürdetés is anyukájé, máshol a csecsemősök dolga.

Én Nyíregyházán szültem és rooming in szobában voltam. Fürödni elvitték, visit a szobában volt, vizsgálatokra vitték el egyedül. Vagy szoptattam vagy pihentem vagy a többi anyukával beszéltem. Nagyon sokat volt mellen a baba. Nem jöttek ellenőrízgetni csak visitkor meg váltáskor de akkor se ellenőrízni, hanem átadni egymásnak a dolgokat (reggel-este).

A sima szobákban meg 3 óránként viszik a babákat szoptatni és ennyi, kint vannak a csecsemősöknél.

2018. júl. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó esetben veled van egész nap, éjszaka is. A csecsemősök nem ellenőriznek, ha kell, segítenek, de maguktól nem piszkálnak. Apuka a legtöbb helyen csak üvegfalon át láthatja a babát, de hidd el, akkor, ott te sem fogsz a látogatókra vágyni, csak pihenni akarsz majd és gyönyörködni a kisbabádban. Aki nem mellesleg, a melleden fog lógni egész nap - erre készülj fel, ha szeretnél szoptatni. 😊
2018. júl. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Korháztol függ, nálunk kint lehetett,éjjelre beadtam császáros voltam m mindáromszor.

Az elsö babánk kint volt velem éjjel is,Péterfyben..de az nem volt jo,halálosan fáradtan mentünk haza,sokkal jobb volt vidéken a másik kettönél,hogy éjjel bevitték őket.


Nappal kint voltak velem,szoptattam,néztem őket. Ők még főleg alszanak olyankor,nagyon kevés sírás van.


Nálunk látogato nem jöhetett be ugyhogy 2x jött a férjem délelött délután vele sétátam olyankor.


Eltelik az a pár nap gyorsan,pihenéssel,babázással...


Mi utoljára 5 napot voltunk bent,mert pici besárgult...

Az volt nehezebb mikor kék fénybe tették, és csak 3 oránként kaptam meg 20 percre..az uncsi volt...

2018. júl. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kórháza válogatja. Abba az egyben a legtöbb kórház megegyezik,hogy szinte mindenhol rooming-in rendszer van. Ez azt jelenti,hogy amint kitolnak a gyerekágyas osztályra,a babát is megkapod,és éjjel-nappal veled van.Csak a kötelező vizsgálatokkor viszik el. A gyermekágyas részlegre nem igen engedik be a hozzátartozókast,van társalkodó rész,ahova a kismama kimehet,és fogadhatja a látogatókat,de be a szobákba nem mehetnek.Kivéve a VIP szobákat.Ott nincs ilyen megkötés.Nálunk a babát nem viheted ki a társalkodó részbe,de ban olyan kórház ahol ezt engedik. Az adott kórházban kell érdeklődni.
2018. júl. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
Fura orszag, regi szokasokkal, es ti ezt turitek ? Hogy elvigyek akar egyetlen percre is a babatokat?
2018. júl. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 24. 07:50
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os nagyon jól leírta!

Általában veled lehet a baba, de ha nem vip (családi, egy ágyas vagy melyik kórház hogy hívja) szobában vagy nem mehet be apuka. Nyilván a szobatárs és annak babája miatt. Végülis érthető, hogy olyankor nem igazán idegenekkel akar találkozni senkisem.

2018. júl. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az Istvánban szültem. Nem vették el a babát egy percre sem. Ha vizsgálat volt, mennem "kellett" vele. A fürdetés is a szülő dolga. A látogatók bejöhetnek a szobába is látogatási időben. Az első napon kb neteztem és könyvet olvastam, sokat aludt mindkét gyerekem. Aztán a következő nap jött a nonstop szopizás. Elment hamar a 3 nap.
2018. júl. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!