Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha undorodom a hálapénztől,...

Ha undorodom a hálapénztől, csak a magánkórház marad?!

Figyelt kérdés

Magánban szültem az elsőt, főleg a hálapénz elkerülése miatt. Viszont amiatt is, hogy a férjem benn lehessen végig a napokban. Most viszont nyilván nem aludna benn a második gyerekkel is, a nagy miatt.


Létezhet olyan, hogy a magánorvos EP vagy sima számlát ad mondjuk a szüléskor államiban? Vagy ez csak full feketén megy?


(Ügyeletest nem szeretnék semmiképpen.)



2018. júl. 29. 15:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz ügyeletest akkor igen, a magánkórház marad.
2018. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
De nem értem, miért nem jó az ügyeletesnél szülni, ha vizsgálatokra úgyis sztk-ba jártál.
2018. júl. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2: nem nem, maganorvosom lenne, aki allamiban szuleszt, de nem feketen kap penzt tolem, hanem adozik utana. Tehat ad EP vagy sima szamlat. Mint mondjuk egy maganklinikan.:)
2018. júl. 29. 15:16
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Jaa értem, azt hittem már a terhesség végén jársz hogy kórházat keresel. Nos, nem hinném hogy találsz olyan magándokit, aki számlát ad, ha meg igen, akkor elkér annyit, mintha végig magánklinikára járnál.


Az én dokim megmondta, hogy nála 12 ezer egy vizsgálat, ha kell számla akkor 18. 120 ezer a sima szülés, ha számla kell róla 220.

2018. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Viszont akkor létezik olyan, aki ad számlát. Na majd meglátjuk, mi lesz. Most egy százast emeltek a magánklinikás szülési csomag árán, kicsit azért durva. Terhesgondozásra nem akarunk oda menni,nem volt annyira jó.
2018. júl. 29. 15:29
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogsz lepődni, nekem van orvosom (könyvelek), aki bevall hálapénzt az szja-ban :)

Számlát nem adhat róla, mert az állami eü intézmény-ben ő alkalmazott, nem pedig gazdasági tevékenységet folytató vállalkozó.

2018. júl. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A terhesgondozásról a legtöbb magánorvos a saját rendelőjében elvégzett vizsgálatról tud számlát adni, én is kaptam, nem kért többet érte.

De olyanról még nem hallottam, aki az állami kórházban levezett szülésért adott volna.

Azt már zsebbe adtuk, pedig szívesen elszámoltam volna ep-re.

Itt 250 km-re nincs magán, úgyhogy még ez volt a legtisztább.

Most a másodiknál végig csak "hála" lesz, mert az új doki alig rendel magán, nem tud időpontot adni. Nem tetszik, de a doki meg...

2018. júl. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem gondolom, hogy hála pénz az ha éjjel vagy szabadságáról stb bejön a szülésre. Nem dolga. Ott az ügyeletes erre.

Ha viszont megteszi akkor joggal várhat érte pénzt.

2018. júl. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
Én nem értelek. Undorodsz a hálapénztől, de a sokszorosát kifizetnéd UGYANAZÉRT a tevékenységért egy magán intézményben.
2018. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom mire kellhet ennyire a szamla, honnan tudod leîrni.... de ha sehonnan, akkor sztem hülyesèg maganklinikàra menni miatta, mikor 1/3 àron ugyanazt megkapod fogadott dokinàl àllamiban. Okè, a szoba utàna nem olyan luxus, mint magànkórhàzban, de a csalàdi szobàk egèsz jók ott is. Annyival nem tud többet a magànklinika. Ràadàsul, ha nagy komplikàció adódik, a magànból âtvisznek àllamiba... sztem elvek miatt ökörsèg 400.000ft-al többet kiadni, hogy legyen egy fecnid, amit majd kihajitasz a kukàba kb, de te tudod...
2018. júl. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!